6., sobota 29.9.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Tábor ZNS - TAB
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Peslar, Kališ – Gregar, Kovářů, Prokš, Čech, Kunstmüller, Bureš, Jícha, Hasoň, Wasserbauer, Franek, Stehlík
Tábor: Dudáček (28. Novák) – Havran, Tesař, Hlaveš, Černý, Duben, Hajič, Raiterman – Heřman, Kadilák, Točík, Blažek, Březina, Kalaš, Matušík, Zayml, Pechánek, Květoň
Branky a nahrávky: 7. Pleva (Kolda), 7. Franek (Hasoň), 11. Peslar (Gregar, Stehlík):, 14. Prokš (Kolda, Gregar), 17. Franek (Kovářů, Bureš), 26. Peslar (Stehlík, Franek), 28. Pleva (Kovářů), 53. Peslar (Bureš, Kolda) – 45. Hajič (Havran). Rozhodčí: Ondráček – Klouda, Král. Vyloučení: 4:5 navíc Zaymel (TAB) OT DKU. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 672. Střely na branku: 49:27 (16:10, 16:7, 17:10). Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté dnes na Bouchalkách odehráli utkání proti Táboru. Klíčová pro ně byla první dvacetiminutovka, ve které odskočili do pětibrankového náskoku. Domácímu brankáři jen těsně uniklo čisté konto, což ale vynahradil jinak skvělým výkonem. Jakub Peslar v dnešním zápase pomohl vstřeleným hattrickem. Martin Pleva a Tomáš Franek si oba připsali po dvou gólech.

Do samotného utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí hokejisté. Už od začátku zápasu si vytvářeli pěkné šance a hostující gólman měl s jejich střelami plné ruce práce. Když byl v páté minutě vyloučen Zayml, domácí nezaváhali a faul hostujícího hráče na konci přesilovky v čase 6:01 potrestali. Střelou z první se od modré čáry prosadil Martin Pleva. Ještě v téže minutě překonal hostujícího brankáře opět střelou od modré čáry Tomáš Franek a poslal domácí do dvoubrankového náskoku. Až v deváté minutě utkání přišel první a také úspěšný zákrok domácího Slámy.

V čase 10:27 předvedly Plameny pěknou akci, která skončila další gólem. Stehlík předal puk Gregarovi, který našel na pravém kruhu Jakuba Peslara. Ten střelou bez přípravy vymetl horní roh Dudáčkovy brány. O necelé tři minuty později přišla další trefa ze strany domácího týmu. Z pravého kruhu se tentokrát prosadil Marek Prokš a domácí odskočili do čtyřbrankového náskoku. Krasojízda domácích v první třetině tím ale ještě neskončila, protože v čase 16:04 se Tomáš Franek prosadil podruhé v zápase, když dostal přesný pas na levý kruh a propálil puk za záda hostujícího brankáře. Plameny tedy odcházely do kabin o poznání veselejší.

Druhá dvacetiminutovka sice nepřinesla takovou gólovou smršť jako ta první, nicméně opět se na vstřelených gólech podepisovali pouze domácí. Ke konci 25. minuty se vylučovalo na straně hostů a žďárským hokejistům se opět podařilo faul vysokou holí potrestat gólem. Stehlík našel před bránou číhajícího Jakuba Peslara a šikovný útočník Plamenů střelou z první dostal kotouč za Dudáčkova záda.

V čase 27:13 se Martin Pleva trefil z pravého prostoru pro vhazování a zvýšil už tak výrazné vedení domácích na 7:0. V ten samý čas došlo ke střídání gólmanů Tábora a do brány se místo Dudáčka postavil Novák. Hosté se ještě před koncem třetiny dostali do pěkných šancí, ale naneštěstí pro ně žádná gólem neskončila.

Na začátku poslední třetiny - konkrétně ve 44. minutě - přišlo vyloučení na straně domácích. A v čase 44:44 se hosté z Tábora mohli poprvé v zápase radovat z gólu. Tomáš Hajič nejprve trefil tyč brankové konstrukce, ale následnou dorážkou už domácího brankáře překonal a upravil skóre na 7:1. Domácí hokejisté se poté delší dobu snažili kombinovat před Novákem a tlak v útočné třetině se jim nakonec vyplatil. V čase 52:23 našel Lukáš Bureš mezi kruhy postaveného Jakuba Peslara, který se následnou střelou z první trefil nad Novákův pravý beton a vstřelil si tak v dnešním utkání hattrick. Tímto gólem zároveň upravil skóre zápasu na konečných 8:1.

.

.

.

„Dneska jsme hráli přesně tak, jak bych si od kluků představoval. Od první minuty jsme měli soupeře pod tlakem a myslím, že první třetina byla rozhodující. Potěšilo mě, že ani ve druhé třetině jsme nic nevypustili a padaly krásné branky. Na klucích bylo vidět, že je ten hokej baví, a že si za tím jdou.“

Miloslav Čech (trenér HC Tábor):
„Domácí dneska jednoznačně potvrdili roli favorita velmi dobře prezentovaným hokejem. Z jejich strany to byla zasloužená výhra. Naši kluci byli hodně zakřiknutí. Neplnili obranné věci, které jsme si říkali. Všechno bylo tak nějak o krok pozadu. Jen jsme se dnes dívali, jak to umí kluci ze Žďáru.“