Reportáž
Drtivý úvod a stoprocentní FrgálŽďárští hokejisté si do utkání přenesli smůlu z minulého týdne, kdy prohráli oba zápasy. Potvrdilo se to hned v úvodu. Už ve 3. minutě (02:04) potrestal zaváhání domácí obrany Pavel Matěj, který si počkal na Vilémův zákrok a poslal puk do prázdné branky – 0:1. A to nebyl zdaleka konec brněnské aktivity. Matěj měl hned poté velkou šanci na 0:2 a Vilém musel řešit další nepříjemné situace.
Plameny se postupem času sice dostaly do tempa a vytvořily si tlak, ale hostující brankář Frgál byl od začátku v neuvěřitelné formě. Držák hostující Techniky, která do utkání nastoupila s pouhými pěti body na kontě ze čtrnácti zápasů, zlikvidoval šance Svobody, Půži i Moučky. Po první třetině tak svítil na světelné tabuli pro žďárské fanoušky nepříjemný stav 0:1.
Oslabení jako trest a definitivní zlom
Druhá perioda přinesla definitivní zlom. Domácí sice stále tlačili, ale jejich snaha byla křečovitá. Ve 27. minutě přišlo vyloučení Lukáše Hebka za sekání. A ačkoliv se do samostatného úniku dostal v oslabení Dušek, Frgál ho fantasticky vychytal. O to hořčejší bylo, že Plameny zaspaly návrat do plného počtu!
Tomáš Staněk totiž udeřil pouhé tři sekundy poté, co Hebek opustil trestnou lavici (28:27). Technika si po skončené přesilovce bleskově udržela výhodu v pásmu, kdy Masář skvěle naznačil střelu a přihrál před odkrytou branku. Gól v rovnovážném stavu (5 na 5) tak přišel jako krutý trest za nedostatečnou koncentraci a znamenal pro Plameny velkou psychickou ránu – 0:2. O čtyři minuty později (31:42) už to bylo o tři. Po obrovském závaru před Vilémem, kdy si domácí brankář poradil se dvěma dorážkami, dotlačil puk do sítě Michal Nekvapil – 0:3. Vilém sice poté podržel tým několika klíčovými zákroky, ale Plamenům chyběl důraz a hlavně přesnost.
Bezmoc v závěru a frustrace fanoušků
Třetí třetina se odehrávala ve stejném duchu. Žďár sice začal náporem a při přesilovce tvrdě pálil Vašíček, ale brněnský Frgál byl i nadále nepřekonatelný. Likvidoval střely, chytal dorážky a v podstatě deprimoval domácí útočníky.
Absolutní frustraci žďárských hokejistů a fanoušků podtrhl v 58. minutě Jindřich Sladký, který bleskově ujel kolem domácí obrany a bekhendovou kličkou přehodil Vilémův beton – 0:4.
Žďárští hokejisté na Bouchalkách zklamali. Očekávala se povinná výhra proti nejhoršímu týmu soutěže, ale Plameny se nedokázaly prosadit a odcházejí s ostudnou porážkou. Technika, která trpělivě čekala na své šance, odjíždí s velkým překvapením a zaslouženými třemi body. Žďár zůstává na osmém místě, ale boj o top desítku se s takovými výkony stává velmi napínavým.
Ohlasy po utkání
Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou)Jaromír Korotvička (Technika Hokey Brno)
















