Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou JIH - ZNS
Dukla Jihlava: Jíra, Navrátil – Cirhan, Posmyk, Musil, Němec, Kotlík, Kuřítko J., Zelený, Brabec, Rosendorf, Dvořák, Malec, Vysloužil, Tůma, Randa, Vacek, Polcar, Kuřítko M.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Černý, Adam (Šimon), Musil, Staněk, Wasserbauer, Kolda - Šír, Hron, Slavík, Fila, Havelka, Klíma, Jankovský, Kunstmüller, Zadina
Branky a nahrávky:
21:00 Vysloužil / Polcar, Musil, 48:40 Kuřítko / Vysloužil – 00:52 Havelka / Klíma, Musil, 19:18 Adam / Slavík,
25:27 Hron / Černý, 25:46 Fila
Rozhodčí: Jeřábek, Chocholouš, Dřínovský
Vyloučení: 8 : 8
Využití: 1:3
Střely na branku: 45: 11
J I H L A V A - Nečekané dva body dovezli naši junioři z ledu aktuálně vedoucího mužstva soutěže Dukly Jihlavy. Naši hráči v první polovině zápasu domácí dokonale zaskočili a vybudovaný náskok udrželi až do konce.

Domácí se příliš nepoučili z prvního vzájemného duelu a hosté toho dokonale využili. Už v první minutě poslal hosty do vedení Havelka, když po ideální Klímově nahrávce zakončil rychlé přčíslení 2-1. Zápas pak pokračoval ve svižném tempu, v němž měli sice domácí opticky převahu, ale gólové situace byly k vidění na obou stranách. Tlak domácích rostl zejména v přesilovkách, ale bohužel pro domácí byl neplodný. Naopak hosté byli mnohem efektivnější a v samém závěru dokázali své vedení zvýšit, když domácího gólmana prostřelil od modré Adam.

Úvod druhé části vyšel domácím o poznání lépe,když hned v první minutě zužitkoval přesilovou hru šťastnou brankou Vysloužil. Jenže hosté odpověděli tím nejlepším způsobem. Nejprve i oni využili přesilovou hru, když domácího brankáře překvapil pohotovou střelou z otočky Hron a za chvíli nato uháněl sám na domácí branku Fila. Bránící hráč jej zastavil jen za cenu faulu a nařízené trestné střílení sám Fila bezpečně proměnil. A to ještě vzápětí hosté vstřelili pátou branku. Tu hlavní rozhodčí nejprve uznal, ale u boxů časoměřičů po „důrazné“ konzultaci svůj názor změnil, přestože celou gólovou akci sledoval z bezprostřední blízkosti. Domácí byli viditelně zaskočeni vývojem zápasu a na určitou dobu vypadli z tempa. Ale postupně se jim podařilo zmobilizovat síly a v závěru třetiny si pak vytvořili znatelnou převahu.

V úvodu třetí třetiny se ale žádný zásadní nástup ze strany domácích nekonal. Hosté vědomi si tříbrankového vedení hráli důsledně dozadu a domácí se do šancí prosazovali jen s velkými obtížemi. Naděje jim svitla až v polovině třetiny, když samostatnou akci Vysloužila dokončil Kuřítko. Domácí pak vystupňovali tempo na maximum, ale hostující obrana i za přispění štěstí odolávala. Tlak domácích vyvrcholil tři minuty před koncem, kdy při přesilové hře odvolali brankáře a celé dvě minuty doslova mačkali hosty v jejich obraném pásmu. Výsledkem však byla pouze nastřelená tyč, se zbytkem šancí si výborný Sláma v brance hostí poradil.

Za předvedený výkon si tentokrát všichni naši hráči zasloužilí pochvalu,bojovnost a nasazení bylo příkladné.Jediným stínem zápasu tak zůstalo zranění R.Adama,který musel odstoupit v průběhu druhé třetiny se zlomeninou ruky.

Průběh zápasu:

0:1 00:52 Havelka / Klíma, Musil
0:2 19:18 Adam / Slavík (přesilovka – vyloučen Němec)
Vyloučení:
Domácí: Polcar, Němec
Hosté: Staněk, Slavík, Jankovský, Musil
----------------------------------------------
1:2 21:00 Vysloužil / Polcar, Musil (oslabení – vyloučen Musil)
1:3 25:27 Hron / Černý (přesilovka – vyloučen Posmyk)
1:4 25:46 Fila (trestné střílení za faul Musila)

14. Šternberk      18  2 3 13   42 :  86   7

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 28.11.2008 v 19.00, hostíme Uherské Hradiště