31., neděle 11.1.2009
SKLH Žďár nad Sázavou - Dukla Jihlava ZNS - JIH
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Černý M., Staněk, Wasserbauer, Kolda, Adam, Musil - Šír, Hron, Slavík, Plch, Jankovský, Zadina, Kosour, Šimon, Horký, Klíma
Dukla Jihlava: Navrátil – Cirhan, Posmyk, Musil, Šustr, Němec, Kotlík, Kuřítko J., Zelený, Brabec, Rosendorf, Dvořák, Malec, Vysloužil, Randa, Vacek, Polcar, Kuřítko M., Pometlo
Branky a nahrávky: 23:43 Plch / Adam - 0:48 Pometlo / Zelený, 18:57 Posmyk / Pometlo, 32:56 Zeman / Musil, Zelený, 54:54 Kuřítko M. / Kotlík
Rozhodčí: Pešina, Novák, Samuel
Vyloučení: 17:14
Využití: 0:3
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U - V dalším zápase finálové skupiny přivítali naši junioři suverénně vedoucí tým soutěže Jihlavu. Postavení v tabulce jasně hovořilo pro hosty, ale pro domácí zase hovořil fakt, že ze dvou posledních vzájemných zápasech uhráli proti favoritovi tři body.

I tentokrát se hrál svižný hokej s velkým nasazením na obou stranách. Lépe začali hosté. Už ve druhé minutě šli v přesilovce Pometlem do vedení , když zužitkovali šťastný odraz puku od mantinelu. I nadále si pak udržovali hosté herní převahu, nicméně i domácí si vypracovali slušné příležitosti. V závěru třetiny pak hosté svůj náskok ještě zvýšili, když se tvrdou střelou od modré prosadil Posmyk.
Nástup do druhé třetiny se domácím vydařil. Po rychlém protiútoku snížil na rozdíl jediné branky Plch, když zblízka dorážkou překonal bezmocného Navrátila v brance hostí. Hra byla v této části rozdrobena množstvím vyloučených. Prakticky celá třetina se hrála s početní výhodou na jedné či druhé straně. Nakonec se v jedné z nich prosadili opět hosté, když Zeman v přesilovce pohotovou bekhendovou střelou po ledě překvapil domácí obranu.
Ve třetí části už domácí hru zcela vyrovnali a snažili o vstřelení kontaktního gólu. Nejblíže k němu měli v 52. minutě, kdy bylo proti hostům nařízeno trestné střílení. Bohužel pro domácí Plch neuspěl a o minutu později hosté dalším gólem v přesilovce zápas definitivně rozhodli.

Průběh zápasu:

0:1 0:48 Pometlo / Zelený(oslabení – vyloučen Slavík)
0:2 18:57 Posmyk / Pometlo
Vyloučení:
Domácí: Slavík (2 min + 10 min), Staněk, Wasserbauer, Šír
Hosté: Kuřítko M. (2 x 2 min), Kuřítko J., Dvořák
----------------------------------------------
1:2 23:43 Plch / Adam
1:3 32:56 Zeman / Musil, Zelený (oslabení – vyloučen Zadina)
Vyloučení:
Domácí: Zadina (2 x 2 min + 10 min), Klíma (2 x 2 min), Adam, Slavík, Plch, Kosour,
Hosté: Kuřítko J. ( 2 min, 5 min + OK), Dvořák (10 min), Pometlo, Vacek
1:4 54:54 Kuřítko M. / Kotlík (oslabení – vyloučen Klíma)

8. Žďár nad Sáz.  31 11 6 14  98 : 130  28

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli. 17.1.2009 v 15.00, hostíme Přerov