ZNS - HBR 3:6 - Špatná druhá třetina rozhodla o prohře Plamenů

SKLH Žďár nad Sázavou BK Havl.Brod
32., středa 15.1.2020
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havl.Brod ZNS - HBR
SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Kališ, Kadleček, Pleva (C), Koželuh, Rašín, Spálovský – Wasserbauer, Adam, Medek, Kovářů, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Bureš
BK Havl.Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Benák, Semrád, Pospíchal, Krejčí, Vala, Kliment – Cachnín, Tecl, Přidal, Voříšek, Holenda, Třetina (C), Kuchta, Musil, Ludvík, Pejchal
Branky a nahrávky: 17. Gregar (Spálovský, Chlubna), 23. Kunstmüller (Prokš), 43. Medek (Prokš) – 16. Cachnín (Voříšek), 22. Cachnín (Voříšek, Vala), 34. Třetina (Přidal), 39. Třetina (Holenda, Pejchal), 39. Přidal (Třetina, Semrád), 40. Tecl (Cachnín, Voříšek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka - David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 755. Střely na branku: 30:38 (8:12, 8:19, 14:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6.
Ani ve čtvrtém derby v letošní sezoně se Plamenům nepodařilo rivala z Havlíčkova Brodu porazit. Po vyrovnané první třetině přišel kolaps v té druhé, když brankář Čáp pětkrát inkasoval a havlíčkobrodští se dostali do pohodlného čtyřbrankového vedení. V závěrečné třetině měli sice domácí místy velký tlak, ale na více než jednu branku to nestačilo a připisují si tak na své konto další porážku. V dalším utkání přivítají na svém ledě Opavu.

Přineseme později.

SESTŘIH UTKÁNÍ

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „O osudu utkání rozhodly dva aspekty. Zaprvé jsme v prvních dvou třetinách málo stříleli a zadruhé minutový výpadek na konci druhé třetiny. V poslední třetině byl na mužstvu znát velký hlad o napravení těch dvou třetin. Byl tam pohyb, střelba, odhodlání, bohužel pouze jedna třetina nestačila. Všechny letošní zápasy s Havlíčkovým Brodem mají jednoho společného jmenovatele, a to je až velká přemotivovanost z naší strany s cílem uspět v derby.“

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): „Myslím si, že jsme dnes předváděli velice slušný výkon již od první třetiny. Paradoxem bylo, že poté, co jsme se dostali dvakrát do vedení, jsme po půl minutě dostali dva góly. S mužstvem to nic neudělalo. Od poloviny utkání, kdy jsme dali gól na 3:2, jsme byli lepším soupeřem. Do konce druhé třetiny jsme potrestali jejich chyby, když jsme kombinačně sehráli nějaké rychlé protiútoky. Dnes jsme v derby zaslouženě brali tři body. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří přijeli a také celému týmu, protože dnes nastoupili čtyři mladí kluci, kteří to zvládli na jedničku. Výborný výkon předvedl také brankář Ondřej Chaloupek, který nás vzadu hodně podržel."