HBR - ZNS 3:2 - Špatný závěr utkání a Plameny jsou bez bodu

Zveřejněno 05.12.2019 | Štěpán Ondráček, Tomáš Masař; Foto: Markéta Křížová
BK Havl.Brod SKLH Žďár nad Sázavou
23., středa 4.12.2019
BK Havl.Brod - SKLH Žďár nad Sázavou HBR - ZNS
BK Havl.Brod: Holík (Vácha) – Nepokoj, Vala, Pospíchal, Dudycha, Kliment, Benák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Ludvík, Cachnín, Kuchta – Musil
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva (C), Koželuh, Spálovský, Kališ, Veleba, Hort – Adam, Kovářů, Medek, Bureš, Wasserbauer (A), Kadleček, Prokš (A), Knap, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Ferda
Branky a nahrávky: 27. Juráň (Pospíchal, Voříšek), 57. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Voříšek (Pospíchal, Cachnín) – 32. Prokš (Pleva, Adam), 37. Bureš (Gregar, Kališ). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 2:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: 39:24 (14:8, 12:10, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Plameny zavítaly ve 23. kole druhé ligy skupiny Východ na led rivala z Havlíčkova Brodu. Hrál se atraktivní hokej na obě branky. Do vedení šli Bruslaři ve druhé třetině, ale Plameny dokázaly ve stejné části hry otočit stav utkání na svoji stranu. Strhující podívanou na ledě i v hledišti nakonec rozsekli Havlíčkobrodští v samém závěru, a tak se Plameny vracejí domů bez bodu.

Úvodní střídání napověděla, jak se bude odehrávat posázavské derby. Oba týmy předváděly útočný hokej, který musel zvedat diváky ze sedadel. Největší šanci první třetiny si vytvořili hosté. Ve 12. minutě vyrazil Holík Medkovu střelu před sebe, když se k odraženému kotouči dostal Kunstmüller. Křídlo Plamenů mělo v podstatě gól na holi, nicméně gólman Bruslařů předvedl dobrý zákrok lapačkou. Na druhé straně se musel činit Sláma. Maskovaná opora zastavila dvojitý pokus Ludvíka. První třetina nenabídla žádnou branku, prim hrály obě obrany.
Posázavské derby nadále nabízelo nádhernou hokejovou podívanou. Havlíčkův Brod i Žďár nad Sázavou se pravidelně střídaly v útočných šancích. Holík se Slámou ale změnu skóre nepovolili. Kotlina se dočkala první gólové radosti ve 27. minutě. Po vyhraném buly nabídl puk na teč Pospíchal. Jeho pokus našel brankář Plamenů, ale svůj důraz před brankou uplatnil Marcel Juráň - 1:0. Hosté mohli rychle vyrovnat, to se jim však povedlo až o pět minut později. Plameny tak využily první přesilovou hru. Pleva ideální nabídkou našel hůl Marka Prokše, který překonal Holíka do protipohybu - 1:1. Havlíčkův Brod si mohl své vedení vzít zpět, jenže Dudycha s Juráněm nedokázali Slámu prostřelit. Bruslaři následně inkasovali druhou branku. Z rychlého brejku otočil stav utkání na stranu Plamenů Lukáš Bureš - 1:2.
Třetí část za předchozími třetinami nezaostávala. Týmy ukazovaly kvalitní hokej, doprovázený skvělou diváckou kulisou. Ve 47. minutě mohli Havlíčkobrodští vyrovnat, ale přesilovou hru nedokázali využít. Naopak, hosté byli v početní výhodě nebezpečnější, ale Holík v čele se svojí obranou byl na místě. Pět minut před závěrečnou sirénou hrál Havlíčkův Brod opět přesilovou hru. Bruslaři se v ní dlouho nemohli prosadit, ale vteřinu před koncem přišel vyrovnávající gól. Voříškovu střelu vyrazil brankář Sláma před sebe a nejlépe se před jeho svatyní zorientoval Marcel Juráň - 2:2. Velký obrat celku z Kotliny se dovršil za minutu a dvacet sekund. Pospíchal nabil Luboši Voříškovi a ten propálil přesouvajícího gólmana Slámu - 3:2. Plameny ke konci zápasu zkusily hru se šesti bruslaři, nicméně Havlíčkobrodští si těsné vítězství pohlídali, a tak se naši hokejisté vracejí domů s prázdnou.

Pavel Zmrhal (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): „Jsme rádi za body, jelikož jsme to nevypustili a všechno zvládli. V některých momentech utkání jsme se nacházeli ve fázi, že neuhrajeme ani bod. Nakonec mužstvo ukázalo svoji sílu. V závěru jsme dali dva góly, které otočily zápas na naši stranu. Musím přiznat, že jsme nebyli v žádné fazoně, protože tým postihla viróza. V pondělí jsme trénovali v deseti lidech a vážně jsme přemýšleli o přeložení utkání. Onemocněl nám Tomáš Semrád a někteří hráči hráli se zapřením. Kluci se dali dohromady, ale i tohle se možná podepsalo na hře. Z naší strany to nebylo ideální, ale jsme rádi za tři body. Žďár hrál výborně, navíc jsme se na něj dobře připravili. Hosté měli skvělé výsledky a potvrdili to svoji hrou.“

Martin Nečas (asistent trenéra, SKLH Žďár nad Sázavou): „Dneska jednoznačná ztráta tří bodů. Bohužel jsme si to prohráli sami. Koncentrovanost na závěr utkání jsme podcenili. Nebudu spekulovat o tom, že se nám zranil hráč po zásahu hokejkou. Jsou tam tři rozhodčí. Měli to vidět, ale tak jsem si nějak zvykl, že tady v té soutěži jsou rozhodčí, jací jsou. Budu brát tedy jenom mužstvo. Prohráli jsme si to sami.“