KOP - ZNS 2:3p - Plameny vezou důležité dva body

31., sobota 11.1.2020
Kopřivnice - SKLH Žďár nad Sázavou KOP - ZNS
Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík T., Stříž – Gebauer, Daron, Ollender, Sluštík (A), Mach J. (C), Pěnčík, Suchý (A), Hrubý, Gola, Fojtík F., Marek, Mach M., Bochnak
SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp – Kadleček, Kališ, Spálovský, Pleva (C), Koželuh, Lojek – Bureš, Wasserbauer (A), Adam, Medek, Kovářů, Prokš (A), Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich
Branky a nahrávky: 17. Marek (M. Mach), 57. Suchý (T. Fojtík, Ollender) – 21. Bureš (Koželuh), 40. Bureš (Prokš, Kovářů), 65. Pleva (Medek, Prokš) Rozhodčí: Markovský – Novotný, Pippal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Diváci: 917.
Druhý zápas v novém roce dopadl pro Plameny o mnoho lépe. Po první třetině sice ztrácely jednu branku, ale během druhé dokázaly díky Lukáši Burešovi skóre otočit a do závěrečného dějství šly s jednobrankovým náskokem. Ten se jim dařilo držet až do 57. minuty, kdy zápas poslal do prodloužení domácí Suchý. V něm naši hokejisté dokázali ubránit oslabení a v poslední minutě rozhodl o transportu dvou bodů do Žďáru kapitán Martin Pleva. Ve středu čeká Plameny derby, v němž přivítají na svém ledě Havlíčkův Brod.

Úvodní minuty utkání příliš vzruchu nepřinesly. Hra se sice přelévala na obě strany, ale šancí bylo pomálu. Na začátku 7. minuty byl za hákování vyloučen žďárský Prokš, ale domácí v početní výhodě zhola nic nepředvedli a problémy jim dělalo i zavezení puku do útočného pásma. Plameny dostaly podobnou šanci na konci 10. minuty poté, co se podražením provinil domácí Stříž. A nutno dodat, že se jim nevedlo o moc lépe. Dostaly se sice alespoň k ohrožení domácí branky, ale žádná výraznější práce pro Hromadu v domácí svatyni z toho také nebyla. Druhou přesilovku hostům z Vysočiny nabídl ve 14. minutě kopřivnický Sluštík. Tentokrát již bylo před domácí brankou nebezpečněji, ale k volnému puku v Hromadově brankovišti se žádný ze žďárských hráčů bohužel nedostal. Nakonec to tak byli hráči z města Tatrovek, kteří otevřeli skóre utkání. V čase 16:24 se do úniku dostal Matěj Mach, který ještě přihrál před odkrytou bránu Miroslavu Markovi, kterému již nedělalo problémy dopravit touš do sítě - 1:0. Následně si domácí mohli ještě podruhé zahrát v početní výhodě, ale Wasserbauerovo vyloučení nepotrestali. Do kabin tak šli s jednobrankovým náskokem Kopřivničtí.

Začátek druhé třetiny se mnohem lépe vyvedl svěřencům Radka Hamana. Již po 47 vteřinách se po samostatné akci prosadil Lukáš Bureš a srovnal stav utkání na 1:1. Asistenci u gólu si připsal nestárnoucí Aleš Koželuh. Domácí posléze zvýšili svoji aktivitu a několikrát prověřili Čápa ve žďárské brance, ale ten všechny jejich pokus spolehlivě pokryl. Na konci 29. minuty byl za hrubost vyloučen kopřivnický Pěnčík, ale Plamenům se nepodařilo prosadit ani v této početní výhodě. Na začátku 32. minuty šel na trestnou lavici za hákování pro změnu žďárský Heinrich, ale největší šanci v této přesilovce měl paradoxně hostující Martin Gregar, který jel sám na brankáře Hromadu, ale neuspěl. Mnohem úspěšnější se v tomto směru ukázal Lukáš Bureš, který druhou periodu zakončil stejně jako ji začal, když pouhých 18 vteřin před koncem druhé části po přihrávkách Marka Prokše a Ondřeje Kovářů podruhé prostřelil domácího Hromadu - 1:2. Plameny tak ve druhé třetině otočily skóre zápasu a byli to hráči zpod Zelené hory, kteří šli do kabin s jednogólovým náskokem.
Třetí periodu začali logicky aktivněji domácí, kteří se snažili smazat jednobrankové manko. Čáp v žďárské brance byl ale pozorný a spolehlivě kryl útočné výpady domácí. Plameny se naopak snažily aktivně narušovat rozehrávku domácích, případně přecházet do rychlých protiútoků, ale ani jejich snaha nevedla k dalšímu gólu. Dlouho to vypadalo, že si žďárští hokejisté z kopřivnického ledu odvezou důležité tři body, ale domácí prokázali velkou vytrvalost, kterou se proslavil i legendární místní rodák Emil Zátopek, a v čase 56:20 nakonec přece jen Čápa překonali a vyrovnali stav utkání. Zasloužil se o to Dominik Suchý, který si vybruslil zpoza žďárské branky a přesnou střelou překonal hostujícího gólmana - 2:2. Závěr zápasu pak Plamenům zkomplikovalo ještě vyloučení Koželuha, který 21 vteřin před koncem základní hrací doby šel na trestnou lavici za sekání. Domácím se ale jeho prohřešek potrestat nepodařilo a zbytek Koželuhova trestu se tak přenesl do prodloužení. Začátek nastavení tak Kopřivničtí odehráli ve výhodě 4 bruslařů proti 3, vytěžili z ní však jen Gebauerovu ránu do boční sítě. Zápas tak rozhodl pouhých 24 vteřin před koncem prodloužení kapitán Plamenů Martin Pleva, který po přihrávkách Robina Medka a Marka Prokše potřetí rozvlnil síť za domácím Hromadou. Žďárští hokejisté si tak z Kopřivnice nakonec odvezli důležité 2 body.

Jaroslav Kofroň (HC ISMM Kopřivnice): "Dnes na nás dolehla tíha důležitosti utkání. Ta se projevila hlavně v zakončení a v přesilových hrách. Tady nám scházel klid. Nicméně zakončení dnes opět rozhodlo, že bereme jen bod. Je to pro nás ztráta, ale máme před sebou ještě dost utkání na reparát. Děkujeme za podporu." (https://www.hcismm.cz)

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „Dnešní utkání bylo nejen o velmi důležitých bodech v boji o play off, ale především se ukázal charakter mužstva, který musím především ocenit. Od začátku byl z hráčů cítit hlad po bodech, a proto si ten bod navíc po ubráněném oslabení v prodloužení zasloužili.“