21., neděle 23.11.2008
Krnov - SKLH Žďár nad Sázavou KRN - ZNS
Krnov: Kulhavý – Ševčík, Herget, Bolacký, Dumbrovský, Michálek,Rýpar, Kukla, Slanina,Pavlica, Kojtovský, Faksa, Wittek, Miškov, Kondrát, Skopal, Tošenovjan, Čermák, Haim, Bartoň
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, – Černý, Staněk, Wasserbauer, Kolda, Horký, Klíma - Šír, Hron, Slavík, Kunstmüller, Zadina, Plch, Štěpánek, Kosour, Simandl, Bláha
Branky a nahrávky: 06:55 Miškov / Pavlica, 23:10 Kojtovský / Slanina, Dumbrovský, 32:29 Pavlica / Rýpar, 40:51 Pošenovjan / Wittek, Miškov, 55:37 Pavlica / Miškov - 24:36 Zadina / Štěpánek, 43:27 Šír / Hron
Rozhodčí: Klapetek, Urbánek, Kopřiva
Vyloučení: 8 : 8
Využití: 1 : 1
Střely na branku: 32 : 27
K R N O V - Ani výrazně zlepšený výkon nepřinesl juniorce další bodový zisk. Ze série čtyř zápasů na hřištích soupeřů tak naši mladíci vydolovali pouze dva body a k jistotě postupové osmičky budou muset ještě pořádně zabrat.

Z pohledu hostů lze přitom z herní stránky zápas v Krně označit za jeden z těch vydařenějších. Po většinu zápasu byli lepším mužstvem, ale tentokrát úplně selhali v koncovce. Hned od prvního střídání začali velmi aktivně a po několika neúspěšných pokusech přišla z jejich strany první velká šance. To když dvojice hostujících hráčů výborně sehrála přečíslení ale finální střela do prázdné branky šla bohužel mimo. A hned zafungovalo otřepané nedáš - dostaneš. Hra se vzápětí přesunula za branku hostů, kde Miškov využil nedůslednosti bránících hráčů a trochu záhadným způsobem dopravil puk poprvé za záda hostujícího gólmana.
Přestože hosté první třetinu prohráli, herní projev dával naději na bodový zisk. Místo vyrovnání však na začátku druhé třetiny inkasovali podruhé. Domácí Kojtovský při přesilové hře potrestal poněkud ležérní přístup bránících hráčů a zblízka překonal Slámu podruhé. Naštěstí odpověď hostů byla tentokrát velmi rychlá. Plch výborně zabojoval ve středním pásmu a na domácího gólmana jela hned dvojice hostujících hráčů. Štěpánek jej sice ještě nepřekonal, ale Zadina už puk do branky dotlačil. Hosté pokračovali v náporu i nadále, ale bohužel další výborné šance se už brankového vyjádření nedočkaly. A tak byli to naopak opět domácí, kteří se dalším gólem z přesilovky prosadili potřetí. Po střele od modré se k odraženému puku dostal Pavlica a od bránících hráčů dostal dostatek času na pohodlné zakončení.
Do třetí třetiny vstoupili hosté s jasným cílem otočit vývoj zápasu. Jenže tato snaha dostala povážlivou trhlinu už v první minutě, když domácí využili chyby v hostující rozehrávce a Tošenovjan vstřelil čtvrtou branku. Hosté přesto nesložili zbraně. Už za dvě minuty předvedl pěknou individuální akci Hron a Šír do prázdné branky snížil. Následoval obrovský tlak hostujících hráčů, ale bohužel i ty nejvyloženější šance zůstaly nevyužity. Totální zmar hostů pak podtrhla akce domácích pět minut před koncem. Při ojedinělém protiútoku dojel víceméně vyhozený puk Pavlica a úhlu švihem trefil mezi ruku a tělo hostujícího Slámy. Tomu puk nešťastně vypadl a doslova se došoural popáté za brankovou čáru.

Průběh zápasu:

1:0 06:55 Miškov / Pavlica
Vyloučení:
Domácí: Čermák, Pavlica
Hosté: Plch
----------------------------------------------
2:0 23:10 Kojtovský / Slanina, Dumbrovský (oslabení – vyloučen Staněk)
2:1 24:36 Zadina / Štěpánek
3:1 32:29 Pavlica / Rýpar
Vyloučení:
Domácí: Michálek, Herget, Miškov
Hosté: Klíma (2 + 2 min), Plch, Staněk, Kolda
4:1 40:51 Tošenovjan / Wittek, Miškov
4:2 43:27 Šír / Hron (přesilovka – vyloučen Miškov)

14. Šternberk          21  3 3 15  48 : 109    9

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 28.11.2008 v 19.00, hostíme Uherské Hradiště