29., neděle 4.1.2009
SKLH Žďár nad Sázavou - Krnov ZNS - KRN
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Černý – Černý M., Staněk, Wasserbauer, Kolda, Adam, Musil - Šír, Hron, Slavík, Zadina, Jankovský, Kosour, Šimon, Horký, Simandl, Klíma
Krnov: Kulhavý – Ševčík, Haim, Bolacký, Olbrecht, Kostovský, Miškov, Witter, Michálek, Čermák, Trtík, Novák, Vrbka, Havlíček, Velen
Branky a nahrávky: 40:49 Slavík / Hron , 54:48 Zadina / Adam - 38:02 Miškov / Haim, Kostovský, 43:13 Miškov / Kostovský
Rozhodčí: Hribík, Holeček, Kobr
Vyloučení: 7:9
Využití: 0:2
Střely na branku: 25:22
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U – Nerozhodným výsledkem vstoupili o nového roku naši junioři.Přestože byli po většinu utkání aktivnější, doplatili na nedůraznou koncovku. Dvakrát naopak museli dotahovat jednobrankové vedení hostů a nakonec se tak museli spokojit pouze s bodem.

Prvních deset minut zápasu příliš vzruchu nepřineslo. Domácí sice měli mírnou převahu, ale bez výraznějších šancí. Obraz hry se změnil zhruba v polovině třetiny. To domácí zvýšili obrátky a začali hosty přehrávat. Vytvořili si výraznou střeleckou převahu, bohužel bez gólového efektu. V podobném rytmu probíhala i druhá třetina.
Domácí ale nevyužili ani přesilovku 5 na 3 a nemohli se prosadit i z těch nejvyloženějších šancí. Jak naložit s početní výhodou jim tak názorně předvedli v samém závěru třetiny hosté. Střelu od modré tečoval Miškov přesně k tyči domácí branky.
Nástup do třetí třetiny domácím vyšel. Už při prvním střídání našel Hron mezi kruhy Slavíka a ten střelou bez přípravy nedal Kulhavému v brance hostí šanci. Ale byli to opět hosté, kdo strhl vedení na svoji stranu. Opět v přesilové hře využil Miškov nešťastného odrazu puku od plexiskla a se štěstím protlačil puk podruhé za záda domácího brankáře. Domácí snaha o vyrovnání pak dlouho vyznívala naprázdno. Až pět minut před koncem se pěkně uvolnil Zadina a přesným švihem dal výsledku konečnou podobu.

Průběh zápasu:

0:0
Vyloučení:
Domácí: Musil, Horký, Slavík
Hosté: Witter (2 x 2 min), Haim, Miškov
----------------------------------------------
0:1 38:02 Miškov / Haim, Kostovský (oslabení – vyloučen Wasserbauer)
Vyloučení:
Domácí:, Wasserbauer, Černý, Zadina
Hosté: Olbrecht, Michálek, Ševčík, hráč. lavička
1:1 40:49 Slavík / Hron
1:2 43:13 Miškov / Kostovský (oslabení – vyloučen Kosour)

8. Žďár nad Sáz.  29 11 6 12  95 : 119  28

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli. 11.1.2009 v 11.45, hostíme Jihlavu