19., neděle 16.11.2008
Orlová - SKLH Žďár nad Sázavou ORL - ZNS
Orlová: Kolár – Matúška, Duda, Krupa, Michejda, Červenka, Novák M., Šurin, Beilner, Novák J., Dušek, Grepl, Kameník, Hanzl, Fábry, Matějíček, Vaněk, Malík, Pechanec.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Holec – Černý, Šimon, Musil, Staněk, Wasserbauer, Kolda - Šír, Hron, Slavík, Klíma, Jankovský, Kunstmüller, Zadina, Kosour, Simandl
Branky a nahrávky: 04:01 Kameník / Pechanec, 06:59 Dušek / Vaněk, Fábry, 11:25 Pechanec / Kameník, Hanzl, 32:19 Grepl / Kameník, 33:36 Fábry / Dušek, Duda, 43:56 Novák / Hanzl, 51:31 Malík / Novák, Vaněk, 53:05 Pechanec / Michejda - 13:26 Hron / Slavík, 31:10 Slavík / Hron
Rozhodčí: Šír, Gebauer, Lederer
Vyloučení: 9 : 6
Využití: 1 : 0
Střely na branku: 37 : 23
O R L O V Á - Bohatým brát a chudým dávat - tak by se daly charakterizovat víkendové výsledky našich juniorů. Po překvapivé výhře na ledě první Jihlavy přišla stejně překvapivá porážka od předposlední Orlové.

Důvodů porážky bylo hned několik. Jednak se našim juniorům s Orlovou dlouhodobě příliš nedaří a prohráli s nimi i první vzájemný zápas doma. Navíc zápasy na severu Moravy mají své specifikum, kdy se neví, kdo vlastně za domácí nastoupí. Nejinak tomu bylo i tentokrát a při pohledu na soupisku domácí skutečně neponechali nic náhodě. A navíc hosté odcestovali v hodně nekompletním složení, když z různých důvodů postrádali Plcha, Adama, Havelku, Štěpánka a Filu.
Samotný zápas se od počátku nevyvíjel pro hosty příznivě. Domácí se poprvé prosadili z přesilovky už ve čtvrté minutě a v polovině první třetiny už měli pohodlný gólový náskok. Hosté pak přeci jen zabrali a když se Hronovi podařilo snížit, viditelně ožili. Až do konce třetiny pak byli lepší, ale kontaktní gól se jim vstřelit nepodařilo. Toho se dočkali až v polovině zápasu, když tentokrát byl úspěšným střelcem hostující Slavík. Vzhledem k předváděné hře v té chvíli doufali hosté alespoň v bod. Bohužel hned v následujícím střídání se znovu prosadili domácí. A když po další minutě vstřelili lacinou pátou branku, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Do poslední třetiny nastoupil do hostující branky místo Slámy Holec, ale ani on nezastavil rozjeté domácí. Hosté si tak z Orlové místo bodů odvezli nečekaně vysoký brankový příděl.

Průběh zápasu:

1:0 04:01 Kameník / Pechanec (oslabení – vyloučen Kosour)

14. Šternberk      19  2 3 14   42 :  97   7

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 28.11.2008 v 19.00, hostíme Uherské Hradiště