10., neděle 24.10.2010
Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou KOL - ZNS
Kolín: Veselý (Váňa) - Nedbal, Málek, Marvánek, Hejný, Král, Křeček, Trněný, Hájek, Zámečník, Krumpholc, Pipek, Hlaváček, Jaroš, Hájek, Chábera
SKLH Žďár nad Sázavou: Zelený (Ptáček) - Němec A.(C), Linsbauer, Koláček J., Koláček R., Vlček - Pěška, Němec R., Šmída - Vacek, Svoboda, Macháček - Kittler, Skotar, Šebesta
Branky a nahrávky: 8.Pipek (Nedbal), 10.Pipek (Jaroš,Hlaváček), 12.Marvánek, 27.Hlaváček (Jaroš), 50.Hlaváček (Jaroš), 56.Nedbal (Král)
Rozhodčí: Coubal - Tasch, Špringl
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:0 V oslabení: 0:0
Střely na branku: 29:15
Průběh utkání: 0:0, 6:0
K O L Í N - Druhou čtvrtinu ligy mladšího dorostu skupiny "Střed" zahájil žďárský dorost odvetou na ledě kolínských Kozlů. Zatímco v domácím zápase v rámci 1.kola byl souboj obou mužstev vyrovnaný po celé utkání a nakonec skončil tím nějtěsnějším vítězstvím Kolína 6:5, tentokrát tomu tak rozhodně nebylo a tři body zůstali zcela po právu domácím. Po celou dobu měli utkání pod kontrolou a zvítězili naprosto zaslouženě jak o tom nakonec vypovídá i níže uvedený komentář.

Kolínští vlétli, tedy vlastně Kozli vběhli, do první třetiny s velkým nasazením a bylo vidět, že jsou po nějaké době a sérii né zrovna přesvědčivých výsledků, opět v kompletní sestavě a chtějí ukázat, že hokej rozhodně hrát umí. Vyslali na branku Žďáru patnáct střel z nichž si tři v rozmezí osmé až dvanácté minuty našli cestu za záda hostujícího brankáře. Nutno dodat, že dobrou hru domácích podpořili hosté ještě sérií hrubek a výrazně tak přispěli k jasnému vedení Kozlů. O rozložení sil v první třetině vypovídají i pouhé čtyři střely hostů vyslané na branku domácích.
Ve druhé a třetí části hry se sice hra hostí mírně zlepšila, ale na nějaké zdramatizování utkání, natož pak na zvrat to rozhodně nestačilo. Kolínští vcelku v pohodě přidali ještě tři branky a v klidu dokráčeli pro tři body. Žďárští hráči podle zápisu vyslali na svatyni domácích patnáct střel, ale přídomek gólová si znich můžou připsat možná dvě nebo tři. A když v tomto utkání neměly svůj den ani tradiční opory, za které se v minulých zápasech dali označit golman s obránci, nemohl se nikdo divit, že kanár opravdu zpíval a to dost hlasitě.
Možnost k reparátu bude mít mladší dorost ve čtvtek 28.10.2010 kdy v 16:30 hostí na svém ledě celek HC Krkonoše a poté v neděli 31.10.2010 kdy jej na svém stadionu přivítají Benátky nad Jizerou.

Ostatní výsledky 10.kola :
Benátky n.Jiz.  -  HC Krkonoše       4:3
Liberc B  -  D.Králové/Náchod       10:2
Č.Budějovice B  -  J.Hradec          3:1
Třebíč  - Kobra Praha                8:5

Kanadské bodování mladšího dorostu po 1.čtvrtině :

Poř : Jméno : Branky : Nahrávky : Kanadské body : Zápasy : 1. PAZOUREK David 13 6 19 6 2. JÍCHA Lukáš 8 10 18 6 3. MAKI Matias 4 9 13 8 4. SKOTAR Dominik 4 5 9 8 5. NĚMEC Adam 3 1 4 8 6. ŠEBESTA Daniel 3 1 4 8 7. NĚMEC Radim 2 2 4 5 8. ŠMÍDA Daniel 2 0 2 5 9. MACHÁČEK Vlad. 1 1 2 8 10. VLČEK Jaromír 0 2 2 8 11. ŠIMÁK Filip 1 0 1 4 12. KITTLER Dominik 1 0 1 9 13. KAŠPAR Michal 0 1 1 2 14. PŮŽA Václav 0 1 1 3 15. PĚŠKA Dominik 0 1 1 6 16. LINSBAUER Ondř. 0 1 1 9 17. KOLÁČEK Josef 0 1 1 9 18. KOLÁČEK Rostislav 0 0 0 9 19. PRCHAL Patrik 0 0 0 4 20. MACEK Jindřich 0 0 0 2 21. KOCHÁNEK Tomáš 0 0 0 1 22. KOZEL Vojtěch 0 0 0 1 23. VACEK Damián 0 0 0 1 24. HUBERT David 0 0 0 0 25. SVOBODA Marek 0 0 0 0

Zdeněk Kulíšek (Žďár nad Sázavou):
Nezbývá mi nic jiného než pogratulovat soupeři. Hrál opravdu dobře. My jsme mu, ale cestu k vítězství moc nekomplikovali. Stále hrajeme bez kompletního prvního útoku. Mäki je zraněný a Pazourek s Jíchou hrají za starší dorost. Ostatní bohužel nedokážou tuhle ránu zacelit. Musíme se s tím, ale poprat a začít opět bodovat. Při tříbodovém systému jsme na chvostu tabulky dřív než se stačíme vzpamatovat.