SUM - ZNS 5:3 - Plameny v posledním utkání roku nedokázaly bodovat

Zveřejněno 29.12.2019 | Redakce, Dominik Mihailescu
Šumperk SKLH Žďár nad Sázavou
28., sobota 28.12.2019
Šumperk - SKLH Žďár nad Sázavou SUM - ZNS
Šumperk: Wanecki - Kabelka, Gewiese (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák, Plhal – Milfait, Horký, Krejčiřík, Jaroš, Vachutka, Urban, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Rašín, Pleva (C), Lojek, Spálovský, Kališ, Hort – Gregar, Kovářů, Heinrich, Bureš, Jícha, Wasserbauer, Prokš, Adam, Chlubna, Medek, Kunstmüller, Kadleček
Branky a nahrávky: 1. Jaroš (Vachutka, Milfait), 7. Gewiese (Müller, Scheuter), 32. Milfait (Gewiese, Jaroš), 37. Gewiese (Hroch, Spratek), 52. Antonov (Pokorný, Krejčiřík) – 11. Gregar (Adam, Pleva), 35. Chlubna (Pleva, Wasserbauer), 60. Chlubna (Adam, Pleva). Rozhodčí: Čuňočka – Bubela, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 1488. Průběh utkání: 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
Plameny v rámci 28. kola druhé ligy prohrály na ledě suverénních Draků ze Šumperka. Žďárští hokejisté tahali celý zápas za kratší konec a domácí potvrzovali, že se právem drží na špici druhé ligy skupiny Východ. Plameny sice dokázaly dvakrát snížit na rozdíl jedné branky, ale Draci dokázali vždy zareagovat, a tak Plameny zakončily rok 2019 prohrou. Další utkání je na programu až 8. 1. 2020 na Bouchalkách proti Hodonínu.

Reportáž

První povánoční a zároveň poslední duel kalendářního roku 2019 začali lépe domácí. Již po 39 vteřinách překonal brankáře Slámu křídelní útočník elitní formace Draků Tadeáš Jaroš. Vzápětí mohl srovnat Ondřej Kovářů, nicméně Michal Wanecki vytáhl skvělý zákrok ze svého repertoáru. Oboustranně aktivní úvodní minuty utkání nabídly i druhou trefu a znovu se prosadil Šumperk. V sedmé minutě dokázal projet s kotoučem na holi přes celé kluziště kapitán Petr Gewiese a někdejší juniorský reprezentant poté nadvakrát překonal Slámu. Žádná spanilá jízda Draků za hladkým vítězstvím se však nekonala. Naopak, již v 11. minutě se Žďár vrátil do hry. Martin Gregar proměnil svou brejkovou příležitost, když jeho zakončení propadlo skrze výstroj brankáře do sítě. Oba týmy ještě měly snahu do konce třetiny stav korigovat ve svůj prospěch, podstatně blíže k tomu byli 15 vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky Draci, ale puk těsně minul konstrukci branky.
I druhá třetina nabídla hned tři góly. První větší šanci měl ve 27. minutě Horký, ale domácí útočník tváří v tvář Slámovi neuspěl. Na přelomu utkání do druhé poloviny si Šumperk vypracoval několik minut tlaku. Ve 29. minutě ještě Sláma na poslední chvíli dostal kotouč mířící branky mimo nebezpečí, vzápětí Müller trefil branku. Ale třetí velká šance v rychlém sledu již skončila gólem. Jan Milfait si našel cestu před brankoviště, jeho střela se pak se štěstím dostala do sítě a Draci rázem vedli opět o dvě branky. Nicméně ne na dlouho. Ve 33. minutě musel na trestnou lavici Krejčiřík. A první vyloučení utkání, jinak hraného ve velmi disciplinovaném duchu, přineslo i trest. Chvíli před koncem početní převahy se Žďár nad Sázavou prosadil zásluhou Tomáše Chlubny, když elitní střelec dobře naložil s odraženým kotoučem. Do kabin však mířili s dvoubrankovým náskokem domácí. Daniel Hroch poslal ideální přihrávku na Petra Gewieseho a kapitán Draků přesnou ranou vstřelil svůj druhý gól v zápase. Draci pak ještě nevyužili do konce druhé třetiny svoji přesilovou hru.
Ačkoliv vstupovali do poslední části hry za stavu 4:2, o osudu utkání zdaleka nebylo rozhodnuto. Plameny se však marně snažily procpat přes obranu domácích do větší šance, Wanecki moc těžkým střelám nečelil. Hosté pak sice přežili i vlastní oslabení, ale v 52. minutě inkasovali popáté. Pokorný nabídl krásnou přihrávkou šanci Vladimíru Antonovovi a zatímco v Ostravě v té době jeho mladí krajané začali v rámci mistrovství světa juniorů ničit Kanadu, tak v Šumperku ruský forvard zvýšil již na 5:2. Závěr zápasu, do té doby s minimem trestů, nabídl hned čtyři vyloučení, také pak ještě jednu branku. Trefa Tomáše Chlubny, jeho druhá v utkání, ale již byla jen kosmetickou tečkou za zápasem. Plameny tak nezvládly poslední duel roku 2019 a musely se sklonit nad umem nejlepšího týmu své skupiny.
 

Ohlasy po utkání

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „Zápas měl výbornou atmosféru, ke které velkou měrou přispěli i žďárští fanoušci. Co se týče hry, tak se zápas musel líbit, protože byl odehraný ve vysokém tempu. Musím mužstvo pochválit za opravdu odpracovaných 60 minut v zápase proti týmu, který má velké postupové ambice.“

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): "Chtěl bych poděkovat hráčům, jak se parádně zkoncentrovali na povánoční utkání. Myslím, že soupeř byl houževnatý, ale i tak jsme celý zápas ovládali. Všem fanouškům krásný a šťastný nový rok 2020." (www.dracisumperk.cz)

Fotogalerie