26., sobota 15.12.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Nový Jičín ZNS - NJI
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar, Havlín – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer
Nový Jičín: Hlaváč – Adamík, Már, Hruška, Hrachovský, Kališ, Gřesík, Tomeček, Kuba, F. Palička, Krupa, Pecha, Macháček, Poruba, Zedník, Vaňo, Slovák, Irgl
Branky a nahrávky: 4. Lojek (Bureš, Čermák), 19. Jícha (Prokš, Kadlec), 37. Kuřítko (Stehlík, Pleva), 63. Stehlík (Kadlec, Peslar) – 17. Gřesík (Poruba, Zedník), 31. Vaňo (Hruška, Palička), 52. Vaňo (Palička, Kališ). Rozhodčí: Maršálek – Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 5:8, navíc Lojek (ZNS) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 608. Střely na branku: 44:28 (13:9, 13:7, 14:10 - 4:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Žďárští hokejisté nebyli po třech porážkách úplně ve své kůži a dnešní zápas byl z jejich strany vybojovaný. Třikrát Plameny vedly, ale vždy se Novému Jičínu povedlo brankou stav vyrovnat. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž rozhodl Ondřej Stehlík. Ilustrační foto: Michal Eger

Dlouho to netrvalo a na světě byla první branka zápasu. Po necelých čtyřech minutách totiž dostal nabídku mezi kruhy Martin Lojek, jenž hostujícího Hlaváče přesně prostřelil - 1:0. Vyrovnáno mohlo být při vyloučení Koldy, protože obrana Plamenů zaspala a najednou se před Slámou objevili dva volní hráči Nového Jičína. Naštěstí pro domácí Poruba v jasné šanci netrefil odkrytou branku. Na druhé straně měl po střele Bureše slušnou šanci Čermák, ale Hlaváč jeho dorážku zneškodnil. Plameny měly více ze hry, ale v tom udeřil Nový Jičín v přesilové hře, když dostal David Gřesík nabídku k pravému kruhu a Slámu k bližší tyči prostřelil - 1:1. Vyrovnaný stav utkání vydržel jen dvě minuty, když předložil přihrávku Prokš před Hlaváče Lukáši Jíchovi a ten novojičínského brankáře překonal - 2:1.

Během druhé třetiny se Novému Jičínu znovu podařilo vyrovnat. Ačkoliv ještě před tím měl dobrou šanci Peslar, jenž ve vlastním oslabení zakončoval až před Hlaváčem. Na druhé straně se pak zase za obranu Žďáru dostal Irgl, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole. Ďáblové ale přece jen srovnali velice šťastnou brankou. Od pravého mantinelu nahodil puk na branku Hruška, ale ten se prapodivně odrazil velice šťastně před prázdnou branku Slámy na hůl Jakubovi Dušanu Vaňovi a ten už neměl problém dostat puk do sítě - 2:2. Poté se Plameny herně hodně zvedly a svého soupeře pouštěly z vlastního pásma pouze ojediněle. Dvě šance měl Prokš, ale vedení na hokejky Žďáru nakonec vrátil až Martin Kuřítko, jenž se ve skrumáži zorientoval ze všech nejlépe a poslal za Hlaváče - 3:2.

Třetí třetina byla jednoznačně v režii domácích, ale ti si vylámali zuby na Hlaváčovi, což byl základní stavební kámen pro to, aby Nový Jičín poslal zápas do prodloužení. Obrovské šance měl Peslar, ale i Kadlec nebo Prokš. Žádná z šancí se neujala pak se z ojedinělé akce radovali hosté z vyrovnání. Odražený puk před brankou dostal za záda Slámy Jakub Dušan Vaňo - 3:3. Plameny se v závěru snažily ještě zvrátit utkání na svojí stranu, ale do šedesáti minut do nestihly. V prodloužení nastřelil tyčku Lukáš Bureš, ale to domácí mrzet nemuselo, neboť o druhém bodu rozhodl Ondřej Stehlík, jenž využil přihrávky Jakuba Kadlece - 4:3pp.

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
„Ubojované, vydřené vítězství. Neuvěřitelně cenné, po třech porážkách se schylovalo zase k dramatu. Vytvářeli jsme si hodně šancí a nakonec jsme byli na konci potrestaní. Nemůžu klukům nic vyčíst, dřina tam je, ale máme trochu problémy s koncovkou. Ale jak říkám, za dva body jsme rádi, kluci to odmakali."