2., sobota 15.9.2018
Písek - SKLH Žďár nad Sázavou PIS - ZNS
Písek: Hauser – Turek, Suda, Hora, Parýzek "C", Houdek – Hanus, Hučko, Stauber, Sýbek "A", Rod, Ciboch, Polata "A, Volf, Strnad, Bílek, Jabůrek, Novák, Vlček
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Marek, Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva "C", Peslar, Kališ – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller "A", Bureš, Jícha, Hasoň, Franek, Stehlík "A"
Branky a nahrávky: 24. Vlček (Bílek), 35. Sýbek (Hučko), 53. Sýbek (Hučko) – 20. Jícha, 22. Peslar (Lojek, Franek), 42. Franek (Hasoň, Peslar), 51. Pleva (Kolda)

Rozhodčí: Jílek - Oudes, Šimánek. Vyloučení: 6:5 navíc Jabůrek (PIS) 10 min. OT. Využití: 1:3 V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

P Í S E K – První zápas na ledě soupeře Plameny zvládly a připsaly si další tři body do tabulky. Po předchozí výhře v prvním kole se drží na jejím čele s plným bodovým ziskem. Výhra se nerodila snadno a Písek ukázal, že letos se s ním musí rozhodně počítat a nebude takovým outsiderem, jako v minulé sezóně. Žďárští ve druhé třetině přišly o dvoubrankové vedení, které si ve třetí dvacetiminutovce vzali zpět, ale domácí v závěru zápasu ještě třetí brankou utkání zdramatizovali. Hokejisté z Vysočiny však i díky jistým zákrokům brankáře Slámy, těsné vedení uhájili a z jihu Čech přivezli tři body.

Plameny do zápasu nastoupily v poněkud okleštěné sestavě a díky souběžně hranému zápasu juniorů, zranění Kuřítka a z osobních důvodů absentujícího Lukáše Krupky, se do zápasu na jihu Čech postavili svěřenci Michala Konečného jen se třemi útočnými formacemi.

Žďárští vstoupili do utkání aktivně a soupeři půjčili puk až ve třetí minutě. První vážnější šance však přišly až v desáté minutě. Nejprve domácí Novák v dobré pozici těsně minul branku. O minutu později trefil na druhé straně Franek tyč Hauserovy klece. Následovala série vyloučení především na straně Plamenů, které přečkaly dokonce i krátké oslabení ve třech. Ovšem nakonec vyloučení Franka přineslo otevření skóre. Ve vlastním oslabení při tlaku soupeře se k vyhozenému kotouči dostal Lukáš Jícha, řítil se sám na Hausera, kterého ještě v pádu dokázal překonat – 0:1.

Hned v úvodu druhé třetiny hráli domácí v šesti a následnou přesilovku Žďárští zužitkovali z hole Jakuba Peslara, který šikovně ztečoval do branky Lojkovu střelu od modré – 0:2. Ve 24. minutě se domácím podařilo vstřelit kontaktní branku, když Filip Vlček po individuální akci, kterou ještě Sláma zneškodnil, dostal prostor na reparát a to už byl úspěšný – 1:2. O deset minut později bylo srovnáno, když parádní kličkou do bekhendu, poslal kotouč za Slámova záda Jan Sýbek - 2:2.

Rozhodnutí přišlo až v závěrečné dvacetiminutovce. Důležitý krok k tisku tří bodů udělaly Plameny už necelé dvě minuty po jejím zahájení a bylo to opět v početní výhodě. Po závaru před píseckou brankou dostal kotouč do sítě Tomáš Franek, asistenci si připsali Hasoň a Peslar – 2:3. V 51. Minutě Žďárští znovu trestali píseckou nedisciplinovanost a přesilovou hru využil kapitán Martin Pleva ranou od modré po Koldově nahrávce – 2:4.

O dvě minuty později se však domácí vrátili zpět do hry. Hučko nahrál zpoza brány Janu Sýbkovi a ten bez váhání prostřelil Slámu – 3:4. Přestože do konce utkání došlo ještě ke třem vyloučením, dvěma na straně Žďáru a jednomu u domácích, žádná branka už nepadla a Plameny mohly slavit import tří bodů pod Zelenou horu.

Vítězstvím si Plameny upevnily první místo na čele tabulky obou skupin Jih a Východ a ve středu čeká hokejisty i fanoušky jeden z vrcholů sezóny, kterým je první letošní velké derby Vysočiny proti Havlíčkovu Brodu, na nějž bude již v pondělí zahájen předprodej vstupenek.

„Museli jsme stáhnout sestavu jen na tři útoky a bylo to hodně náročné. Dostali jsme se sice do vedení 2:0, ale to nám paradoxně ublížilo, protože jsme si začali myslet, že už to půjde samo a ztratili jsme koncentraci a soupeř brzy vyrovnal. To mě hodně rozzlobilo. Pak jsme se ale zase zvedli a ještě ve druhé třetině jsme měli řadu šancí a ve třetí už jsme byli lepší a dvěma brankama jsme to rozhodli. Ale i soupeř hrál velmi dobře a speciálně lajna Hučko, Vlček a Sýbek nám dělala velké problémy. Takže z tohoto pohledu jsou tři body skutečně zlaté. Vyzkoušeli jsme si i takovou tu hru nervů, kdy to bylo drama až do konce o jednu branku a ještě v oslabení a toho si cením, že to kluci i díky Sallymu (Jiří Sláma) zvládli. Výborný výkon předvedli taky Jícha s Burešem a všichni toho měli dost. Při způsobu hry, kterou chceme aplikovat, tedy aktivní, rychlý a útočný hokej, potřebujeme dlouhodobě hrát na čtyři lajny.“

Karel Herr (trenér IHC Písek):
„Na začátku jsme dostali špatné góly, ale cením si toho, že jsme dokázali srovnat na 2:2. Ve třetí třetině jsme byli podle nových pravidel bohužel vyloučeni, namazali jsme hostům na gól a už jsme to nedotáhli, přestože jsme ještě vsítili gól. Musím ale říct, že od kluků vidím neskutečnou sílu v kolektivu. Klobouk dolů před nimi, jak se s takto silným soupeřem popasovali.“