HOD - ZNS 5:3 - O prohře rozhodl výpadek v úvodní třetině

4., středa 30.9.2020
Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOD - ZNS
Hodonín: Javůrek (Polášek) – Koubek, Sedlaček, Miklík, Kruckovyč, Jirásek, Fisera, Vosátko – Balán (A), Romančík, Krejčí, Lekeš, Komínek (C), Dufek, Havlát, Charvát (A), Leška, Hložánek, Medek, Janás, Škvrně.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (16. Čáp) – Vašíček, Lojek, Pleva (C), Rašín, Zedek, Půža – Gregar, Jícha, Bureš (A), Adam, Kovářů, Čermák, Štola, Štěpánek, Bazala.
Branky a nahrávky: 12. Komínek (Romančík), 12. Janás (Balán), 16. Komínek (Hložánek, Romančík), 20. Hložánek (Komínek, Jirásek), 33. Hložánek (Romančík, Komínek) – 29. Štola (Čermák, Adam), 41. Zedek (Bureš, Gregar), 60. Čermák (Adam, Kovářů). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 511. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
Tak to se nepovedlo. Hokejisté Žďáru zajížděli ve 4. kole letošního ročníku 2. ligy – skupiny Východ poprvé na led svého soupeře. Z Hodonína se Plameny vrátily s prázdnou, když o výsledku rozhodla úvodní dvacetiminutovka, v níž inkasovaly hned čtyřikrát!

V první třetině středečního duelu to vypadalo, jako by byli hráči Žďáru ještě v autobuse. Hokejisté Hodonína byli jednoznačně lepším celkem a svoji převahu vyjádřili hned čtyřmi brankami. Ty vesměs padly do výborně sehraných kombinacích, při nichž Drtiči rozebrali obranů hostů.
Domácí šli do vedení ve 12. minutě, kdy se trefil kapitán Komínek. Už za necelou půlminutu se prosadil Janás. Opět Komínek pak v čase 15:09 zvyšoval už na 3:0. Trenér Haman sáhl k výměně brankáře, na led místo Slámy zamířil Čáp. Třetinu hrůzy pro Plameny pak dovršil Hložánek.
Ke cti žďárských hokejistů slouží, že se pokusili se zápasem něco udělat. Odměny se dočkali těsně před polovinou zápasu, po spolupráci Čermáka s Adamem skóroval Štola – 4:1. Jakékoliv naděje na zdramatizování utkání však vzali za své ve 33. minutě, v níž páté branky domácích dosáhl Hložánek.
Hned zkraje závěrečné třetiny se Plameny podruhé v zápase radovaly, po asistencích Bureše s Gregarem překonal domácího gólmana Zedek – 5:2. Za svoji snahu o korekci stavu byli hosté odměněni ještě jednou, necelou minutu před koncem uzavřel skóre David Čermák – 5:3.

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): Hodonín na nás od první minuty vlétl, hráli opravdu výborně. Navíc to podpořili góly, první třetinu totálně ovládli. Bylo to jako v obráceném gardu v porovnání s naší druhou třetinou doma proti Valašskému Meziříčí. Nám naopak stály nohy, jako bychom ještě byli v autobuse. Bylo těžké se do zápasu dostat, také nám to trvalo. Pořádně jsme se rozjeli až ve třetí třetině, protože jsme chtěli utkání končit dobrým dojmem. Těch dobrých věcí ale od nás tentokrát bylo málo. Je to pro nás facka, abychom si uvědomili chyby a poučili se z nich. Tím ale nechci snížit výkon Hodonína, tři body si zasloužili.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): Žďár doma na úvod sezony dvakrát vyhrál, proto jsme se měli na pozoru. Nám ovšem první třetina neskutečně vyšla, nakonec v podstatě rozhodla celé utkání. Klukům jsem poděkoval za bojovnost, ale především za výkon v první třetině. Příště si ovšem musíme dát pozor a odehrát naplno celých šedesát minut.