Dorost s Motorem prohrál, ale získal bod v nadstavbě

2., čtvrtek 13.9.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Motor Č.Budějovice ZNS - CEB
SKLH Žďár nad Sázavou: Havlík – Macek, Gürtler, Beran Pecka, Joudal, Sochor, Pelikán, Číhal – Procházka, Pražák, Kotrba, Elis, Matas, Brúha, Bačo, Doležal P., Doležal J.
Motor Č.Budějovice: Heidinger (Lidák) – Novák, Fousek, Cibulka, Hail, Punda, Hromada – Hála, Kříž, Lukeš, Marhoun, Kašpar, Petrásek, Kantor, Březina, Kumpfmüller, Kovář, Kudrnáč, Sochor
Branky a nahrávky: 13. Bačo (Matas), 29. Matas (Brúha), 40. Bačo (Matas), 64. Procházka (Macek) – 8. Kašpar, 14. Kovář (Hail), 14. Kašpar (Petrásek), 35. Březina (Kašpar, Hail), 44. Hail (Marhoun, Kříž), 57. Kašpar (Hail), 59. Hála (Kašpar, Hail). Rozhodčí: Vrba - Brzobohatý, Procházka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 98. Střely na branku: 32:49 (12:18, 7:12, 9:15 - 4:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:7 - 1:0.
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Dorost ve druhém kolem extraligy se dočkal prvního cenného bodu v letošní sezoně. Dnes dlouho Motoru odolával a pral se o bod, který mohl přijít i v základní hrací době. Definitivní konec nadějím dal až závěr. V nové nadstavbě vystřelil bod Žďáru Michael Procházka.

Favoritem dnešního utkání byli hosté a také se po sedmi minutách hry dostali do vedení, když Havlíka prostřelil David Kašpar - 0:1. Nicméně Plameny zabraly a dočkaly se i kýženého vyrovnání. Hostujícího brankáře překonal Robert Bačo - 1:1. Ve zbytku prvního dějství si ale Motor vytvořil dvoubrankový náskok. Nejprve zařídil vedení Českým Budějovicím Ondřej Kovář - 1:2. Druhou trefu během první třetiny zaznamenal David Kašpar - 1:3.

V polovině druhé třetiny se Plameny nadechly k dalšímu zdramatizování utkání, když snížil Ondřej Matas - 2:3. Brankové hody pokračovaly i po polovině zápasu. Motoru znovu získal dvoubrankové vedení Tomáš Březina - 2:4. Jenže žďárští hokejisté ještě dvanáct sekund před koncem druhého dějství znovu snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Roberta Bača - 3:4.

Pro Plameny ale neslavně začala třetí třetina, protože v ní již poněkolikáté České Budějovice odskočily na rozdíl dvou gólů, úspěšně se trefil Matouš Hail - 3:5. Dlouho to poté bylo o tom, zda Motor odskočí či se Plameny dotáhnou. Nakonec v závěru padla první možnost, když přesilovou hru využil David Kašpar - 3:6. Žďárští hokejisté sice hráli ještě v úplném závěru přesilovou hru, v ní ovšem ještě jednou inkasovali z hole Daniela Hály - 3:7.

Ačkoliv v základní hrací době skončily Plameny bez bodu, v nadstavbě vybojovali cenný bod. Ve čtvrté minutě nadstavby se trefil Michael Procházka - N 1:0.

Martin Nečas (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
„Do zápasu jsme vstoupili výborně, bylo to vyrovnané ale dostali jsme branku. Naštěstí jsme se vrátili do zápasu, ale paradoxně to soupeře nakoplo a dal nám dva rychlé góly. Pořád byl ale ten výsledek takový, že jsme se o něj prali. Kluci bojovali a odehráli dobré utkání. Ta nadstavba byla velice vyrovnaná na obě strany a myslím si, že tenhle cenný bod si dneska zasloužili, protože po něm opravdu šli. Pro nás opravdu důležitý a cenný bod proti silnému soupeři."