Dobře rozehraný zápas ztratily Plameny ve třetí třetině. Trutnov srovnal krok

OF2, pondělí 27.2.2017
Trutnov - SKLH Žďár nad Sázavou TRU - ZNS
Trutnov: Jeschke – Píša, Poul "A", Abrahám, Peter Beneš, Junek, Vácha, Bezděk – A.Půlpán "C", Ukhin, Fedulov, T.Půlpán, Kastner, Chytráček "A", Zahradník, Hnik, Smékal, Tatar, Janoušek, Hlaváček, Konečný
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva "C", Petr Beneš, M.Vítek, Smejkal, Staněk "A", Rašner, Kolda – Červenka, Kunstmüller "A", D.Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha, Krupka, Kaňka
Branky a nahrávky: 1. Půlpán A. (Fedulov, Ukhin), 42. Kastner (UjhinPůléán T., 43. Fedulov (Půlpán A., Ukhin), 48. Tatar – 17. Kaňka (Střecha, Krupka), 20. Kaňka (Krupka, Střecha)
Rozhodčí: Luczków – Ševic, Votrubec
Vyloučení: 6:7 navíc Vácha (TRU) 5 min + DKU Využití: 0:2 V oslabení: 0:0
Diváci: 627
Střely na branku: 28:30 (10:11, 9:6, 9:13)
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:3
Stav série: 1:1
T R U T N O V - Žďárští hokejisté dnes nastoupili ke druhému osmifinálovému zápasu na trutnovském stadionu, kam je přijela podpořit i velmi početná skupina fanoušků. Ti byli dvě třetiny spokojení, když Michal Kaňka dvěma zásahy v přesilových hrách reagoval na vedoucí gól domácích. Ovšem třetí dvacetiminutovka se hostům vůbec nepovedla, třikrát inkasovali a domácí Trutnov svůj stadion uhájil a srovnal stav série na 1:1. Ta pokračuje ve středu ve Žďáře.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostujícímu celku a během prvních pěti minut Žďár prakticky nepustil soupeře ze třetiny. Nápor Plamenů zastavil až faul Červenky v šesté minutě. Přesilová hra dostala domácí do hry a byli to pro změnu oni, kdo tlačil soupeře v jeho obranném pásmu. Tlak Trutnova pokračoval i po skončení přesilovky a několikrát musel sáhnout do zásobárny svých skvělých zákroků Milan Řehoř.

Na rozdíl od hostů, dokázali domácí svůj nápor přetavit ve vítěznou branku. V 11. minutě zpoza branky Fedulov předložil kotouč volnému Aleši Půlpánovi, jenž poslal kotouč do odkryté branky – 1:0. Závěrečná pětiminutovka již opět patřila Plamenům. V 16. minutě měl na hokejce vyrovnání David Vítek, který Jeschkem vyražený kotouč dorážel do poloodkryté branky, ale mířil příliš vysoko.

V 17. minutě to však již vyšlo a v početní výhodě při vyloučení Píši, sehráli hosté dokonalou přesilovkovou kombinaci. Rychlé nahrávky mezi Krupkou a Střechou pokračovaly na volného Michala Kaňku, který už zakončoval do odkryté branky – 1:1. V poslední minutě úvodní třetiny fauloval Fedulov a hosté měli k dispozici další přesilovku. A poradili si s ní stejně jako s tou předchozí. Krupka nahrával Střechovi, který i přes tvrdý Píšův hit dokázal znovu poslat kotouč připravenému Michalu Kaňkovi, jenž opět neměl problém poslat černou gumu do odkryté klece a osm sekund před první sirénou otočil skóre ve prospěch Plamenů – 1:2.

Prostřední dějství přineslo vyrovnaný hokej s dobrými šancemi na obou stranách, ale brankáři opět potvrzovali svoji kvalitu. Změnit stav utkání se nepodařilo ani Staňkovi jeho dělovkou ani po pokusu Bureše o dorážku. Na druhé straně zabránila vyrovnání tyč po Kestnerově střele tečované Chytráčkem. Branku nepřinesla ani série vyloučení v závěru třetiny, kdy na trestnou lavici usedl nejprve domácí Poul a přesně v okamžiku jeho návratu ho tam vystřídal Beneš. Na opačnou lavici pro hříšníky usedl dvě minuty před koncem Martin Vítek.

V závěrečné třetině přišla ztráta koncentrace hráčů SKLH, která je stála dobře rozehraný zápas. Ve středním pásmu ztratili hosté kotouč, ke kterému se dostal Lukáš Kastner, zavezl jej do útočného pásma a přesnou trefou pod horní tyčku zařídil vyrovnání – 2:2. Jen o minutu později šli již Draci dokonce do vedení. Střelu Aleše Půlpána Řehoř vyrazil, k odraženému kotouči se dostal Pavel Fedulov a s pomocí brusle jednoho z bránících hráčů poslal Trutnov do vedení – 3:2.

A to stále nebylo vše, domácí byli „v laufu“ a naopak hosté poněkud opaření. A tak přišel další úder. Ve 48. minutě předvedl parádní individuální akci Jakub Tatar, kterou zakončil bekhendovou kličkou pod horní tyčku – 4:2.

Na rozdíl od prvního zápasu nebylo v tom dnešním takové množství potyček, šarvátek a vyhrocených okamžiků. Výjimkou byla 50. minuta, kdy domácí Vácha nevybíravě poslal k ledu Kuřítka, z čehož následně vyplynula potyčka mezi Rašnerem a Smékalem. Mimo dvouminutových trestů pro dva „bitkaře“, odešel Vácha za svůj zákrok do kabiny s trestem na 5 minut a do konce utkání za napadení.

Jenomže Plamenům nepomohla ani pětiminutová početní výhoda, která sice byla zkrácena po vyloučení Střechy, ale znovu obnovena a nakonec i zdvojnásobena po vyloučení domácího Fedulova. Nic z toho však ke vstřelení kontaktní branky hostující družině nestačilo. Tlak Žďáru však pokračoval, ale několik velkých šancí skončilo na bezchybném Jeschkeovi . Ve chvíli, kdy se chystaly Plameny na závěrečnou power-play, přišla chyba při střídání a za příliš mnoho hráčů na ledě byly potrestány dvouminutovým trestem, což prakticky zhatilo jakékoli naděje.

Výpadek Konečného družiny ve třetí třetině znamená vyrovnání Trutnova osmifinálové série na 1:1. To zatím neznamená nic jiného, než že se fanoušci mohou těšit, kromě středy, už s jistotou také na neděli, kdy se na Bouchalkách odehraje páté utkání série. Ale nyní již všichni vzhlíží ke středě, kdy se série vrací z Trutnova do Žďáru a půjde o to, kdo se v ní ujme vedení.

Michal Konečný
„My si něco řekneme, dvě třetiny to hrajeme a pak… (dlouhé ticho) Nevím, neumím si vysvětlit, co se v té třetí třetině stalo. Dvě třetiny máme zápas pod kontrolou a do třetí nastoupíme jako na nějakej přátelák někde v Putimi. Máme jasně dvakrát puk na holi, vrátíme to zpátky a samozřejmě dostaneme gól. A to rozhodlo, dostali jsme domácí na koně a ti už to nepustili. Měli jsme tam přesilovky, ale už to bylo všechno ve stojce, pomalý a těžkopádný. Takhle se prostě v play-off nehraje. Samozřejmě není nic ztracené, hraje se na čtyři vítězství, ale neuvěřitelně jsme posadili Trutnov do sedla, opravdu neuvěřitelně a tohle jsme si měli pohlídat.“

.

Aleš Půlpán
Aleš Půlpán (trenér HC BAK Trutnov):
„Prvních šest minut byl soupeř lepší, pak byly ty dvě vyloučení, které nás dostaly do hry, ale celkově Žďár tu první třetinu zvládnul líp. V té druhé jsme to už ale srovnali a ta třetí už patřila jen nám. Myslím, že soupeř trochu odešel fyzicky, začali jsme vyhrávat souboje, začali se k nám odrážet puky a byli jsme prostě lepší.“