23., neděle 30.11.2008
Přerov - SKLH Žďár nad Sázavou PRE - ZNS
Přerov: Okáč – Hoferek, Brázda, Prinke, Bosák, Dočkal, Šrámek, Mališka, Blinka, Ferenc J., Ferenc M., Vaněk, Šteiner, Holík, Vencel, Nedbal, Blaheta, Menšík, Hradil, Schaffer, Konečný
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, – Černý, Staněk, Wasserbauer, Kolda, Horký, Klíma - Šír, Hron, Slavík, Kunstmüller, Zadina, Plch, Kosour, Jankovský, Bláha
Branky a nahrávky: 20:25 Blaheta / Menšík , 26:52 Blaheta / Menšík, Nedbal , 35:25 Blaheta / Menšík, Nedbal, 42:55 Dočkal / Vaněk, 56:06 Ferenc J. / Menšík - 18:26 Slavík / Šír, 25:22 Kosour / Kunstmüller, 29:09 Plch/ Jankovský
Rozhodčí: Šiška, Škach, Novák
Vyloučení: 10:13
Využití: 2 : 0
Střely na branku: 33:21
P Ř E R O V – Smolný zápas odehráli junioři v Přerově. V utkání třikrát vedli, ale nakonec odešli poraženi, když jim rozhodčí v závěrečné třetině neuznal dvě regulérní branky. K jistotě finálové osmičky jim tak stále chybí dva body.

Průběh první třetiny byl poznamenán častým vylučováním. Domácí měli k dispozici čtyři přesilové hry, hosté o jednu méně. Lépe si v početní převaze počínali domácí, ale výsledkem jejich snažení byla pouze nastřelená tyč. O jediný gólový zápis třetiny se tak postaral v jejím závěru hostující Slavík, když poměrně lehkou střelou překvapil domácího gólmana.
Do druhé třetiny vstoupili hosté dohrávanou přesilovkou. Bohužel za vlastní brankou vyrobili fatální chybu, když puk zůstal přilepený v kaluži vody. Domácí Blaheta se tak znenadání ocitl sám před poloodkrytou brankou a nezaváhal. O pět minut později se ale hostům opět povedlo strhnout vedení na svoji stranu. Po závaru v útočném pásmu domácích zblízka zakončoval Kosour. Jenže už za dvě minuty bylo opět srovnáno, když se v přesilové hře prosadil znovu Blaheta. V polovině zápasu šli hosté potřetí a bohužel naposledy do vedení. Za brankou se výborně uvolnil Plch, vyjel před brankoviště a bekhendovou střelou potřetí pokořil domácího gólmana. Ale domácí i napotřetí dokázali vyrovnat. Byl to opět Blaheta a opět v přesilové hře, když využil nedůslednosti bránícího hráče.
Start do třetí třetiny vyšel lépe domácím. Hned v jejím úvodu hosté zbrkle vyrazili do útoku a do otevřené obrany se prosadila dvojice Vaněk a dorážející Dočkal. Tentokrát museli dotahovat hosté a to se jim také podařilo, když po pěkné kombinaci zakončoval po ledě Jankovský. Rozhodčí ale k údivu hostujících hráčů branku neuznal, protože ji “neviděl“. Hosté bojovali dál a výsledkem byla další branka v domácí síti. Zadinova střela trefila domácího gólmana do ramene a ten odražený puk zachytil až v brance. Bohužel ani tentokrát rozhodčí nic „neviděl“. Další snahu hostů o srovnání pak zbrzdilo pětiminutové oslabení za vyloučení Klímy. Přestože jej ubránili, na zvrat v zápase už nedosáhli. Naopak domácí uklidnil v závěru Ferenc , když se prosadil prudkou střelou bez přípravy.

1:2 25:22 Kosour / Kunstmüller
2:2 26:52 Blaheta / Menšík, Nedbal (oslabení – vyloučen Černý)
2:3 29:09 Plch/ Jankovský
3:3 35:25 Blaheta / Menšík, Nedbal (oslabení – vyloučeni Wasserbauer, Klíma - Blinka)

14. Šternberk       23  3 3 17   51:116    9

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 5.12.2008 v 19.00, hostíme Techniku Brno