17., neděle 2.11.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Jestřábi Prostějov ZNS - PRO
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Černý, Adam, Musil, Staněk, Wasserbauer, Kolda - Šír, Hron, Slavík, Štěpánek, Havelka, Jankovský, Kunstmüller, Zadina, Plch
Jestřábi Prostějov: Hruban – Rek, Dvořák, Hrdlička, Finkes, Navrátil, Tlčík, Tomiga, Cik, Zeman, Oliberius, Skácel, Kryl, Berčák, Jeneš, Stráněl, Stoukal, Spáčil, Žilka
Branky a nahrávky: 03:16 Slavík, 11:05 Wasserbauer / Zadina, 22:44 Kolda / Hron, Adam, 29:02 Slavík / Šír -
- 57:26 Navrátil / Jeneš
Rozhodčí: Kubeš, Klouda, Křivohlavý
Vyloučení: 5 : 11
Využití: 2 : 0
Střely na branku: 29 : 32
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Sérii nepovedených zápasů ukončili na domácím ledě junioři. V utkání s Prostějovem potěšili nejen dvoubodovým ziskem, ale i výkonem. Škoda jen zahozených šancí, vítězství mohlo být podstatně vyšší.

Hned od první minuty dali domácí zapomenout na nevýrazné výkony z posledních zápasů. Soupeře zaskočili dobrým bruslením a důrazem a bylo tak jen otázkou času, kdy se prosadí gólově. Poprvé se to podařilo už ve třetí minutě Slavíkovi, když hostující gólman jeho první střelu vyrazil, ale na následnou dorážku už nedosáhl. Podruhé se pak domácí radovali v polovině třetiny, když Zadina v přesilovce ideálně našel Wasserbauera a ten podruhé rozvlnil síť za hostujícím brankářem. Hosté v těchto fázích příliš nestíhali a domácího gólmana poprvé ohrozili až v závěru třetiny.

V nasazeném trendu pokračovali domácí i ve druhé třetině. Už po třech minutách se radovali z další branky. To když při dvojnásobné přesilovce našel Hron křížnou nahrávkou Koldu, který zakončoval do prázdné branky. A když v polovině zápasu zvýšil Slavík po pěkném Šírově uvolnění na čtyřgólový rozdíl, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Domácí i nadále pokračovali v ofenzivním pojetí, ale žádná z řady výborných příležitostí se už neujala.

Ve třetí třetině domácí přeci jen ubrali ze svého nasazení. Hra se vyrovnala a hosté se mnohem častěji dostávali na dostřel domácí branky. Jejich snahu o snížení ale spolehlivě likvidoval domácí gólman Sláma. A protože domácím se v koncovce stále nedařilo, vypadalo to, že třetina skončí bez branek. Nakonec se hosté přeci jen dočkali alespoň čestného úspěchu, když v samém závěru připravil domácího gólmana o čisté konto Jeneš.

Průběh zápasu:

1:0 03:16 Slavík
2:0 11:05 Wasserbauer / Zadina (přesilovka – vyloučen Oliberius)
Vyloučení:
Domácí: Slavík, Plch, Zadina
Hosté: Berčák, Oliberius, Rek
----------------------------------------------
3:0 22:44 Kolda / Hron, Adam (přesilovka – vyloučeni Skácel, hráč. lavička)

14. Šternberk          17  1 3 13   37:82   5

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 28.11.2008 v 19.00, hostíme Uherské Hradiště