15., neděle 26.10.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Nový Jičín ZNS - NJI
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Černý, Adam, Šimon , Staněk, Horký, Wasserbauer, Klíma - Šír, Hron, Slavík, Štros, Štěpánek, Havelka, Bláha, Jankovský, Kunstmüller, Kříž O.
Nový Jičín: Kozák - Marek M., Marek J., Valchář M., Částečka R., Toman, Gulda, Michálek, Zedník, Částečka J., Kitzberger, Adamec, Urban, Šimko, Martinčík, Zbranek, Skyba, Chvostek, Vítek, Křesťan
Branky a nahrávky: 38:28 Šír / Slavík, Hron - 15:25 Chvostek / Toman , 40:48 Gulda / Marek J., 46:49 Křesťan / Chvostek, 57:23 Valchář, 59:12 Marek J. / Chvostek
Rozhodčí: Vampola, Guth, Křivský
Vyloučení: 5:9
Využití: 1:2
Střely na branku: 24:30
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Juniorce se v posledních zápasech výsledkově příliš nedaří. Tentokrát v domácím prostředí nestačila na Nový Jičín a zbytečně si tak komplikuje boj o finálovou osmičku.

V samotném zápase se museli domácí obejít bez Zadiny s Plchem, kteří vypomáhali u „A“ mužstva a jejich absence byla znát. V první třetině se hrál vyrovnaný zápas. Hosté působili na ledě přeci jen o něco živěji, ale ani jedno mužstvo si nevytvořilo vážnější brankové šance. První a jedinou změnu skóre v první třetině tak má na svědomí využitá přesilová hra hostí. Od modré si ukázkově sjel mezi kruhy Chvostek a střelou z první překonal domácího brankáře.

Ve druhé třetině se hra domácích výrazně zlepšila. Postupně začali hosty přehrávat a vytvořili si řadu výborných příležitostí. Bohužel střelecky totálně selhali. Nakonec se alespoň dočkali vyrovnání, když v závěru třetiny dokázali Šírem zúročit početní výhodu.

Právě řada nevyužitých šancí ve druhé třetině se ukázala jako rozhodující pro výsledek celého zápasu. Hosté totiž na začátku třetí třetiny znovu využili přesilovku, když se z dorážky prosadil Gulda. Domácí sice bojovali, ale jejich hra byla příliš těžkopádná. Nepřesná a pomalá rozehrávka a snaha prosadit se individuálně, to byla voda na mlýn hostů. Ti pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. Jeden takový zúročil další brankou ve 47.minutě Křesťan. Domácí pak vsadili na jednu kartu, ale jejich snaha byla příliš křečovitá. Naopak hosté v závěru ještě dvakrát dokázali využít otevřené domácí obrany, když se brankově prosadili Valchář a Marek.

Průběh zápasu:

0:1 15:25 Chvostek / Toman (oslabení – vyloučen Havelka)
Vyloučení:
Domácí: Adam, Havelka
Hosté: Marek, Křesťan
----------------------------------------------
1:1 38:28 Šír / Slavík, Hron (přesilovka – vyloučeni Chvostek, Částečka)
Vyloučení:
Domácí: Šimon,Wasserbauer, Hron
Hosté: Zbranek, Gulda, Chvostek, Částečka R.
1:2 40:48 Gulda / Marek J. (oslabení – vyloučen Hron)

14. Šternberk         14  0 3 11 30:67   3

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 2.1.2008 v 15.00, hostíme Prostějov