14., pátek 24.10.2008
Šternberk - SKLH Žďár nad Sázavou STB - ZNS
Šternberk: Vrzala – Fekiač, Janků, Vitásek, Švec, Šťastný, Axman, Karas, Michalík, Volčko, Rozsypal, Musil, Kuba, Zelený, Mrtvý, Horák, Koš, Jurdič, Havlík, Schwartz, Černocký
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Holec – Černý, Adam, Šimon , Staněk, Horký, Wasserbauer - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Bláha (Jankovský), Zadina, Kunstmüller
Branky a nahrávky: 26:32 Šťastný / Mrtvý , 45:36 Jurdič / Horák, Koš, 56:54 Šťastný / Michalík, Fekiač - 04:28 Adam / Havelka, 35:56 Wasserbauer / Zadina, 41:47 Štěpánek / Plch
Rozhodčí: Malíř, Langr, Petr Matěj
Vyloučení: 7:9
Využití: 1:0
Střely na branku: 30:21.
Š T E R N B E R K - V utkání proti sobě nastoupily dva týmy, které v tabulce aktuálně dělilo propastných dvanáct příček. Zatímco naši mladící byli před tímto zápasem druzí, domácí se krčili na posledním místě. Nicméně výsledky domácích z posledních zápasů (2:3 s Frýdkem, 2:2 s Prostějovem) dávaly tušit, že to nebude snadný zápas.

A že to domácí myslí s útokem na body vážně bylo jasné od prvních chvil. Podle mumraje na parkovišti před a po zápase to vypadalo, že si za trest musí domácí hráči nosit výstroj povinně domů. Některé „posily“ dokonce po rozbruslení odstoupily, snad proto, že v nich čirou náhodou hostující hráči rozpoznali jiná jména, než která byla uvedena v zápise. Označení „domácí“ tak bylo jisté pouze u časoměřičů a ve druhé polovině zápasu i hlavního rozhodčího.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům. Už v páté minutě se po vyhraném buly v útočném pásmu dostal na modré k puku Adam a místo očekávané střely se k rozjel mezi překvapenými domácími hráči až k brance a blafákem otevřel skóre zápasu. Domácí inkasovaná branka zaskočila a hosté tak poměrně v poklidu kontrolovali vývoj zápasu, když bez větších problémů ubránili i dvojnásobné oslabení. Přes solidní příležitosti na obou stranách se tak skóre do konce třetiny nezměnilo.

Ráz zápasu se příliš nezměnil ani ve druhé třetině. Hosté jakoby se uspokojili s jednogólovým vedením. Jejich kombinace byly nepřesné, často se snažili řešit situace individuálně a v koncovce chyběl důraz. Celkem zákonitě tak přišel trest, když v přesilovce vyrovnal z dorážky Šťastný. Po inkasované brance hosté přeci jenom trochu přidali na aktivitě a pět minut před koncem třetiny se znovu ujali vedení, když Wasserbauerova střela z kruhů se od tyče odrazila podruhé za záda domácího brankáře.

Když hned v úvodu třetí třetiny zvýšil po zaváhání domácí obrany Štěpánek na dvougólový rozdíl, vypadalo to na jasnou záležitost hostů. Domácí však byli jiného názoru. Už po čtyřech minutách Jurdič snížil a tři minuty před koncem zápasu se po hrubce hostujících hráčů podařilo Šťastnému vyrovnat a dát tak výsledku konečnou podobu. Stínem utkání byla řada nepotrestaných domácích faulů, které vyvrcholilo brutálním naražením Adama ze zadu (samozřejmě nepotrestaným). Závěr zápasu tak ovládly emoce (jak začíná být u zápasu se Šternberkem pravidlem). Samozřejmě i tentokrát v tom byl rozhodčí nevinně.

Průběh zápasu:

0:1 04:28 Adam / Havelka
Vyloučení:
Domácí: Havlík, Volčko
Hosté: Slavík (2 + 2 min), Wasserbauer
----------------------------------------------
1:1 26:32 Šťastný / Mrtvý (oslabení – vyloučen Wasserbauer)

14. Šternberk       14   0  3  11  30 : 67   3

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 26.10.2008 v 15.00, hostíme Nový Jičín