15., neděle 22.11.2009
Benešov - SKLH Žďár nad Sázavou BNS - ZNS
Benešov: Kielus - Šmogrovič, Vondráček, Císař, Štětina J., Srdínko, Štětina D.,Sládek, Jeništa, Burda, Nestrašil, Bosas, Starec, Král M., Smutný, Štěpánek, Florián, Teubner
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Adam, Jícha, Kolda, Mach, Wasserbauer Jakub, Jan, Černý - Plch, Hron, Dobiáš, Slavík, Zadina, Šír, Wasserbauer Jan, Klíma, Šimon, Velecký
Branky a nahrávky: 34. Teubner - 21. Dobiáš (Adam), 30. Slavík (Zadina). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:7+1x10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
B E N E Š O V - Juniory tento víkend čekal pouze jediný duel. V něm nastoupili na ledě Benešova proti tamnímu mužstvu „Vodních lvů“. Samotný zápas neměl jednoznačného favorita. Tabulkové postavení hovořilo spíše pro naše mladíky, ale na druhou stranu první vzájemný zápas na žďárském ledě skončil nerozhodným výsledkem 4:4.

První třetina nabídla poměrně pohledný hokej s herní převahou hostí. Ti nejprve ustáli tři po sobě jdoucí oslabení (z toho přes minutu 3:5). Pak sami převzali iniciativu a soupeře přehrávali, bohužel bez gólového efektu. Gólovou radost pro ně přinesl až úvod druhé třetiny, když se v přesilovce zblízka prosadil Dobiáš. Následoval festival gólových příležitostí na straně hostujícího mužstva, jenže na konci byla vždy buď nepřesná střela nebo výborný Litevec Kielus v brance domácích. V polovině třetiny se přeci jen dočkali druhého zápisu. Zadina přihrávkou od zadního mantinelu našel ideálně mezi kruhy Slavíka a ten střelou na vyrážečku nedal domácímu brankáři šanci. Hosté se dvougólovým vedením uspokojili a to se jim o chvíli později vymstilo. Z poměrně nenápadné akce zaskočil hostující obranu Teubner a vrátil domácí do zápasu. Ve třetí třetině šla kvalita hry dolu. Hosté se víceméně soustředili na udržení hubeného náskoku. Dařilo se jim vcelku bez problému držet soupeře z dostřelu, naopak sami vyráželi do nebezpečných brejků. Z jednoho takového orazítkoval Dobiáš tyč domácí branky. Vzruch tak přinesla až poslední pětiminutovka zápasu. Tu hosté v podstatě celou odehráli ve čtyřech. Domácí vrhli všechny síly do útoku a najednou jich byl plný led. V této fázi zápasu ale hosty podržel skvělý Sláma v brance a ti si tak mohli radovat ze zisku obou bodů.