Starší dorost nestačil na Havířov, rozhodovala druhá třetina

N4, neděle 3.12.2017
AZ Havířov - SKLH Žďár nad Sázavou HAV - ZNS
AZ Havířov: Štipčák – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Mastič, Adámek, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Novotný) – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Cibuzar, Filip, Budín – Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček
Branky a nahrávky: 26. Revaj (Tomeček, Ševěček), 31. Pindel, 34. Žídek (Cienciala, Bochnak) – 55. Gergel Rozhodčí: Holaň – Bartek, Carbol Vyloučení: 6:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 110 Průběh utkání: 3:0, 3:1
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - První adventní neděle a čtvrtý zápas staršího dorostu v nadstavbové části. Plameny se tentokrát potkaly s Havířovem, který svou sílu ukázal především ve druhé třetině, kdy žďárským nadělil tři branky. Ačkoli Plameny nechtěly zápas vypustit, dorovnat skóre se jim už nepodařilo a tak odjíždí z Havířova bez bodu.

Do první vážnější střely se dostal hostující Dospěl, jeho ránu ale zastavila tyč a o puk se následně postaral domácí brankář Štipčák. Do náporu se v šesté minutě dostalo i domácí mužstvo, tam ale úspěšně zasáhl žďárský gólman Radosta. První gólová šance domácích ale přišla hned vzápětí - Radosta po střele mezi betony neudržel puk a ten tak ležel volně za jeho zády. Zasáhnout musel jeden ze žďárských obránců, který kotouč těsně odpálil pryč. Dusno před Radostou brankou bylo i nadále, Plameny se dostaly do oslabení a žďárský gólman se musel vypořádat s dorážkou Janečka. Po chybě domácích se dostali žďárští do úniku 2 na 1, Vašíček ale míříl přesně jen do nastavené lapačky ležícího Štipčáka. Plameny nepolevovaly a dál vytvářely tlak v útočném pásmu, domácího brankáře se jim ale překonat nepodařilo. Necelou minutu před koncem se žďárské mužstvo dostalo do dalšího oslabení, po první třetině se ale i přesto odcházelo do kabin bez vstřelné branky.

V úvodu druhého dějství se domácím nepodařilo využít krátkou přesilovou hru a Plameny se opět vrhaly do útoku. V 24. minutě byl při zakončování faulován domácí Janeček a žďárské mužstvo se tak opět dostalo do oslabení. S tou už si domácí tým dokázal poradit - Vojtěch Ševeček si zpracoval vyhozený skákavý puk a střelou z hranice levého kruhu propálil Radostu, čímž otevřel skóre tohoto utkání - 1:0. Na hostujícího brankáře byl vyvíjen tlak i další minuty v druhé třetině, ten svými zákroky ale dlouho udržet jednobrankovou ztrátu nedokázal. I přes dobré pokusy Plamenů se i druhá branka utkání připsala na stranu Havířova. V čase 30:19 zachytil puk v rohu útočné třetiny Vojtěch Pindel, nabruslil si k brance a bekhendem překonal žďárského Radostu - 2:0. Druhá třetině už tak klidná nebyla. Těsně po druhé brance byli za hrubost vyloučeni Klodner s Bochnakem, tedy z každé strany jeden aktér potyčky a následovala krátka hra 4 na 4. Kvůli další chybě Plamenů dostal Havířov možnost hrát pár vteřin přesilovku 4 na 3, ale znovu se prosadit se mu podařilo až za plného počtu obou mužstev. Třetí gól padl v čase 33:59 a postaral se o něj Jan Žídek, který se dostal ke kotouči před hostující brankou a Radostu prostřelil zblízka - 3:0. Šanci na snížení tříbrankové ztráty se žďárskému mužstvu dostalo poté, co si za hákování odešel na dvě minuty sednout domácí Bochnak, skórovat se mu ale nepovedlo. Ve stejný čas došlo i na střídání gólmanů Plamenů. Namísto Radosty se na led dostal Novotný a to bylo spolu s dalším vyloučením jednoho z domácích vše, co se v druhé třetině odehrálo.

Havířov ani přes svůj náskok nepolevoval, nicméně Plameny nechtěly zápas vypustit a vytvářely si dobrý tlak. Zlomit zápas mohli žďárští při přesilové hře, nicméně Havířov se dokázal celkem v klidu ubránit a nadále se zkoušel prosadit. Novotný se musel mít na pozoru zejméne v době, kdy se Plameny musely bránit další přesilovce domácích, k zákroku ho svou střelou donutil Bochnak. Početní výhody se nakonec dočkalo i žďárské mužstvo a tentokrát ji dokázalo i velmi rychle využít. V čase 54:47 Lukáš Gergel uklidil rychlou a přesnou střelou vyražený puk za Štipčákova záda a snížil tak vedení domácích na rozdíl dvou branek - 3:1. I přes snahu na obou stranách toho tento zápas už víc nepřinesl. Plamenům se nevydařila druhá třetina a tak odjíždí z Havířova pro tentokrát bez bodu.