26., pátek 12.12.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Kometa Úvoz ZNS - KBU
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Holec. – Černý M., Staněk, Wasserbauer, Kolda, Horký, Klíma, Veselský - Šír, Hron, Slavík, Zadina, Kunstmüller, Jankovský, Kosour, Šimon, Bláha
Kometa Úvoz: Hubáček – Korvas, Hemala, Najt, Ješko, Krejčí, Krobauer, Chudý, Sedláček S., Trnka, Harmin, Novotný, Foral, Sedláček L., Kožár
Branky a nahrávky: 03:59 Hron / Kunstmüller, 16:27 Šír / Hron, Slavík, 32.52 Kosour / Šimon, 31.49 Šír / Hron , 54.28 Klíma, Šimon - 33:25 Sedláček / Chudý, Harmim, 34:41 Krobauer / Kožár, Krejčí, 41:50 Trnka, 46:17 Kožár / Krobauer, 59:17 Kožár / Krejčí
Rozhodčí: Blecha, Novák, Samuel
Vyloučení: 4:2
Využití: 0:0
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U – Základní skupinu juniorské ligy zakončili naši junioři domácí remízou s Kometou Brno. V zápase plném zvratů v polovině vedli už o tři branky, v poslední třetině naopak o gól prohrávali a o vítězství přišli necelou minutu před koncem.

První třetina přinesla oboustranně průměrný hokej. Lepší vstup do utkání měli přeci jenom domácí, kteří se také ve čtvrté minutě ujali vedení. To se pohotovou střelou z kruhů prosadil Hron. V dalším pokračování se ale ani jednomu ze soupeřů příliš nedařilo kombinačně a tak šancí na obou stranách bylo poskrovnu. Světlou vyjímkou byl druhý gólový moment domácích, kdy pohlednou akci prvního útoku zakončoval Šír do prázdné branky.
Ani druhé dějství příliš hokejové krásy nepřineslo. Navíc domácí patrně pod dojmem dvoubrankového vedení přestali bruslit a hosté je postupně začali přehrávat. Nebýt výborného Slámy v domácí brance, bylo by už v polovině zápasu srovnáno. Paradoxně se ale třetího úspěchu dočkali zase domácí, když se v 32.minutě prosadil z dorážky Kosour. Po této brance sáhli domácí trenéři ke střídaní gólmanů a Slámu nahradil Holec. A ten už po dvou minutách musel poprvé kapitulovat. Domácí obrana ho nechala na holičkách a z blízka se prosadil hostující Sedláček. A když se za další minutu prosadil z podobné akce Krobauer, začali se domácí bát o výsledek. Konec třetiny dohráli v útlumu, ale jednogólové vedení nakonec udrželi.
To však platilo jen do úvodu třetí třetiny. Pak Trnka srovnal skóre zápasu a definitivně tak potvrdil převahu hostů. A domácí mizérie pokračovala i nadále. Ve 47.minutě už poslal Kožár hosty do vedení. Po tomto gólu se do domácí branky vrátil opět Sláma a s jeho příchodem se domácí jakoby vzpamatovali. Hra nabrala na tempu a aktivita se přestěhovala na domácí hokejky. Už za tři minuty přinesla tato aktivita vyrovnávací branku, když Hron našel před brankou hostí osamoceného Šíra, který pohotově zakončil. A za pět minut už se z vedení radovali opět domácí. Šimon zachytil na modré rozehrávku hostí, puk posunul na zcela volného Klímu a ten povedeným blafákem popáté překonal hostujícího gólmana. Domácí pak měli v závěru ještě několik solidních šancí výsledek pojistit. Bohužel je nevyužili a tak přišel trest, když necelou minutu před koncem zajistil hostům bod za remízu šťastnou brankou Kožár.