První mistrovské utkání je TADY! Přijede Opava

Zveřejněno 18.09.2020 | Redakce, foto: Petr Nedvěd
SKLH Žďár nad Sázavou HC Slezan Opava
1., sobota 19.9.2020 17:30 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slezan Opava ZNS - OPA
Plameny jdou konečně do boje. Po vydařené přípravě je v sobotu čeká první ostrý duel na domácím ledě proti Opavě, která bude patřit k favoritům východní skupiny. Před samotným utkáním proběhne i předání šeku na 80 500 Kč od ultras Šakal Patriots našemu generálnímu manažerovi Martinu Nečasovi. A nebude chybět ani autogramiáda slavných odchovanců Martina Nečase a Martina Kauta! Utkání startuje v 17:30 na Bouchalkách.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

V dubnu letošního roku, kdy to se žďárským hokejem a jeho finanční stránkou nevypadalo zrovna růžově, se rozhodla skupina Šakal Patriots k velmi neobvyklému kroku a založila transparentní účet na zachování ledního hokeje v našem městě. Na tomto účtu se vybralo celkově krásných 80 500 Kč. A šek právě na tuto částku předají před úvodním vhazováním prvního mistrovského zápasu zástupci skupiny Šakal Patriots Michal Šimek a Marek Tomiczech našemu generálnímu manažerovi Martinu Nečasovi. Nutno podotknout, že sám Marek Tomiczech přispěl částkou 10 000 Kč!

Celý výtěžek bude kompletně ze 100 % poukázán na účet SKLH Žďár nad Sázavou. „V té době, kdy nebylo jisté, jestli tu hokej vůbec bude, to udělalo strašně moc, když fanoušci udělali tuto sbírku. I vedení města toto vnímalo, že ten hokej ti fanoušci v tom městě chtějí a že je baví,“ rozpovídal se o této věci obchodní manažer Plamenů Aleš Koželuh. A Martin Nečas jeho slova jenom potvrzuje. „Jsem strašně rád, co se tu ve finále událo. Je to pro nás i takový hnací motor. Nejde ani až tak o tu finanční situaci, ale spíš o tu morální podporu,“ říká nově zvolený generální manažer Plamenů, který do funkce nastoupil v březnu letošního roku.

Předání šeku ale nebude jediná věc, která se ještě před úvodním buly uskuteční. Náš klub totiž poděkuje za dlouhých třináct let (2007-2019) skvělé práce bývalému tiskovému mluvčímu Martinu Krásnému.

Moderování celého průběhu slavnostního zahájení se ujme bývalá moderátorka a nyní mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Tamara Pecková a úvodní buly utkání vhodí místostarostka města Mgr. Ludmila Řezníčková.

O přestávce mezi první a druhou třetinou navíc proběhne i autogramiáda dvou našich slavných odchovanců MARTINA NEČASE a MARTINA KAUTA!

PROGRAM


| Předání šeku od ultras Šakal Patriots (akt proběhne před zápasem, dojděte včas).

| Poděkování Martinu Krásnému (akt proběhne před zápasem, dojděte včas).

| Úvodní buly vhodí místostarostka města Mgr. Ludmila Řezníčková.

| Autogramiáda Martina Nečase a Martina Kauta (mezi 1. a 2. třetinou).

Vstupné

CENÍK
Dospělí:70,-
Děti (do 15 let *):50,-
Šakal Patriots:40,-

* klub si vyhrazuje právo pro možnost vyžádání občanského průkazu v případě potřeby
* děti do 120 cm mají nadále vstup ZDARMA, je ovšem potřeba na pokladně vyzvednout vstupenku pro vstup přes čtečku na zimní stadion (případně jde tato sleva uplatnit i na internetu)
* volná vstupenka platí ve stylu 1+1, což znamená s doprovodem platné vstupenky dospělého

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

Klub se musí povinně řídit všemi mimořádnými předpisy, které naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR. Fanoušci, kteří si zakoupí vstupenku, musí mít po dobu své přítomnosti na zimním stadionu nasazenou roušku nebo jiné odpovídající krytí dýchacích cest s výjimkou konzumace občerstvení. Při porušení této povinnosti mohou být vykázáni ze zimního stadionu. Prosíme všechny návštěvníky o vzájemnou ohleduplnost a respektování pravidel.

V případě, že si zapomenete na utkání vzít roušku, budete mít možnost si ji zakoupit přímo na stadionu. Navíc v našemu fanshopu budou k dispozici i nové multifunkční šátky, které můžete právě jako roušku použít.

BEZ ROUŠKY NEBUDE NIKDO NA ZIMNÍ STADION VPUŠTĚN!

Z KABINY PLAMENŮ

Příprava

Během srpna a září odehrály Plameny celkem devět přípravných utkání s bilancí šesti výher a třech proher. Nutno podotknout, že Třebíč a Šumperk, s nimiž naši hokejisté zaváhali, jsou soupeři, kteří budou bojovat o body ve vyšší soutěži. A s Velkým Meziříčím prohráli svěřenci Radka Hamana až po samostatných nájezdech.

Konsolidovanější kádr

Oproti loňsku, kdy kádr prošel spoustou změn, letos vypadá o mnoho konsolidovaněji.„Mělo by to tak být. Mužstvo, které odehrálo minulou sezonu, zůstalo z větší části pohromadě. Letos máme více příchodů než odchodů, hlavně na těch poměrně důležitých postech. A to jak v obraně, tak i v útoku,“ říká lodivod Plamenů Radek Haman. Po loňských zkušenostech bude důležité dobře odstartovat a to ví i hlavní trenér Plamenů. „Nesmíme spoléhat na to, že něco doženeme. Ono to uteče poměrně rychle. Pokud nebudou nějaké problémy v souvislosti s covidem, tak ten prosinec je v podstatě za chvilku. Jakmile vznikne nějaká větší bodová díra, těžko se to dotahuje. To jsme názorně viděli, a doufám, že se také poučili, v loňské sezoně.“

Aktuální informace

Trenér Radek Haman by měl mít pro tento zápas k dispozici kompletní kádr, nikoho z hráčů ze základní sestavy netrápí žádné zdravotní komplikace.

Předpokládaná sestava: Sláma (Čáp) - Pleva, Lojek, Vašíček, Půža, Černohorský, Bazala, Čermák J. - Bureš, Heinrich, Kovářů - Čermák D., Kadleček, Štěpánek - Gregar, Prokš, Jícha - Chlubna, Adam, Štola

HC SLEZAN OPAVA

Počátky hokeje: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Trenér: Aleš Tomášek

Opava vyměnila trenéra a dotáhla příchody navrátilců

Slezan přes léto prodělal řadu změn, tou největší je nový lodivod na opavské střídačce. Mužstvo po odchodu Pavla Zdráhala do Havířova přebral jeho asistent Aleš Tomášek.

Šestapadesátiletý kouč mohl v létě přivítat na ledě i dvojici navrátilců z Valašského Meziříčí Rostislava Vaňka a Petra Seidlera. „Vím, co v obou je, trénoval jsem je už v Porubě. Jsou dobří na puku a myslím si, že pro nás určitě budou přínosem,“ říká na jejich adresu.

Rostislav Vaněk s Petrem Seidlerem spolu čeří druholigové vody už téměř deset let a na prahu třicítky už si je lze jen těžko představit odděleně. Kromě Opavy nastupovali dlouhé roky za Porubu, v posledních dvou sezonách měli více než bod na zápas ve Valmezu. „Varianta, že bychom teď někam šli bez sebe, vůbec neexistovala. Bez sebe už asi hrát nebudeme, v tomhle máme jasno,“ pousměje se Vaněk, který loni v 39 zápasech posbíral 43 kanadských bodů. Před třemi lety to v Opavě ovšem tak slavné nebylo a Vaněk byl součástí týmu, který skončil suverénně poslední. Tehdejší sezona byla pro Slezan doslova ostudou. „Je to pro mě motivací, máme oproti té nepovedené sezoně co napravovat. Radši už bych se k tomu roku snad ani nevracel,“ přemítá Vaněk.

Vyrovnaná bilance v přípravě

Generálku před vypuknutím nové sezony sehrál Slezan doma minulý čtvrtek s Novým Jičínem, kterému podlehl 4:3 po nájezdech. „V zápase bylo z naší strany spoustu šancí i spoustu chyb. Na branku se strašně nadřeme, kdežto soupeři nás trestají. Dostáváme jednoduché branky i po chybách zkušených hráčů,“ hlesl po utkání šéf opavské střídačky Aleš Tomášek. Jeho výběr měl v přípravě padesátiprocentní úspěšnost, Opava čtyřikrát vyhrála i prohrála.

V dresu Slezanu se s Novým Jičínem představil i obránce Petr Šendera. Ten vloni odehrál patnáct zápasů za Porubu, vyřízeny měl i střídavé starty do Kopřivnice. „Sháníme beky, Poruba nám jej na zápas uvolnila. Jeho příchod je v jednání, věříme, že se nám přestup podaří dotáhnout. Máme ještě v obraně jedno okénko, uvidíme, zda ještě někoho dokážeme přivést,“ řekl šestapadesátiletý stratég.

Problémy dělalo Opavě v přípravě především střílení branek. V osmi duelech Slezané nedokázali překonat metu tří branek. „Jsem z toho zklamaný. Na druhou stranu jsme byli kompletní poprvé až v zápase s Jičínem. Chtěli jsme ale samozřejmě nějaký zápas vyhrát vyšším rozdílem,“ přiznává Tomášek, který si zároveň uvědomuje, že po loňském druhém místě budou očekávání fanoušků vysoká. „Obhajovat je vždycky těžší, loni jsme si bohužel kvůli Covidu nemohli zahrát play-off. Základním cílem je pro nás dostat se do něj letos, ale když vidím sílu mužstev, proti kterým jsme hráli, tak si myslím, že to nebude vůbec jednoduché,“ říká lodivod Slezanů v rozhovoru pro Opavský deník.

A s jakými vyhlídkami jde do prvního utkání této sezony? „První zápasy bývají nevyzpytatelné. My musíme ještě v týdnu dotrénovat přesilovky, protože ty rozhodují zápasy. A my je chceme vyhrávat všechny,“ zakončil s úsměvem Aleš Tomášek.

zdroj: www.hokej.cz | www.opavsky.denik.cz