Nadílka pod vánočním stromečkem. Plameny posiluje obránce Jakub Peslar!

Zveřejněno 28.12.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Vánoce byly i pro žďárské hokejisty štědré, do týmu totiž přichází obránce Jakub Peslar a to minimálně do konce sezony. V letošní sezoně tento pětadvacetiletý obránce hrál v Hodoníně a stal se tak druhým hráčem, který v tomto ročníku z jihu Moravy na Vysočinu přišel. Původně však pochází z ostravské Poruby, za kterou loni odehrál play-off. Loni si dokonce zahrál polskou extraligu za JKH GKS Jastrzebie. Dres Plamenů oblékne již v sobotu proti Moravským Budějovicím.

Jakub Peslar se po většinu kariéry pohyboval na Ostravsku. S hokejem začínal v Porubě, ale juniorská léta strávil v Havířově. Zahrál si i v juniorce Komety Brno, či za A tým z brněnské metropole v přípravě v rámci turnaje European Trophy. V téže sezoně pak ve dvaceti letech hostoval na pět utkání v druholigové Břeclavi.

Následující tři sezony ale opět strávil v Porubě, se kterou se snažil o postup do první ligy. Tu si ale zahrál v Havířově, v druhé nejvyšší soutěži si v sezoně 2015/2016 připsal dvanáct startů za místní AZ. Loňskou sezonu začal Jakub Peslar v zahraničí. V polské nejvyšší soutěži nastoupil za JKH GKS Jastrzebie do čtyřiadvaceti utkání, v nichž stihl vstřelit branku a přidat jedenáct asistencí. Do Poruby se vrátil ke konci základní části a na play-off znovu se pokusit postoupit do první ligy, ovšem konečná se zastavila na rozjetém Vsetínu.

Tuto sezonu začal Jakub Peslar na jihu Moravy v týmu Hodonína, kde odehrál devatenáct utkání. V dresu oranžovo modrých vstřelil tři branky a k tomu naservíroval svým spoluhráčům dvanáct asistencí. V tabulce +/- si vedl také dobře, své působení zakončil na +5. Těsně před začátkem roku 2018 se přesouvá do týmu Plamenů, za které nastoupí už v sobotu na ledě Moravských Budějovic.