Mládežnické týmy mají za sebou další várku zápasů

Zveřejněno 29.11.2022 | Redakce
Poslední listopadový víkend začala dorostencům nadstavbová část letošní sezony, v jejím prvním utkání přivítali na domácím ledě béčko Tábora a i přes slabší začátek si nakonec ve velmi zajímavém utkání dokázali se soupeřem poradit a zvítězit 5:2. Naopak v druhém zápase v Českých Budějovicích nestačili Plamínci na domácí celek a prohráli 1:9. Vítězství si připsali také starší žáci “B”, mladší žáci uhráli s Velkou Bíteší ve vyrovnaném utkání remízu. Naopak hokejistům deváté třídy ani áčku starších žáků se nedařilo.

Dorost

Pátek 25. 11. 2022
Pátečním utkáním proti béčku Tábora začala dorostu nadstavbová část, v níž se mohou utkat o případný postup do ligy dorostu. Žďárští dorostenci začali vítězně, přestože to pro ně ještě v polovině první třetiny nevypadalo dobře. Soupeři se podařilo chytit nástup do první periody, vstřelit rychlé dvě branky a odskočit do vedení, na což žďárští dokázali po vlažném startu do utkání zareagovat až v 15. minutě, kdy po pěkné akci snižoval na 1:2 po přihrávce Dominika Chromého Matyáš Slavíček. Plamínci ještě do konce první třetiny dokázali zásluhou Šimona Dvořáka srovnat stav utkání na 2:2 a do startu druhé třetiny vstoupili se zlepšeným výkonem, díky kterému se dostali do vedení. To pak ve třetí části utkání už jen navyšovali na konečných 5:2. Celkově v zápase žďárští dorostenci předvedli velmi dobrý týmový výkon, dařilo se jim blokovat spoustu střel soupeře, ukázali hned několik pohledných akcí. Kvalitu předvedené hry po zápase ocenili také trenéři žďárského celku Martin Sobotka a František Dočekal.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Tábor “B” 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Slavíček (Chromý), 19. Dvořák (Klíma), 36. Beran (Slavíček, Chromý), 43. Dočekal (Jaroš), 51. Chromý (Slavíček) - 3. Kostka, 6. Lang.

Sobota 26. 11. 2022
Zápas s Českými Budějovicemi byl nakonec posunut na sobotu večer, a tak se dorostenci hned v sobotu vydali k druhému zápasu nadstavby, kam ale odjeli ve velmi okleštěné sestavě, což se nakonec bohužel projevilo na průběhu utkání. V první třetině se Plamínci ještě zvládli držet ve hře, když se soupeřem prohrávali pouze 0:1 a měli navíc dvě gólové příležitosti, které se bohužel nepodařilo využít. Od druhé třetiny ale bylo patrné, že žďárskému celku, hrajícímu pouze v 10 hráčích v poli, docházejí síly, a tak nakonec výsledek skončil jednoznačně pro domácí tým, který zvítězil 9:1. O jedinou branku žďárských se postaral ve druhé třetině Roman Březina po asistenci Matyáše Slavíčka.

HC Motor České Budějovice “B” - SKLH Žďár nad Sázavou 9:1 (1:0, 5:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Pánek (Matějka), 24. Kretschmer (Falta), 24. Kretschmer, 31. Pánek (Muška, Kozel), 36. Pánek (Muška), 38. Vazač (Rizák, Matějka), 45. Falta (Marek), 53. Vazač (Vávra, Špaček), 58. Muška (Kasanda) - 26. Březina (Slavíček).

9. třída

V sobotu dopoledne se “deváťáci” představili na domácím ledě proti Spartaku Polička. V sestavě s pěti hokejisty ze starších žáků domácí Plamínci od začátku utkání tahali spíše za kratší konec, a tak přestože se jim podařilo v půlce utkání snížit gólem na 1:2 a zlepšit předváděnou hru, na soupeře to nestačilo, Spartak využil mimo jiné chyb v obraně žďárských a po zásluze zvítězil.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Polička 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 29. Teml M. (Klíma), 52. Klíma (Teml M.) - 10. Klodner (Pokorný, Sekáč), 28. Parolek J. (Parolek M.), 44. Martinů (Oblouk), 46. Klodner (Bartoň), 59. Bartoň (Klodner). Neděle 27. 11. 2022
Ani v neděli se “deváťákům” nedařilo o moc více, když v utkání na ledě Litomyšle nevstřelili ani gól a prohráli tak s domácím celkem 0:3. Přitom první polovina zápasu ještě byla relativně vyrovnaná, Plamínci drželi stav utkání pouze na jednobrankové ztrátě, bohužel se jim ale nepodařilo vstřelit gól, a tak soupeř vedení pouze navýšil a zapsal plný bodový zisk.

HC Litomyšl - SKLH Žďár nad Sázavou 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Abraham (Prášek), 39. Prášek (Brychta J.), 53. Prášek.

Starší žáci “A”

Neděle 27. 11. 2022
Áčko starších žáků se v neděli vydalo k utkání do Přerova, kde začalo druhou část sezony, v níž hrají o finální umístění. V první třetině ještě žďárští drželi skóre utkání vyrovnané, nicméně pak se již projevila převaha Přerova. Domácí celek byl v utkání favoritem, což zvládl bez větších potíží potvrdit, Plamínky ve všech ohledech předčil a pohodlně zvítězil 9:3.

HC ZUBR Přerov - SKLH Žďár nad Sázavou 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 16. Šindler (Kutěj), 21. Kutěj (Holubář), 29. Plavica (Stokláska, Faltýnek), 31. Petřík (Macháček), 36. Stokláska (Pavlica), 39. Kutěj (Stokláska), 43. Pavlica (Kutěj), 57. Holubář (Kutěj), 57. Stokláska (Faltýnek) - 19. Teml M. (Klíma), 27. Teml M. (Klíma), 49. Klíma.

Starší žáci “B”

Béčko starších žáků společně s mladšími žáky v sobotu odcestovalo k utkání do Velké Bíteše, kde nebylo k vidění příliš divácky atraktivní utkání, nicméně Plamínci měli konečně trochu štěstí v zakončení, což nakonec rozhodlo zápas. Trenéři ale stále nejsou spokojeni s týmovou hrou svých svěřenců, na níž je potřeba zapracovat do dalších utkání.

HC Sp. Velká Bíteš - SKLH Žďár nad Sázavou 4:7 (2:3, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Rybníček (Modl), 17. Vrzal (Modl), 39. Rybníček (Modl), 43. Holík (Modl) - 5. Stehlík, 17. Kment (Pavelka, Lupoměch), 19. Marek (Rosecký), 39. Pavelka (Marek), 50. Kment (Lupoměch), 55. Stehlík (Marek, Mařata), 57. Mařata (Marek).

Mladší žáci

Také mladší žáci se v sobotu utkali s Velkou Bíteší, s níž hráli velmi vyrovnaný zápas celých 60 minut. Utkání navíc nabídlo velmi dramatický konec, v němž ještě v poslední minutě žďárský celek vedl 4:2, ale soupeři se podařilo v 60. minutě vstřelit hned dvě branky, nejprve snižoval na 4:3 a pak po hrubé chybě Plamínků ve vlastním obranném pásmu soupeř vyrovnal pouhých 8 vteřin před závěrečnou sirénou na 4:4, a tak se žďárští museli spokojit pouze s remízou. Takové chyby, navíc s pukem na vlastní holi, je třeba se do příštích zápasů rozhodně vyvarovat, což zdůrazňoval také trenér David Pazourek po utkání.

HC Sp. Velká Bíteš - SKLH Žďár nad Sázavou 4:4 (0:0, 1:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 30. Palas (Karásek), 41. Palas (Holík), 60. Suchý, 60. Příhoda - 21. Kratochvíl, 26. Kratochvíl, 47. Vašek, 47. Říčan (Pelán).

Příští zápasy

První prosincový víkend přinese velkou várku zápasů mládeže, kterou odstartují tradičně v pátek 2. prosince dorostenci, kteří se opět na domácím ledě představí proti Kolínu. Také devátá třída odehraje utkání na Bouchalkách, a to v sobotu 3. prosince proti Třebechovicím, naopak béčko starších žáků v sobotu bude hrát venku na ledě Dukly Jihlava. V neděli dopoledne pak na domácím ledě vyzve áčko starších žáků Techniku Brno, ostatní žďárské celky odehrají svá nedělní utkání na ledě soupeřů (viz rozpis níže).