VÁŇA: Osobně mám tyto vyhrocené zápasy rád. Derby chceme za každou cenu vyhrát

Zveřejněno 26.10.2021 | Redakce
S osmi body na kontě je David Váňa aktuálně nejproduktivnějším obráncem Plamenů v dosavadním průběhu letošního ročníku 2. ligy. V krátkém rozhovoru se třiadvacetiletý bek rozpovídal o svém návratu na led po nepříjemném zranění, spokojenosti se vstupem do sezony, ale také o blížícím se středečním derby ve Velkém Meziříčí.
Davide, jak jsi spokojený se vstupem týmu do letošní sezony?
Relativně to jde, ale těch bodů mohlo být určitě i více. Poslední zápasy jsme se ovšem herně docela zvedli, zdá se, že by nám to mohlo šlapat. Ale platí, že to mohlo být lepší.

Který zápas či zápasy máš konkrétně na mysli?
Určitě domácí porážku s Novým Jičínem. Pokud bychom v něm více proměňovali naše šance, mohli jsme nějaký ten bod získat. Obecně ale naše porážky nebyly jen o produktivitě, spíše o celkové nesehranosti. Jak už jsem zmínil, teď se to ovšem zvedá, tak uvidíme, co přinesou další duely.

Tobě osobně se ale daří výborně. Z deseti utkání máš na kontě osm bodů za pět branek a tři asistence.

8
VÁŇA JE S OSMI BODY NEJPRODUKTIVNĚJŠÍM OBRÁNCEM SKUPINY VÝCHOD
Mě osobně to dost překvapilo. Po té dvouleté pauze, kdy jsem ani neměl brusle na nohách, jsem něco podobného vůbec nečekal. Navíc jsem předtím nikdy nebýval příliš produktivní. Doufám, že mi to vydrží, rád bych mužstvu přispíval dalšími body.

Čím si to vysvětluješ? Je to třeba díky zkušenostem z vyšších soutěží?
O zkušenostech to asi tolik není. Spíše je to o hlavě, nevytvářím na sebe žádný velký tlak. Více si na ledě věřím, snažím se hodně střílet, o tom to je.

Zmínil jsi dvouletou přestávku, kterou jsi po nepříjemném zranění od hokeje měl. Jak náročný byl návrat mezi mantinely?
Popravdě musím přiznat, že jsem to čekal mnohem horší. Na druhou stranu jsem hokej sice nehrál, ale celé ty dva roky jsem se udržoval. Pravidelně, čtyřikrát až pětkrát týdně, jsem chodil na florbal či fotbal, po fyzické stránce problém žádný nebyl. Spíše šlo o to srovnat se s herními návyky, načasováním na ledě. V přípravě jsem se s tím vypořádal a docela to jde.

Ve Žďáře nad Sázavou už jsi jednou, byť jen krátký čas, působil. Jak si Ti v našem klubu líbí?
Mně už se tu líbilo i tenkrát, byt to bylo, jak jsi říkal, jen chvíli. Teď zjara mě pak Dominik Adam s Davidem Čermákem začali lanařit, ať to na ledě znovu zkusím, že mě to určitě začne bavit.


"
PRAVIDELNĚ, ČTYŘIKRÁT AŽ PĚTKRÁT TÝDNĚ, JSEM CHODIL NA FLORBAL ČI FOTBAL, PO FYZICKÉ STRÁNCE PROBLÉM ŽÁDNÝ NEBYL. SPÍŠE ŠLO O TO SROVNAT SE S HERNÍMI NÁVYKY, NAČASOVÁNÍM NA LEDĚ.
VÁŇA O NÁVRATU NA LED

Měli pravdu?
Měli. Žďár je rodinným klubem, jsem tu strašně spokojený, navíc jsou tu i výborní fanoušci. Jen bych se jim chtěl touto cestou omluvit za poslední domácí zápas, kdy po něm vyvolávali moje jméno. Já jsem je však neslyšel, proto jsem už ven z kabiny na led nevyšel. Doufám, že jim to budu moci v dalších zápasech vynahradit.

Co budoucnost, máš ještě ambice vrátit se do kolotoče profesionálního hokeje?
Určitě ne, takové ambice v žádném případě nemám. Spíše je moje cesta nastavená jinak, našel jsem si práci, z níž rozhodně nehodlám odcházet. Do profi hokeje už je pro mě cesta uzavřená.

Ve středu čeká tým derby na ledě Velkého Meziříčí. Jak se na zápas těšíš a co od něj očekáváš?
Těším se moc, rozhodně tam nejedeme pro nic jiného než pro tři body, chceme za každou cenu vyhrát. Osobně mám tyto vyhrocené derby zápasy rád. Doufám, že bude mít zápas patřičný náboj, že si jej užijeme a zvítězíme. Prohrát do Meziříčí rozhodně nejedeme.