POZOR ZMĚNA! Před koronavirovou pauzou zavítají Plameny na led Velkého Meziříčí

Zveřejněno 09.10.2020 | Redakce
HHK Velké Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
2., sobota 10.10.2020 17:00 Zimní stadion Velké Meziříčí
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
Ministr zdravotnictví Roman Prymula minimálně na čtrnáct dní stopne profesionální i amatérský sport v zemi, ale ještě před touto pauzou odehrají Plameny jedno utkání. Nezavítají však do dalekého Nového Jičína, kde mají hráči podezření na covid-19, ale odehrají utkání proti nováčkovi z Velkého Meziříčí na jeho ledě. Utkání, které se musí odehrát bez diváků, startuje v sobotu od 17:00 a sledovat jej můžete živě na onlajnech.

Z KABINY PLAMENŮ

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

V sobotním utkání čtvrtého kola letošního ročníku 2. ligy – skupiny Východ si hokejisté Žďáru poradili s Kopřivnicí výsledkem 5:2. Úvodní dvacetiminutovka nabídla spoustu vyloučených na obou stranách, což se projevilo také na kvalitě hry. „Bylo to hodně rozhárané, oba týmy se kvůli tomu poměrně dlouho dostávaly do tempa,“ všiml si kouč Plamenů Radek Haman. Jeho ovečky i přesto vyšly z úvodního dějství po brankách Adama a Davida Čermáka v těsném vedení 2:1. V prostřední části poté padlo po brance na každé straně, definitivní rozhodnutí tak muselo přijít až v poslední třetině. V ní potvrdili svoji mírnou převahu žďárští hokejisté, góly Heinricha a Bureš stanovily konečné skóre na 5:2. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, Kopřivnice byla hodně nepříjemným protivníkem. Přesto se domnívám, že jsme byli o něco lepším celkem, je to zasloužený zisk tří bodů,“ usmíval se trenér Žďáru.

S vítězstvím 5:2 byl spokojený i pětadvacetiletý brankář Jan Čáp. „To určitě ano. K vidění byla spousta vyloučených, tím pádem také hodně šancí na obou stranách. Byl to těžký zápas, kluci ale zahráli famózně. Jsou to pro nás důležité tři body,“ potvrdil Čáp.

Na nedostatek práce si v sobotu nemohl stěžovat. „Přesilovky pro gólmana pokaždé přinesou více práce, v nich se rozhodují zápasy. Naštěstí se nám jich podařilo spoustu ubránit,“ lebedil si. Trenér Plamenů Radek Haman měl pro svého brankáře po vítězném utkání jen slova chvály. „Když to říká trenér, tak to asi bude pravda,“ směje se Čáp a dodává: „Ale pomohli mi kluci, kteří to super ubránili, patří jim velký dík.“

5. kolo, sobota 3. 10. 2020
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Adam (Štěpánek, D. Čermák), 12. D. Čermák (Štěpánek, Adam), 35. D. Čermák (J. Čermák, Štěpánek), 47. Heinrich (Kovářů, Bureš), 53. Bureš – 10. Kofroň (Sluštík, Mach J.), 28. Kofroň. Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Sláma) – J. Čermák, Vašíček, Lojek, Černohorský, Pleva (C), Půža (A) – Adam, Gregar, Štola, D. Čermák, Kovářů, Jícha, Chlubna, Štěpánek, Bureš (A), Heinrich.

Aktuální informace

Kádr hokejistů Žďáru zasáhla na konci minulého týdne viróza, která také znemožnila sehrání jejich středečního duelu proti favorizovanému Znojmu. Po několikadenní přestávce už ale Plameny opět začaly ve středu s tréninkem. „To jsme se sešli poprvé od sobotního vítězného utkání proti Kopřivnici. Musím říci, že ty čtyři dny volna klukům moc a moc pomohly. Snad už se nic podobného nevrátí,“ vyslovil své přání kouč Plamenů Radek Haman.

Pro sobotní zápas by tak měl mít k dispozici skoro kompletní kádr, chybět by měl akorát obránce Martin Lojek, kterého do utkání nepustí pracovní povinnosti. Naopak poprvé by se měl ve žďárském dresu představit dvaadvacetiletý obránce Dominik Valík, který nyní působí v prvoligové Třebíči a k Plamenům má vyřízené střídavé starty.

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Počátky hokeje: 1910
Stadion: Zimní stadion Velké Meziříčí (kapacita 1 500)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Trenéři: Karel Vejmelka

INFORMACE O KÁDRU

Horáci dokázali mrštně využít toho, že na druholigové mapě skončily nedaleké Moravské Budějovice. Právě z kádru Žihadel totiž zamířily do Velkého Meziříčí největší posily: David Horký a Petr Krutiš. Tihle dva společně řádili v černožlutém dresu, přičemž stejné kousky se od nich čekají rovněž o pár kilometrů dál. Měli by to být právě oni, kdo v první linii povedou nováčka vstříc druholigovým nástrahám.

V kádru trenéra Vejmelky se ale mohou objevit i další zajímavá jména. Třeba extřebíčské duo Ondřej MalecLukáš Paták nebo bývalý obránce Hodonína Petr Slabý. Za Horáky v této sezoně nastupuje i útočník Tomáš Střecha (na fotce), který v minulosti působil i u Plamenů a zanechal tu velice dobrou stopu.

Bude zajímavé sledovat, jak si Velké Meziříčí, které díky výskytu covidu-19 odehrálo prozatím pouze jedno utkání, s novou soutěží poradí.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

V utkání s hodonínskými Drtiči, které bylo dle aktuálních opatření hráno bez diváků, měli meziříčští střeleckou převahu. Přesto ale vývoj utkání kontroloval Hodonín, který si již v první části vypracoval tříbrankové vedení a to udržel až do závěrečné sirény. Hosté, kteří hráli již páté ligové utkání, působili sehranějším dojmem a dokázali trestat chyby velkomeziříčských hráčů.

6.kolo, středa 7.10.2020
HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 34. Trnka (Paták, Malec), 48. Paták (Malec, Vlašín), 57. Trnka (Malec) – 15. Havlát (Nedvěd, Vaškovič), 16. Romančík (Hložánek, Komínek), 19. Hložánek (Komínek, Romančík), 32. Lekeš (Charvát), 36. Balán (Charvát), 52. Balán (Miklík). Rozhodčí: Brzobohatý, Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Bez diváků. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

Sestava z minulého utkání: Slavíček (J. Juda) - Slabý, Hort, Trnka, Ambrož, Kochánek, P. Vlašín, Báňa, Juráň - Krutiš, Horký, Malec, M. Vlašín, Paták, Strnad, Křenek, T. Střecha, V. Burian, Rozmarín, Maštera.

zdroj: www.hokej.cz | www.hokejvm.cz