Zveřejněno 14.02.2020 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HC ISMM Kopřivnice
40., sobota 15.2.2020 17:30 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice ZNS - KOP
Pokud si Plameny budou chtít letos zahrát ve vyřazovacích bojích, tak už jim nezbývá nic jiného než vyhrát pět z posledních šesti utkání. A to včetně toho zítřejšího, kdy se v rámci 40. kola druhé ligy skupiny Východ střetnou s Kopřivnicí, která je právě přímým konkurentem na příčkách zaručujících play-off. Utkání startuje na Bouchalkách v 17:30. Heslo? VEM KÁMOŠE NA HOKEJ!

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Plameny ve svém posledním utkání zvítězily na ledě Drtičů z Hodonína v poměru 4:0 a udržely si naději na účast ve vyřazovacích bojích. Naše hokejisty za důležitou výhrou nasměroval v závěru první třetiny Ondřej Kovářů a v té druhé pak náskok navýšili Lukáš Jícha s Tomášem Chlubnou. Slovácký celek se snažil výsledek zvrátit, ale ve třetí třetině přidal čtvrtý gól Martin Gregar a bylo rozhodnuto. Brankář Jiří Sláma pochytal všechny střely Drtičů a připsal si tak své druhé čisté konto v sezoně. „Dnes to bylo velmi dobře odehrané utkání, především z hlediska odpovědnosti a obětování se pro mužstvo. Hráči padali do střel, byla z nich cítit obrovská chuť po vítězství, která byla ještě podpořená dnes opravdu skvělým Slámou v brance,“ řekl po utkání spokojený trenér Plamenů Radek Haman.

39. kolo, středa 12. 2. 2020
SHK Drtiči Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kovářů (Bureš), 21. Jícha (Wasserbauer, Čermák), 33. Chlubna (Čermák, Wasserbauer), 46. Gregar (Kovářů). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 885. Průběh utkání: 0:4.

Sestava z minulého utkání: Sláma (Čáp) – Černohorský, Pleva, Spálovský, Kadleček, Kališ, Jenáček – Jícha, Medek, Kovářů, Bureš, Kunstmüller, Wasserbauer, Čermák, Gregar, Chlubna, Heinrich.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Do sestavy by se měl vrátit obránce Martin Lojek, který absentoval v posledních utkáních kvůli pracovním povinnostem. Naopak otazník visí nad startem útočníka Lukáše Bureše, který má z posledního utkání v Hodoníně zranění v horní části těla.

V brance by se měl znovu objevit Jiří Sláma, který v posledním utkání vychytal čisté konto foto: Petr Nedvěd

HC ISMM Kopřivnice

Počátky hokeje: 1932
Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Trenéři: Jaroslav Kofroň

HC ISMM Kopřivnice je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Kopřivnice v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1932 pod názvem SK Kopřivnice. Svůj současný název nese od roku 2017. Od sezony 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou žlutá a modrá. Své domácí zápasy hraje na Zimním stadionu Kopřivnice s kapacitou 3 034 diváků.

Po první bezbrankové třetině se příznivci obou celků branky dočkali až v polovině utkání, kdy se radovali hosté a autorem byl útočník Rostislav Vaněk. Necelé čtyři minuty před druhou přestávkou přišel trest pro hráčskou lavici a Bobři trestali podruhé, když se prosadil Tomáš Vávra. Poslední třetina byla opět lepší pro hosty, kteří přidali další dvě branky. Nejprve ve 44. minutě zvýšil na 3:0 Petr Seidler a zanedlouho Tomáš Andris ve hře čtyř proti čtyřem rozhodl o třech bodech pro bílo-modré barvy. „Dnešní utkání nám moc nevyšlo. Soupeř byl po celou dobu lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Děkujeme za atmosféru,“ uvedl po utkání lodivod kopřivnického celku Jaroslav Kofroň.

HC ISMM Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Vaněk (Běhal), 37. Vávra (Seidler, Běhal), 44. Seidler (Vaněk, Vávra), 46. Andris (Ďurkáč, Vávra). Rozhodčí: Vaněk - Konvička, Bartoň. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:4.

Sestava z minulého utkání: Hromada (Fendrich) – Bail, Fojtík, Štěpánek, Krzak, Imrich, Šendera – Fojtík, M. Mach, Gebauer, Daron, Hrubý, Sluštík (A), Suchý (A), Bochnak, Gola, Ollender, Marek, J. Mach (C)

31., sobota 11.1.2020

Poslední vzájemné utkání na Bouchalkách zvládli naši hokejisté na jedničku foto: Petr Nedvěd

STATISTICKÉ OKÉNKO

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 40. KOLO HC ISMM KOPŘIVNICE
11-2-4-17 bilance 15-2-3-16
112:136 skóre 113:109
41 bodů (8.) body (umístění) 52 bodů (6.)
Lukáš Bureš,
Ondřej Kovářů - oba 30 bodů (10+20)
nejproduktivnější hráč Dominik Suchý - 39 bodů
Aleš Heinrich - 12 gólů nejlepší střelec Dominik Suchý - 20 gólů
Ondřej Kovářů - oba 20 asistencí
nejlepší nahrávač Dominik Suchý - 19 asistencí
Martin Pleva - 21 bodů (5+16) nejproduktivnější obránce Miroslav Marek - 13 bodů (7+6)
Jiří Sláma - 3,48 (20 zápasů), Jan Čáp - 4,1 (19 zápasů) průměr inkasovaných gólů na zápas Petr Hromada - 2,65 (33 zápasů), René Fendrich - 5,00 (3 zápasy)