KOLDA: Žďár byla moje druhá rodina

Zveřejněno 04.10.2019 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U – Žďárští hokejisté se musejí vypořádat s nedostatkem obránců a bohužel přijdou o dalšího. Zápas proti Moravským Budějovicím byl pro Josefa Koldu posledním v dresu Plamenů. Můžeme jen věřit, že pouze dočasně, neboť ve Žďáře bude mít dveře vždy otevřené.

ROKY SE ŽETKEM NA PRSOU

Obránce Josef Kolda zanechal ve žďárském hokeji velkou stopu a dá se považovat za takového „poloodchovance“, nicméně očividně zdomácněl. Tento osmadvacetiletý obránce se ve žďárském dresu mihl již během juniorských a dorosteneckých let. Jinak původem rodák z Jihlavy se postupně zabydlel v A týmu Plamenů a zažil prakticky celou novodobou éru. Jediná výjimka je sezona 2015/2016, kdy Josef Kolda zkusil angažmá v Havlíčkově Brodě.

Vždyť také podle dostupných (neoficiálních) tabulek patří do TOP 10 v počtu odehraných zápasů ve žďárském dresu v novodobé historii. Pokud jsou statistiky správné, naskočil do 238 utkání a během této periody nasbíral přes 60 kanadských bodů. Není tak divu, že sám říká, že Žďár je jeho druhá rodina.

„Pepovi“, jak mu většina hráčů i realizační tým říká, přejeme všechno nejlepší jak do pracovního, osobního, tak i hokejového života a třeba se ještě na Bouchalkách potkáme!

STATISTIKY VČ. PLAY-OFF


Počet zápasů: 238
Počet gólů: 14
Počet asistencí: 50
Počet bodů: 64