Dostupné kategorie

V lednu 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
2.1.Turnaj 2.třídAntonín ProkopŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Všichni zájemci mohli v neděli 2.1.2011 na žďárském zimním stadionu sledovat turnaj žáků 2.tříd v minihokeji. Početný zástup fanoušků mohl na vlastní oči sledovat zaujetí pro hru a bojovnost od našich nejmladších hráčů.
3.1.MD : " Šampus cup "Zdeněk KulíšekP Ř Í B R A M - Ve dnech 28. a 29. prosince 2010 proběhl v Příbrami memoriál bývalého šéfa druhé ligy Stanislava Šampalíka. Turnaje pro kategorii mladšího dorostu se zúčastnily čtyři mužstva a byl hrán systémem každý s každým. Jako nadstavba byly sehrány utkání mezi prvním a druhým po základní části o vítězství a mezi třetím a čtvrtým o třetí místo v turnaji. Dva zápasy na 3x20 minut denně společně s vloženým turnajem trojic v minihokeji na šířku kluziště dostatečně prověřily fyzickou kondici našich dorostenců. Součástí tunaje byly i dovednostní soutěže pro brankáře nejlépe chytajícího samostatné nájezdy, pro hráče nejlépe proměňujícího samostatné nájezdy, pro nejrychlejšího bruslaře na jedno kolo a pro nejrychleji a nejpřesněji střílejícího hráče za dobu deseti vteřin.
4.1.MÁLEK GROUP - nový hlavní sponzor SKLHmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Přes sérii neúspěchů „A“ mužstva na ledě, se podařil vedení klubu úspěch na poli manažerském. V závěru roku 2010 byla uzavřena dohoda o spolupráci s havlíčkobrodskou firmou Málek Group.
4.1.Derby s Chotěboří otevře rok 2011ZNS - CHT 4:2, 25.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po dvoutýdenní vánoční pauze, se ve středu opět naplno rozjede druholigová hokejová soutěž. První zápas v novém roce obstará derby proti nedaleké Chotěboři. Tento duel získává další náboj díky postavení obou celků v tabulce. Domácí žďárské Plameny, které se po sérii neúspěchů propadly na předposlední místo, přivítají na Bouchalkách zatím poslední, avšak výsledkově vzmáhající se Chotěboř. Lze očekávat těžký boj hráčů na ledě i početnou podporů hostujících fanoušků. Přijďte také pomoci žďárskému týmu dostat se z nelehké situace.
5.1.Uffff…ZNS - CHT 4:2, 25.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Mimořádně důležitý zápas, který otevřel nový rok 2011, domácí Plameny zvládly. O svém vítězství rozhodl Žďár již v první polovině úvodního dějství třemi brankami. Další trefu přidali domácí ve druhé třetině. Chotěboř však dokázala dvěma slepenými góly během půl minuty utkání zdramatizovat. Další branka ale již nepadla a Žďárští si připisují velmi důležité tři body do druholigové tabulky.

7.1.Petr Kuchyňa se podělil o dojmy z úspěšného derbyZNS - CHT 4:2, 25.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po dlouhé době byla po středečním zápase na tváři trenéra žďárských Plamenů vidět spokojenost. Petr Kuchyňa se také s námi podělil o své dojmy z utkání a neskrýval značnou úlevu.

7.1.V sobotu na led lídra do BenešovaBNS - ZNS 4:3, 26.kolo | mkB E N E Š O V - Po středečním zápase s poslední Chotěboří, čeká v sobotu hokejisty žďárského SKLH pro změnu první tým tabulky Benešov. Na jeho ledě se pokusí Žďárští potvrdit vzrůstající výkonnostní trend a navázat na vysokou výhru proti tomuto soupeři v listopadu na žďárských Bouchalkách.
8.1.Benešov povolil Plamenům pouze zdramatizováníBNS - ZNS 4:3, 26.kolo | mkB E N E Š O V – Žďárští hokejisté nedokázali navázat na středeční vítězství a ze středních Čech si neodvážejí žádný bod, ale pouze těsnou porážku. Zápas postrádal z obou stran výraznější náboj a nepřinesl divákům příliš atraktivní podívané. Vodní lvi rozhodli o svém vítězství v první třetině, kterou po bleskové brance v první minutě vyhráli 2:1, zbývající dvě třetiny pak skončily nerozhodně. Domácí vedli již 4:1, ale Plameny dokázaly pouze snížit na rozdíl jediné branky a na vyrovnání již nestačily.

9.1.MD : Kobra odjela s nadílkouZNS - KOB 8:2, 24.kolo | Zdeněk KulíšekŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Týmy ze svého těsného sousedství v tabulce měl v tomto týdnu za soupeře žďárský mladší dorost. Nejprve to byl ve čtvrtek na Tři krále celek Vajgaru Jindřichův Hradec. To si v rámci 23.kola odvezl z ledu jindřichohradeckého zimního stadionu vítězství 6:1. Dalším týmem byl v sobotu 8.ledna celek Kobry Praha. Mužstva se měla se v této sezoně setkat už potřetí a v v předchozích utkáních platilo vždy "můj dům, můj hrad". Domácí si vždy vítězství nenechali ujít. Nejprve, v rámci 6.kola zvítězil SKLH Žďár 5:4 a poté v 15.kole si body připsala Kobra za vítězství 4:2. Utkání byla tedy vždy poměrně vyrovnaná a s napětím se očekávalo jak tomu bude tentokrát.
11.1.Kolíne, Kolíne, snad už tě zlomíme... ?!ZNS - KOL 6:2, 27.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Hokejoví příznivci se mohou těšit na další zajímavý duel na žďárských Bouchalkách. Ve středu přijede k utkání 27.kola 2.hokejové ligy, aktuálně čtvrtý tým tabulky, Kozlové z Kolína. Jedná se o mužstvo, které hraje letos ve skvělé formě a proti Žďáru se mu dlouhodobě mimořádně daří. Každá série musí však jednou skončit a tak proč ne nyní, kdy se to asi nejméně čeká… Utkání bude rovněž soubojem dvou měst, kde je tradičně o hokej mezi veřejností největší zájem, tudíž lze také očekávat vysokou návštěvu a bouřlivou atmosféru v hledišti.
12.1.Plameny ukončily černou sérii proti KolínuZNS - KOL 6:2, 27.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po čtyřech letech pokusů zdolat Kolínské Kozly, se to povedlo žďárským Plamenům dnes, kdy se to asi nejméně čekalo. Domácí předvedli vynikající a bojovný výkon podpořený skvělým gólmanem. Žďárští šli důsledně za vítězstvím od úvodního buly a díky dvěma využitým přesilovkám se dostali do dvoubrankového vedení, ani snížení Kolína v závěru první třetiny neotupilo jejich aktivní hru a dalšími brankami navyšovali své vedení. Zaslouženě si připisují důležité tři body a výborně zakončili jinak ne příliš vydařenou třetí čtvrtinu základní části. Do té závěrečné vstoupí v neděli již z osmé postupové pozice a přivítají na svém ledě právě Kutnou Horu, se kterou bojují o play-off.

Aktualizováno: ohlasy trenéra

14.1.Duel s Kolínem sledoval Vladimír MartinecZNS - KOL 6:2, 27.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Utkání až třetí nejvyšší soutěže mezi Žďárem a Kolínem, přijel z Pardubic sledovat trojnásobný mistr světa Vladimír Martinec. Většina těchto amatérských hráčů, kteří na ledě bojovali o druholigové body, zřejmě netušila, že je z tribuny sleduje odborným okem jedna z největších postav československého hokeje všech dob. Zeptali jsme se pana Martince na jeho dojmy ze zápasu a na důvody jeho návštěvy.

15.1.V neděli přiletí SršniZNS - KHO 3:2, 28.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ve středu žďárští hokejisté úspěšně ukončili jinak ne příliš vydařenou třetí čtvrtinu základní části, prvním zápasem ze série tří domácích utkání v řadě. V neděli bude tato domácí série pokračovat druhým dílem nazvaným Kutná Hora, kterým se otevře poslední čtvrtá část dlouhodobé části druhé ligy. Zasvěcení hokejoví příznivci dobře vědí, že je to opět další ze zápasů, ve kterém půjde o hodně. Právě přes tohoto soupeře vede cesta do vyřazovacích bojů a tak po nedávném úspěšném duelu proti Chotěboři, bude nedění večer znovu ve znamení boje o šest bodů.
16.1.Po těžkém boji Plameny zdolaly SršněZNS - KHO 3:2, 28.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárské Plameny dnes zvládly druhý ze tří domácích zápasů v řadě. Ve velmi těžkém klání porazili žďárští hokejisté kutnohorské Sršně. Domácí se ujali vedení, ale hosté dvěma slepenými brankami v úvodu druhé třetiny otočili skóre. Žďárští však dokázali ještě do konce druhé části hry vrátit vedení na svoji stranu. Po bezbrankové třetí třetině, zůstaly další tři důležité body na Bouchalkách a Plameny tím udělaly další krůček ke kýženému play-off. Domácí příznivci budou moci sledovat další zápas na domácím ledě již ve středu, kdy na žďárský stadion zavítá asi nejtěžší soupeř z této trojice, jindřichohradecký Vajgar.

Aktualizováno: ohlasy trenérů

17.1.MD : Jeden gól na vítězství nestačí...TRE - ZNS 3:1, 25.kolo | Zdeněk KulíšekT Ř E B Í Č - Na led Horácké Slavie Třebíč přivedlo hráče žďárského SKLH 25.kolo ligy mladšího dorostu. O tom že to nebude utkání lehké vypovídal pohled do tabulky skupiny Střed. Domácí jsou totiž jejím jasným lídrem a v této sezoně okusili hořkost porážky, v základní hrací době, jen dvakrát. Se Žďárem se v této sezoně utkali v mistrovském utkání prozatím dvakrát a pokaždé se radovali z vítězství. V sedmém kole to bylo propastným rozdílem 7:0 a v kole šestnáctém zvítězili 4:2. Utkání již, ale bylo mnohem vyrovnanější a proto se očekávalo zda se v tomto trendu bude pokračovat i tentokrát.
18.1.Do třetice doma - VajgarZNS - JHR 7:6, 29.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po druhém úspěšném vystoupení v řadě, si na středu žďárští hokejisté pozvali ke třetímu domácímu zápasu za sebou, hokejisty od jindřichohradeckého Vajgaru. Ze všech tří soupeřů, kteří se během jednoho týdne na žďárských Bouchalkách vystřídají, je právě Vajgar papírově nejsilnější. Uspět v tomto zápase bude těžký oříšek, ale Plameny jistě nedají favoritovi kůži zadarmo.
19.1.Vítězná bitva, jako u Verdunu… ZNS - JHR 7:6, 29.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Další nevídaný zážitek připravili šesti stovkám diváků, dnes večer hokejisté na Žďárských Bouchalkách. Vynikající hokej z obou stran hraný ve fantastické atmosféře, okořeněný třinácti brankami musel fanoušky nadchnout, obzvláště když se v jeho závěru radovaly domácí Plameny. Jedinou kaňkou na průběhu utkání, byl výkon rozhodčího, jenž vypjatý zápas jen těžko zvládal. Žďár po celé utkání vedl, jednu chvíli dokonce již o tři branky, ale hosté z Jindřichova Hradce, vytrvale dotahovali manko, ale nakonec se jim to nepodařilo. Skóre se zastavilo až na stavu 7:6 a Plameny si připsaly potřetí v řadě tři body a stoprocentně využily výhody domácího prostředí posledních tří zápasů. Značnou měrou se o dnešní triumf zasloužili Martin Sobotka, který dokázal zkompletovat hattrick již v průběhu úvodní třetiny a Miroslav Bukáček, jenž skóroval dvakrát ve druhé části hry.

21.1.Potvrdí Plameny zlepšenou formu i v Milevsku?MIL - ZNS 6:4, 30.kolo | mkM I L E V S K O – Druhá hokejová liga nabrala po Novém roce vysoké obrátky a o víkendu má na programu již třicáté kolo. To v sobotu zavede hokejisty žďárského SKLH na jih Čech do Milevska. Žďárští mají za sebou úspěšný domácí hattrick a i když se jim na hřištích soupeřů daří výrazně hůře, pokusí se prodloužit sérii alespoň nějakým bodem.

Aktualizováno

22.1.Venku opět neúspěšně...MIL - ZNS 6:4, 30.kolo | mk, Radek KolínM I L E V S K O - Žďárští hokejisté nedokázali navázat na letošní výborné výsledky na domácím ledě a z Milevska se vrací s prázdnou. Tentokrát je však od importu bodového zisku na Vysočinu dělily pouze dvě minuty. Domácí však v závěru vstřelili vítěznou branku a těsně před koncem ji potvrdili trefou do opuštěné klece, při žďárské power-play. Milevsko rozhodlo o svém triumfu v úvodu a v závěru zápasu, vždy dvěma brankami.

Ilustrační foto: Veronika Marková

23.1.MD : Zcela zaslouženěZNS - CEB 4:0, 26.kolo | Zdeněk KulíšekŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Zápasy s týmy ze samotného čela tabulky mají v konci třetí čtvrtiny na programu žďárští mladší dorostenci. V minulém kole to byla první Horácká Slavia Třebíč na jejímž ledě prohráli po vlastních hrubých chybách tři jedna. Tuto sobotu je čekalo domácí utkání s druhým celkem tabulky jímž je rezerva českobudějovického Mounfieldu. Předcházející utkání s tímto soupeřem skončila vždy vítězstvím Č.Budějovic. V prvním utkání poměrem tři jedna a ve druhém výsledkem šest ku třem. Papírové předpoklady i postavení v tabulce tak před zápasem stavěly hostující hráče do role favorita. Jak sobotní ukání nakonec dopadlo a jaký byl jeho průběh se dočtete v komentáři o utkání.