VEL - ZNS 2:4 - Derby zvládly lépe Plameny a berou zaslouženě tři body

11., středa 27.10.2021
Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
Velké Meziříčí: Krejčí (Juda J.) – Ambrož, Vlašín, Báňa, Burian V., Slabý Kochánek – Burian M., Rozmarín, Střecha, Vedral, Juráň, Barák, Maštera, Malec, Křenek, Střecha – Vejmelka, Krča
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Váňa, Lojek, Pražák, Macek, Zukal, Půža, Pleva – Štěpánek, Jícha, Čermák, Prokš, Wasserbauer, Adam, Štola, Gregar, Bureš
Branky a nahrávky: 59. Střecha F. (Vlašín), 59. Maštera (Slabý, Křenek) - 31. Pleva (Čermák D.), 40. Štola (Váňa, Pleva), 44. Adam (Štěpánek), 60. Bureš (Pleva). Rozhodčí: Maršálek - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 540. Střely na branku: 20:35. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Souboj dvou rivalů a konkurentů v tabulce přinesl velice urputný hokej hned od prvních minut utkání. Plameny byly od jeho začátku přeci jen mírně aktivnější a díky tomu se dostaly, během prvních dvou třetin, do dvoubrankového vedení, které dokázaly ve třetí třetině ještě navýšit a do závěrečné fáze utkání tak vstupovaly s komfortním náskokem. V posledních minutách však ještě domácí dokázali dvěma brankami utkání zdramatizovat, ale Lukáš Bureš definitivně rozhodl trefou do odkryté branky o výhře Plamenů, kteří si tak připisují velice důležité tři body. V dalším utkání je na programu souboj o první místo, v němž Plameny na svém ledě přivítají Bobry z Valašského Meziříčí!