20., středa 16.11.2011
Břeclav - SKLH Žďár nad Sázavou BRE - ZNS
Břeclav: Chvátal – Dora, Dlapa, Latner, Novák, Směřička, Nekoranec, Lysoň – Kurial, Beneš, Truhlář, Barus, Papp, Popolanský, Bolfík, Zháňal, Popolanský, Průdek, Lechner, O. Bartoš, C. Bartoš, Vlašic.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Doležal, R. Sobotka, Staněk, Střecha, Krejnus, Šulc – Man, Bukáček, Ježek - Kunstmüller, M. Sobotka, Dítě – Hron, Kotlík, Fúzik.
Branky a nahrávky: 2. Zháňal (Barus, Popolanský), 12. Barus (Směřička, Popolanský), 15. Směřička (Dlapa, Barus), 34. Bolfík (Průdek), 59. Zháňal (Barus, Dora) - 10. Ježek (Bukáček), 33. Doležal (Ježek, Bukáček), 49. Doležal (Dítě), 53. Kunstmüller (Bukáček). Rozhodčí:: Volf - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 241. Střely na branku: 42:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.
B Ř E C L A V - Žďárští hokejisté podruhé za sebou ztratili nadějně rozehraný zápas na cizím stadionu. I když v Břeclavi celý zápas dotahovali, v 53. minutě se jim povedlo šťastným gólem srovnat na 4:4. Jenže domácí Zháňal dvě minuty před koncem povedenou tečí pod břevno Slámovy branky zápas zlomil na břeclavskou stranu. Na to už Žďárští, kteří třetí třetinu odehráli po zranění Martina Sobotky jen na dvě pětky, odpověď nenašli. Výhru Lvů řídil čtyřmi body (1+3) matador Miroslav Barus, na žďárské straně se třemi asistencemi blýskl jeho jmenovec Bukáček, gól a přihrávku přidal Ondřej Ježek.

AKTUALIZOVÁNO - OHLASY

Ilustrační foto: Tomáš Marek

Lvi vstoupili do utkání parádně. Už po půl minutě nastřelili tyčku Slámovy branky a po sedmašedesáti vteřinách hry žďárský gólman poprvé inkasoval. Radkovi Zháňalovi připravil gól přihrávkou zpoza branky veterán Miroslav Barus – 1:0.

Ale ani rychlý gól hosty ze Žďáru nezlomil. Vyrovnávací gól si přesně v čase 10.00 připsal Ondřej Ježek, který si vybruslil před gólmana Chvátala a přehodil ho – 1:1. Remízový stav ale vydržel pouze přes minutu a půl. Všemi soutěžemi protřelý Barus tečoval Směřičkovo nahození a Sláma už na jeho teč nedokázal zareagovat - 2:1.

Přesně o tři minuty bylo pro Žďár ještě hůře. A opět u toho byl Dominik Směřička, tentokrát v roli střelce, když za Slámu dostal vyražený puk po Dlapově střele – 3:1.

Zpátky do hry dostala Plameny využitá přesilovka ve 33. minutě. Nejzkušenější bek Tomáš Doležal bombou od modré překonal Chvátala – 3:2.

Jenže jak silní jsou Lvi v domácím prostředí, to ukázali už o minutu později. Dvougólový náskok jim okamžitě vrátil Lukáš Bolfík - 4:2. Navíc Kuchyňův výběr ztratil před třetí třetinou Martina Sobotku, který odstoupil kvůli svalovému zranění. Žďárský kouč už pak točil jen dvě kompletní útočné formace.

Přesto se hráči s žetkem na hrudi nadechli ve třetí třetině k velkému výkonu. Dvěma slepenými góly srovnali. Nejdřív ve 49. minutě svým druhým gólem v utkání snížil Tomáš Doležal, když ho mezi kruhy oslovila přihrávky od Dítěte – 4:3. A po dalších čtyřech minutách bylo ještě veseleji, štastný gól si připsal Luboš Kunstmüller – 4:4.

Ten měl i další šanci, ale červené světlo se bohužel pro Plameny rozsvítilo na druhé straně. Fanoušky Lvů rozjásal v čase 58:16 znovu Zháňal, který pod břevno tečoval Barusovu ránu – 5:4.

Na tuhle branku už Plameny neměly čas reagovat. Ke srovnání skóre ve zbývajícím čase jim nepomohl oddechový čas, ani hra bez brankáře. Nejnadějnější byl Staňkův pokus, jenže puk po jeho střele zastavil svým tělem protihráč.

K páté domácí výhře Břeclavi v řadě pomohl Barusovi a spol. i velký počet absencí ve žďárské sestavě. Kromě dlouhodobě zraněných hráčů tentokrát chyběl Kuchyňovi i Jícha se Smejkalem a také Plachý s Havelkou, kvůli nimž musel kouč opět točit se sestavou.

Michal Konečný (trenér HC Lvi Břeclav):
První třetina byla z naší strany velmi dobrá, i když bych určitě výhrady také našel. Byla tam spousta šancí a zaplaťpánbůh, že to bylo 3:1. Druhá byla celkově nemastná neslaná, ale udrželi jsme dvoubrankové vedení. No a třetí třetina… Můžu říkat klukům co chci, ale je tam pořád to mládí. Přestali jsme bruslit, dali jsme soupeři prostor a začali se bát o výsledek. Žďár má zkušené mužstvo a dokázal toho využít až k vyrovnání. K nám se ale poprvé přiklonilo štěstí, že jsme dali víceméně náhodný gól.

Petr Kuchyňa (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
Byl to pro nás obrovsky těžký zápas, protože jsme sem jeli bez pěti hráčů základní sestavy. Navíc v průběhu druhé třetiny se zranil nejzkušenější hráč Martin Sobotka a odstoupil ze zápasu. Třetí třetinu jsme pak již hráli prakticky celou na dvě pětky. Přesto v sobě kluci našli tolik fyzických i morálních sil, že v té třetí třetině nás vrátili do zápasu a vyrovnali. Bohužel těsně před koncem jsme dostali nešťastný tečovaný gól. V tu chvíli se štěstí přiklonilo k soupeři i když si myslím, že tomuhle utkání by více slušela remíza a bylo by to spravedlivé. Na druhou stranu nelze nevidět náš velmi špatný začátek, který jsme doslova prospali, kdy jsme byli pasivní, nebruslili jsme a soupeři dávali hrozně moc prostoru, takže i zde je třeba hledat příčinu dnešního výsledku. Pravdou ale je, že v Břeclavi je obrovské hřiště a chvíli trvá než si hráči na ten prostor, ale i třeba odrazy od mantinelů zvyknou a mývá zde problémy hodně soupeřů a to je asi hlavní příčina proč jsou doma tak silní. Já se vždy snažím i v takovýhle zápasech najít něco pozitivního, na co by se mělo dál navazovat a dnes to jednoznačně byla obrovská snaha a vůle ten zápas otočit. Kluci to nepoložili a prakticky torzo mužstva makalo a dřelo do poslední vteřiny. Donce jsme mohli i vyhrát, Kunstmüller tam měl velkou šanci. Ale takový je hokej, dali šťastný gól oni. Mrzí mě to moc, jenže musíme jít dál a bojovat další zápasy.