Plameny otočily zápas proti Žihadlům a berou další výhru

P8, středa 5.9.2018
Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou MBU - ZNS
Moravské Budějovice: Šťastný – Peroutka, Pelikán, Kliment, Kadela, Wasserbauer, Trnka, Kabelka, Pucher ml. – Rytnauer, Krutiš, Horký, Juráň, Mikeš, Bulín, Lupač, Pucher st., Hačecký, Sobotka
SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich (30. Radosta) – Pleva, Koželuh, Peslar, Klodner, Kališ, Hort, Marek – Bureš, Jícha, Kuřítko, Prokš, Hasoň, Franek, Gregar, Kunstmüller, Nagy, Čermák, Stehlík, Gergel
Branky a nahrávky: 23. Rytnauer (Krutiš), 40. Wasserbauer (Kliment) – 20. Čermák, 57. Jícha, rozh. náj. Čermák. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
T Ř E B Í Č - Žďárští hokejisté první třetinu vyhráli, ovšem v té druhé byli úspěšnější domácí. Moravské Budějovice se dostaly do vedení dvě sekundy před koncem druhé třetiny. V té třetí ale dokázal vyrovnat Lukáš Jícha a díky velké produktivitě během nájezdů se Plameny mohly radovat z další výhry během přípravy.

První třetina probíhala vyrovnaně z obou stran. Přesilovou hru si Moravské Budějovice sice vyzkoušely, ale využít ji nedokázaly. Šanci za hosty měl Lukáš Bureš, jenž ale v přečíslení dva na jednoho zakončit nedokázal. Před koncem první třetiny poslal Plameny do vedení David Čermák, jenž byl před Šťastným dostatečně důrazný – 0:1.

Hosté si sice odnesli vedení do kabiny, ale ve druhé třetiny si ho moc dlouho neužili. Po téměř třech minutách hry se po vhazování dostal bleskurychle ke střele Ladislav Rytnauer a srovnal – 1:1. V polovině utkání nastoupil do žďárské branky místo Kulicha Jan Radosta. Vyrovnanou druhou třetinu nakonec ovládla Žihadla. Pouhé dvě sekundy před koncem druhé třetiny se šťastně po teči hostujícího hráče trefil Jiří Wasserbauer - 2:1.

Ani třetí třetina nezačala pro Plameny nejlépe. Backhandem před Radostou zakončoval Juráň, ovšem nedokázal zařídit pro domácí vyšší náskok. Žihadla následně nevyužila přesilovou hru a v druhé polovině třetího dějství se Plamenům podařilo srovnat. Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby dokázal z otočky prostřelit domácího brankáře Lukáš Jícha - 2:2. Celý zápas musely rozhodnout nájezdy. V nich byl za Plameny úspěšný Jan Tlačil, David Čermák a Marek Prokš. Zatímco na Radostu vyzrál jen Wasserbauer, žďárští hokejisté tak získali další vítězství v přípravě.