Nymburk nad síly Plamenů nebyl, rozhodla první třetina

29., sobota 27.1.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Nymburk ZNS - NYM
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Lojek, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Nagy, Krupka, Dospěl
Nymburk: Krofta – Kříž, Hejda, Knesl, Loučka, Rittig, Hierman, Mašek – Smejkal, Arnošt, Stehlík, Eis, Josefus, Bičiště, Štěpánek, Kedršt, Kolouch, Planý, Kuzďas
Branky a nahrávky: 15. Kunstmüller (Kolda, Gregar), 16. Bureš (Kuřítko), 17. Štěpánek (Pytlík), 40. Pytlík (Bureš, Poizl), 54. Gregar – 21. Loučka (Eis, Bičiště), 50. Arnošt (Stehlík, Planý), 52. Kedršt (Štěpánek, Kolouch). Rozhodčí: Čuňočka - Král, Vašíček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 737. Střely na branku: 34:29 (12:7, 12:11, 10:11). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na Bouchalkách dnes Plameny zažily povedený večer a hlavně povedenou první třetinu, v níž si vytvořily klíčový náskok. Nymburk poté začal dotahovat a ve třetí třetině se dostal na dostřel jediné branky, utkání pak ale rozhodl brankou Martin Gregar. Za zmínku stojí výkon čtyr starších dorostenců, zejména Daniel Poizl zazářil, jenž byl zvolen i nejlepším hráčem utkání. Cenu mu předal Martin Nečas.

Parádní utkání začalo vyloučením hostů a domácí tak měli k dispozici rychle přesilovou hru. Jenže v ní si šanci nevytvořili a prostor pro první branku se otevřel až v sedmé minutě, kdy se protáhl obranou Plamenů Eis, Sláma však domácí skvělým zákrokem podržel. Plameny pak zrychlily pohyb a vytvářely si šance před Kroftem, ovšem trvalo patnáct minut hry než se otevřelo skóre. Před brankovištěm si zpracoval kotouč Luboš Kunstmüller, jenž překonal hostujícího brankáře poprvé – 1:0. O minutu a půl později bylo na Bouchalkách ještě veseleji, když z pravého kruhu prostřelil Kroftu Lukáš Bureš - 2:0. V rychlém sledu třetí branku a tím výrazný krok ke třem bodům udělal Petr Štěpánek, jenž nikým nehlídaný překonal hostujícího brankáře – 3:0. Hosté mohli těsně před koncem první třetiny snížit, ovšem po úniku hostů zazvonila tyč.

To ale tolik Nymburk mrzet nemuselo, protože ten se hned po čtyřiceti sekundách hry dostal znovu do hry. Jakub Loučka od modré vystřelil na Slámu, jehož rána překvapila – 3:1. Těsně před polovinou utkání mohl přidat čtvrtou branku Petr Štěpánek, jehož ránu z první ale Krofta vychytal. Do kabin se ale přecejen šlo za trojnásobného vedení Plamenů. Bureš skvělou přihrávkou našel Jaromíra Pytlíka, jenž čtyřiadvacet sekund před koncem druhého dějství vstřelil čtvrtou branku – 4:1.

Klasický scénář letošní sezony se odehrál ve třetí třetině i dnes. Pohodlné vedení si Plameny málem nechaly protéct mezi prsty, protože Nymburk v polovině posledního dějství se dvěma slepenými brankami dostal na dostřel. Nejprve se nemýlil u tyče u poloodkryté branky Daniel Kolouch - 4:2. A přesně šedesát sekund poté nahodil kotouč z brankové čáry do brankoviště Jaroslav Rittig, jenž s pomocí obránce Sedláčka dostal šťastně puk do sítě - 4:3. Oddychnout si mohlo více než sedm stovek diváků ve čtyřiapadesáté minutě, když dorážkou dostal puk za brankovou čáru Martin Gregar - 5:3.

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):

„Dnes to byl jeden z našich velmi dobrých výkonů. Rozhodla první třetina, kdy jsme byli velmi aktivní a vstřelili jsme tři branky. Pak jsme zaspali začátek druhé třetiny, kdy Nymburk zlobil, ale od té zhruba třicáté minuty jsme převzali znovu taktovku hry a vyústilo to ke čtvrtému gólu. Třetí třetina… nemůžu říct, že by nás soupeř nějak přitlačil, ale udělali jsme tam dvě chyby v obraně, které vyplynuly ze hry a ten třetí gól byl hodně náhodnej. Každopádně zcela a naprosto zaslouženě tři body zůstaly doma."

Pavel Bičiště (trenér NED Hockey Nymburk):

„Čekal nás tu tým, který je v tabulce před námi, ale hrajeme s ním vždy vyrovnané zápasy, takže jsme přijeli bez žádného strachu nebo stresu. Nevyšel nám ale začátek a pak tam byla tříminutovka, kdy nám to tam napadalo. Pokaždé jsme byli na puku a nabídli jsme soupeři šance a ten to potrestal. Do kabiny jsme šli za stavu 3:0, což není příjemný, ale řekli jsme si, že čtyřicet minut je hodně dlouhá doba a stačí, aby nám tam padly dva góly a soupeř může znervóznět. Povedlo se dát gól hned ve druhém střídání. Průběh té druhé třetiny byl hodně nahoru – dolů, řekl bych, že jsme i soupeře přestříleli, ale góly jsme už nedali a v závěru jsme ještě inkasovali. Povedla se nám třetí třetina, kdy jsme to stáhli na 4:3 a ten projev byl dobrý. Pak tam ale zase byla nezodpovědnost ve vlastní třetině, kdy máme kotouč pod kontrolou a nabídneme ho před bránu soupeři, který krásně zakončil. V závěru jsme měli přesilovou hru a byla tam šance odvolat gólmana a zkusit to šest na čtyři. Jenomže Hejda se tam zamotá na modré, vyběhne to ven a než jsme dokázali nějak to pásmo udržet, abychom mohli hrát v šesti, tak už nezbyl čas. Když to shrnu, tak jsme se dnes prostě porazili sami hlavně v té první třetině, kde jsme to soupeři víceméně nabídli. Jinak to byl hezký zápas a zasloužená výhra domácích. A hrozně se mi líbili ti mladí kluci, jako dorostenci byli skutečně vidět na rozdíl od těch, kteří chodí k nám z juniorské extraligy, ti vidět nejsou."