Je srovnáno. Technika otočila zápas na Bouchalkách

ČF2, pondělí 20.2.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - Technika Brno ZNS - TEC
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Koželuh, Doležal, Staněk, Pleva, R. Sobotka, Smejkal, Jícha – Kunstmüller, M. Sobotka, Kuba - Ježek, Bukáček, Dítě - Man, Kotlík, Plachý.
Technika Brno: Jirkův (9. Novák) - Habrovec, Vozdecký, Strýček, Žalud, Klimeš, Zapletal, Jurča, Gabriška, Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Matouš, Bělohlávek, Jelínek, Šedý, Brzobohatý, Hájek.
Branky a nahrávky: 8. Kunstmüller (M. Sobotka), 9. Kotlík (Plachý) - 17. Česnek (Žalud), 24. Zapletal (Habrovec), 38. Sedláček (Rajnoha). Rozhodčí: Stolín - Maštalíř, Tasch. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 845. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Stav série: 1:1.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Čtvrtfinálová série mezi Technikou a Žďárem se do Brna vrátí ve středu za stavu 1:1. Plameny sice skvěle vstoupily do zápasu a v 9. minutě díky gólům Kunstmüllera a Kotlíka vedly 2:0, ale Brňané ještě před koncem třetiny dali laciný kontaktní gól a ve druhé třetině gólem v přesilovce a poté dokonce i v oslabení překlopili misky vah na svoji stranu. V závěrečném dějství už si hosté pečlivě střežili vlastní modrou a s ním i vedení 3:2. K výhře domácí nedotlačil ani zraněný forvard Jan Kočan, který symbolicky vhodil úvodní buly a spoluhráčům fandil ze střídačky.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

Zápas začal oboustranně hodně opatrně. Hráči Techniky vysoko napadali a nepouštěli domácí do tlaku. Přesto se ve 3. minutě dostal do šance Michal Kuba, který proklouzl obráncům, na gólmana ale nevyzrál. Z první přesilovky v 6. minutě Plameny vytěžily jen Bukáčkův pokus.

V čase 7:46 už zaplněné Bouchalky vybuchly nadšením. Luboš Kunstmüller si sjel mezi kruhy a lehoučce vložil hokejku do přihrávky Martina Sobotky a Jirkův neměl šanci - 1:0. O tři čtvrtě minuty později červenobílý kotel roztopil Dan Kotlík, který se jako první dostal k Plachého vyražené střele, přehodil si puk na forhend a překonal Jirkůva podruhé – 2:0.

Kouč Kaňkovský si okamžitě vzal oddechový čas a do branky poslal Josefa Nováka. A karta se začala obracet. Technice pomohla přesilovka, kdy Sláma předvedl tři těžké zákroky. Po skončení přesilovce vytěžili vysokoškoláci další závar, když Slámovi vypadl puk, obránci jej i přes zmatky dokázali odpálit do bezpečí.

Brňanům se podařilo dostat zpátky do zápasu v 17. minutě. Jan Česnek opět potvrdil, že se mu na Žďár daří a skóroval ve třetím duelu v řadě. Tentokrát mu k radosti stačila nenápadná střela z úhlu přes dva hráče, která Slámovi prošla mezi betony.

Do velkého tlaku na začátku druhé třetiny hostům pomohly přesilovky. V čase 23:16 dokonce využili dvojnásobnou výhodu za faul Jíchy a Kubovo zdržování hry. Zavřeli Plameny do pásma, nenechali je vyhodit a kombinaci zakončil pumelicí Jiří Zapletal, na kterou Sláma nedosáhl – 2:2.

Vedení mohl domácím vrátit brzy nato při hře 4 na 4 Dítě, jenže svůj únik po vybídnutí Staňkem, jenže na Nováka svojí střelou nevyzrál. I dál ale měli navrch technici, jejich výpady několikrát zastavili domácí hráči jen s pomocí faulu.

Domácí pak zahrozili až ve 33. minutě při přesilovce, ale Novák si poradil s pokusy Dítěte, Plachého i Mana. Brněnský gólman se pak zapotil i při dalším oslabení o čtyři minuty později, ale dvě Staňkovy pumelice dokázal vytěsnit. Jenže pak zahřmělo na druhé straně. Sedm vteřin před návratem svého spoluhráče na led se do brejku dostal Jiří Sedláček, dostal se ke střele a Slámu propálil z pravé strany tvrdým příklepem na první tyčku - 2:3.

K vyrovnání byl ve třetí třetině blízko Kunstmüller, ale přesilovkový ťukes zakončil jen střelou do gólmana. Hosté se spokojili s pečlivým bráněním náskoku a rychlými výpady, při kterých zaměstnávali obránce v čele se Slámou.

Nejblíže gólu byli domácí v 53. minutě, ale tlak před Novákem nevyužil Dítě ani Bukáček. Pak už téměř devět stovek diváků sledovalo jen marné dobývání útočné modré a pokusy dostat se před Nováka.

Snahu vyrovnat otupil i Koželuhův faul tři a půl minuty před koncem. Oslabení sice přežili, ale k power-play se pak domácí dostali až v poslední minutě. Přes veškerou snahu už brněnskou branku pořádně neohrozili, naopak hosté jen těsně minuli prázdnou branku.

Svatopluk Číhal (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

Dobře rozehrané utkání jsme prohráli. Celý zápas to bylo nahoru, dolů, bylo to o chybách. Za stavu 2:0 jsme inkasovali lacinější gól, při nástupu do druhé třetiny jsme udělali dva fauly a dostali jsme gól při přesilovce pět na tři. Třetí gól jsme inkasovali po chybě v útočném pásmu ve vlastní přesilovce. Poslendí třetina už byla hodně v křeči, Technika už si to pohlídala a moc nás k ničemu nepustila. Kolikrát je lepší prohrát výrazněji než ztratit takhle rozehraný zápas. Začínáme zase od nuly a pokusíme se to zase zvrátit na naši stranu.

Roman Kaňkovský (trenér VSK Technika Brno)

Domácí nám dali dva góly, bylo to takové malé KO, ale pak z nás jakoby trochu spadla nervozita. Pak šli kluci nahoru a utkání dotáhli až do vítězného konce. Nemyslím si, že by gólman Jirkův za góly mohl, ale mužstvo bylo pod dekou, tak jsme udělali tenhle tah, aby se tým nastartoval a začal znovu, naštěstí se to podařilo. Když první zápas vedete 55 minut a prohrajete, zanechá to na vás stopu. Věděli jsme, že série bude těžká, další zápas zase bude jiný než tenhle.