HOM - ZNS 4:7 - Výhru Plamenů režíroval čtyřmi góly Lukáš Bureš

PR, úterý 30.8.2022
SHKM Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOM - ZNS
SHKM Hodonín: Holík (Dolíška) – Šmach, Kučera, Škápik, Němec, Kališ, Rauš, Směřička, Polesný – Sajdl, Peš, Hložánek – Popelka, Matějka, Krejčiřík – Medek, Dufek, Charvát – Mrava, Bartes, Pokorný.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Půža, Macek, Lojek, Pražák, Čermák, Grauer - Bureš, Wasserbauer, Gregar, Malenovský, Jícha, Štěpánek, Adam, Štola, Kotlík, Vaňkovský.
Branky a nahrávky: 6. Popelka (Kališ), 14. Němec (Charvát, Dufek), 27. Charvát (Dufek, Medek), 40. Škápik (Peš, Sajdl) – 4. Bureš (Wasserbauer, Štěpánek), 7. Štola (Adam, Malenovský), 20. Adam, 42. Štěpánek (Lojek), 48. Bureš (Štěpánek), 51. Bureš (Štěpánek, Půža), 60. Bureš. Rozhodčí: Schenel - Hübl, Olšar. Vyloučení: 4:4, navíc Wasserbauer (ZNS) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely: 35:30. Diváci: 361. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:7.
Tak konečně se Plameny v přípravě dočkaly vítězství! A to hlavně díky galapředstavení útočníka Lukáše Bureše, který v utkání nastřílel čtyři góly a dotáhl tak své mužstvo k vítězství. Zapomenout však nesmíme ani na velice dobrý výkon brankáře Jiřího Slámy, který své spoluhráče několikrát během utkání podržel. Další utkání čeká svěřence Martina Sobotky ve čtvrtek, kdy zavítají na led Velkého Meziříčí.

Domácí Baník byl v úvodu první třetiny aktivnější, ale první gól si připsali hosté. Ve čtvrté minutě Wasserbauer nezištně vyzval ke skórování Lukáše Bureše a proti dorážce neměl Holík šanci. O dvě minuty později už ale bylo vyrovnáno, z hranice levého kruhu vypálil Adam Popelka a jeho střela švihem prošla Slámovi nad betonem až do sítě. Nerozhodný stav vydržel pouze minutu a dvacet tři vteřin. Žďárský Martin Štola se vrhnul do třetiny a překvapivou střelou přes hůl hodonínského obránce vrátil plamenům vedení. Ve dvanácté minutě se poprvé vylučovalo a Baník měl výhodu přesilovky. V ní měl vyrovnání na hokejce Krejčiřík, ale hostující golman výborným zákrokem stoprocentní šanci domácího útočníka zneškodnil. Co se nepovedlo v přesilovce, vyšlo chvíli po návratu vyloučeného Lojka na led. No nezvyklé pozice se dostal obránce Jakub Němec, který svůj nájezd nadvakrát dokázal proměnit a ve čtrnácté minutě bylo vyrovnáno. Do kabin ale za nerozhodného stavu nešlo. Dominik Adam doslova se závěrečnou sirénou prostřelil Holíka a po dvaceti minutách byl stav 2:3 z pohledu domácího mužstva.
V pětadvacáté minutě našel v ideální střelecké pozici Peš Hložánka, hostující golman už byl překonán, ale puk nakonec skončil jen na tyči žďárské branky. V minutě sedmadvacáté se ale už domácí příznivci dočkali. Nedůrazné vyhození plamenů zachytili domácí na modré čáře, puk pak putoval po ose Medek – Dufek až na zakončujícího Matěje Charváta, který i s pomocí teče bránícího hráče Žďáru poslal kotouč do prázdné branky. Baník v závěru druhé třetiny zatlačil svého soupeře před vlastní branku a tato aktivita přinesla své ovoce. Za brankou se k puku dostal Peš, který naše mezi kruhy najetého Ľubomíra Škápika a slovenský zadák zamířil přesně do pravého horního růžku žďárské branky.
Po necelých dvou minutách třetí třetiny ale bylo opět vyrovnáno, z velkého úhlu nachytal domácího golmana střelou na bližší tyč Petr Štěpánek. V osmačtyřicáté minutě kapitulovala hodonínská defenziva popáté a plameny počtvrté v utkání vedly, na 5:4 pro Žďár upravoval Lukáš Bureš. Baník se tlačil do útoku, ale góly dávali hosté. Po závaru před Holíkovým brankovištěm zvyšoval v polovině poslední třetiny opět Lukáš Bureš už na 6:4 pro plameny. Baník se mohl soupeři přiblížit ve dvojnásobné přesilovce, na hokejkách domácích hráčů ale byla vidět nervozita a Křivinkovi svěřenci tuto nabídku doslova prohospodařili. V závěru do ještě Baník zkusil se šesti hráči v poli, ale risk domácím nevyšel. Střelou do opuštěné hodonínské klece dal výsledku konečnou podobu svým třetím dnešním zásahem Lukáš Bureš. Po třech vítězstvích tak mladý hodonínský tým poprvé v přípravě prohrál, když na svém stadionu nestačil na Žďár nad Sázavou. Příprava A-týmu pokračuje přesně za týden v úterý 6.září, kdy je na programu odveta na půdě Havlíčkova Brodu.

Radko Křivinka (SHKM Hodonín): Gratuluji soupeři k vítězství. My jsme dnes udělali spoustu chyb nejen v obraně, ale i v útočné fázi, kde jsme kazili rozehrávku a byli nepřesní a nedůrazní v zakončení. Z těchto nedostatků se musíme poučit a pracovat na sobě, abychom hráli lépe.

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou): Jsme rádi za první výhru v přípravě. Pro kluky, ale i pro nás, po těch prvních zápasech, je to povzbuzení do další fáze přípravy. I přesto, že se v zápase chyby objevovaly, tak si myslím, že jsme to odehráli více než slušně. Kluci se snažili plnit to, co jsme trénovali a sami vidí, že je to cesta k úspěchu. Parádně zachytal Jirka Sláma, který nám dal šanci vyhrát a kluci vepředu si s tím poradili.