Zveřejněno 02.02.2016 | mk
HC Kobra Praha SKLH Žďár nad Sázavou
24., středa 3.2.2016 18:00
HC Kobra Praha - SKLH Žďár nad Sázavou KOB - ZNS
P R A H A – Plameny si dokázaly poradit s Buldoky, Kozly i Vlky, nestačily však na Medvědy. A co taková Kobra? Určitě hodně nebezpečná… Jak moc, to okusí skvadra žďárských hokejistů ve středu, kdy Smejkal a spol. vyrazí do hlavního města na jeden z nejneoblíbenějších stadionů k dohrávce 24.kola.

Pražská Kobra patří v posledních letech k týmům pravidelně okupujícím přední příčky druholigové tabulky. Výjimkou není ani letošní ročník, ve kterém patří s 55 body zástupci hlavního města aktuálně šesté místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off. Situace v tabulce je však poměrně nepřehledná kvůli různému počtu odehraných utkání, když mezi některými týmy je rozdíl i tří zápasů.

Pražané patří k těm, kterým proti oficiálnímu programu chybí, kvůli epidemii příušnic před vánočními svátky, odehrát dvě utkání. Sedmé Vrchlabí (55b) má za sebou o zápas více a pátý Havlíčkův Brod (56b) dokonce o dva, takže z této trojice bojující o elitní šestku, je na tom Kobra nejlépe. Pokud by Plameny chtěly do tohoto boje ještě promluvit, musí bezpodmínečně z Braníku importovat na Vysočinu všechny tři body.

Středeční zápas je právě jednou z dohrávek za prosincové zápasy, kdy v kabině Kobry řádily příušnice. Nucená přestávka v závěru roku nezanechala na pražských hokejistech žádné následky a do roku 2016 vstoupili výborně, když si plný počet bodů přivezli ze Sokolova (3:6) a doma přidali další bodovou trojici po výhře nad Kolínem (4:3).

Potom však jakoby přeci jen na Kobru dolehl jakýsi útlum, který se projevil porážkami ve Vrchlabí (5:3) a v Jablonci (4:3) a hodně překvapivou bodovou ztrátou doma s Kláštercem (5:4sn). Následně si však Pražané zchladili žáhu na Písku, který deklasovali 8:2 a bez větších problému si poradili s outsiderem v Jindřichově Hradci (2:6).

Manažer branického klubu a trenér v jedné osobě Miloslav Šeba má jako obvykle připravený silný a vyvážený tým. Tomu vévodí ofenzivní opory, mezi které patří zkušený třiatřicetiletý kapitán Jiří Jakeš, jenž je zároveň nejlepší střelec Kobry (21+14) a naopak o téměř deset let mladší Filip Hanták (15+19). Nejproduktivnějším obráncem je dvaadvacetiletý Dominik Šteiner, jenž má na svém kontě osm branek a jedenadvacet asistencí, což jej s celkovými 29 body řadí na čelo kanadského bodování zadáků celé druhé ligy.

Všechny tři jmenované opory se zásadně podílely také na říjnovém vítězství Kobry na žďárských Bouchalkách, když byly u všech branek Pražanů. Šteiner otevřel skóre již ve druhé minutě a v patnácté přihrával Hanták na druhou branku. Vítek sice snížil, ale ve 2. třetině si u třetí branky připsal asistenci Šteiner. Pak sice předvedl Žďár, po dvou gólech Střechy a jedné Gregara, obrat na 4:3, ale konečné slovo měli hosté. V 50. minutě vyrovnal Hanták po nahrávce Jakeše, ten pak nahrál i na pátou a vítěznou branku a konečně sám vsítil šestou branku, ke které mu asistencí pomohl opět Šteiner. Zklamání ze zápasu, ve kterém Žďárští dlouho sahali po bodovém zisku, neskrýval ani trenér Sobotka: „Dnes mě to opravdu obzvlášť mrzí, protože to nebyl z naší strany špatný zápas a alespoň remíza by tomu slušela.“

7.kolo, středa 7.10.2015 SKLH Žďár nad Sázavou - HC Kobra Praha 4:6 (1:2, 2:1, 1:3)

Žďáru se proti pražskému soupeři dlouhodobě příliš nedaří a poslední výhra Plamenů je již více než dva roky stará (11.1.2014 – 6:0). Ke zlomení této bilance se pokusí přispět i skupina žďárských fanoušků, kteří se chystají jet podpořit Plameny přímo do hlavního města. V Praze pracuje a studuje také mnoho Žďáráků, takže vzhledem k tradičně zanedbatelným počtům domácích příznivců, mohly by získat Plameny takřka domácí prostředí, alespoň co se publika týče.

Důležité utkání na zimním stadionu v Praze - Braníku vypukne ve středu 3.února v 18:00. Průběh zápasu budete moci sledovat buď přímo v místě dění nebo prostřednictvím tradičního onlajn přenosu.