Zveřejněno 09.01.2024 | Anna Daňsová
VSK Technika Brno SKLH Žďár nad Sázavou
28., středa 10.1.2024 18:30
VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou TEC - ZNS
Ve 28. kole zavítají Plameny na led Techniky Brno, s níž v dosavadním průběhu sezony neztratily zatím ani bod. Podaří se svěřencům Milana Řehoře navázat na obě předchozí výhry a Techniku opět porazit? Utkání začíná v 18:30 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím Czechicehockey.tv!

Také třetí vzájemné utkání proti Havířovu Plameny nerozehrály špatně a zejména druhou třetinu byly více než vyrovnaným soupeřem, bohužel ve třetí třetině hosté prokázali svoje kvality a utkání nakonec skončilo vysokou prohrou domácích 4:11. „Byli jsme Havířovu i celou druhou třetinu víc než vyrovnaným soupeřem, dostali jsme se jim pod kůži, hráli jsme tvrdě, byla tam obětavost a srdíčko. A pak jdeme do třetí třetiny s tím, že v tom budeme pokračovat, a po jedné individuální chybě se nám vše rozpadne,” komentoval zápas s lídrem soutěže asistent trenéra Plamenů Jiří Plachý. To je jeden z problémů, který trápí Plameny dlouhodobě, což přiznává i Plachý: „To není první zápas, co se nám toto stalo. Samozřejmě tým, jaký má Havířov, naše chyby zejména v té třetí třetině dokáže potrestat,” dodává Plachý.

Po sobotní porážce Plameny klesly na 9. příčku tabulky, když se před ně dostal díky výhře nad Valašským Meziříčím Havlíčkův Brod. Se 34 body tak Plameny hájí pozici před desátou Technikou, která na ně ztrácí 4 body, ale má jeden zápas k dobru. Náš nejproduktivnější hráč Dominik Dušek už si polepšil na 53 bodů (23+30), také Jiří Půhoný se přehoupl přes padesátibodovou hranici na 52 bodů (22+30).

Středečním soupeřem Plamenů bude Technika Brno, s níž zatím mají Plameny pozitivní bilanci, oba předchozí zápasy dokázaly vyhrát. První vzájemný duel na brněnských halách sice domácí vyslali na hostujícího brankáře přes 40 střel a pětkrát nastřelili brankovou konstrukci, Plameny ale využily svoje šance a po skvělém výkonu brankáře Malečka udržely čisté konto a vyhrály 0:3. Na Bouchalkách byl k vidění velmi vyrovnaný duel, ve kterém Plameny sice vedly už 3:0, Technika ale zásluhou dvou gólů Tomaníka snížila na rozdíl jediné branky a vrátila se do zápasu. Rozhodla třetí třetina, ve které Plameny odskočily do vedení 5:2 a to už si pohlídaly.

POSLEDNÍ ZÁPAS

27. kolo, sobota 6. ledna 2024
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov 4:11 (2:3, 1:3, 1:5)
Branky a nahrávky: 12. Pleva (Kadleček, Rohlík), 15. Půhoný (Kulhánek, Dušek), 33. Dušek (Půhoný, Kulhánek), 55. Wasserbauer (Půhoný, Dušek) - 5. Valenta (Franek), 7. Pavlík (Ćmiel, Apolenář), 20. Franek (Valenta, Spratek), 36. Bednář (Ficek, Franek), 36. Ševčík (Křivohlávek, Karafiát), 39. Franek (Bednář, Klimša), 45. Franek (Haas, Bednář), 49. Franek (Bednář, Klimša), 51. Klimša (Spratek, Kunc), 52. Karafiát (Valenta, Kratochvil), 53. Havlík (Ćmiel, Ščurek). Rozhodčí: Jan Grygera - Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:11, 4:11.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Sejpal) - Adam, Grauer, Kulhánek, Pleva (C), Ludvík J., Půža - Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Chlubna, Rohlík, Půhoný (A), Ludvík T., Maštera, Štola, Čejka.

TECHNIKA HOCKEY BRNO

Nováček druhé ligy Technika Brno nezačala sezonu příliš dobře, přesto se ale poslední dobou docela zvedá. Od 22. kola zapsala sérii 4 výher v řadě, když postupně porazila Šumperk, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí i Hodonín, přičemž všechny zápasy se hrály na ledě soupeřů. Na něm se obecně Technice letos daří daleko víc než doma. Zatímco venkovních utkání dokázala vyhrát hned 8, na domácím ledě se radovala pouze dvakrát a v tabulce domácích zápasů je na tom nejhůře v lize.

Také brněnský klub během prosince posiloval kádr, už v polovině prosince přivedl zkušeného brankáře Michala Šurého, který mimo jiné v minulosti působil také ve Vsetíně nebo Hodoníně. Další posilou se stal útočník Tobiáš Handl, který v letošní sezoně působil v prvoligové Dukle Jihlava a nastupoval také za Velké Meziříčí. Ze slovenské Skalice přivedl klub mladého jednadvacetiletého útočníka Martina Vacha. V týmu naopak dál nebude pokračovat Lukáš Kaukič, který nenaplnil očekávání vedení klubu.

Lídrem kanadského bodování Techniky je Erik Pospíšil s 18 body (8+10), dalších několik hráčů je na tom bodově podobně jako druhý Dufek, který má 13 bodů, přesto Technice chybí výraznější střelec, který by byl rozdílovým hráčem.

Po sérii 4 vítězství přišla v posledním odehraném kole první porážka, když Technika doma nestačila na Ďábly z Nového Jičína. Domácí začali zápas dobře a dostali se do vedení 2:0 a vypracovali si i další šance, hostující gólman ale svůj tým podržel a umožnil mu ještě před koncem první části snížit na 2:1. Hned na začátku druhé třetiny navíc Ďáblové vyrovnali a přesně v polovině zápasu otočili skóre na 2:3. Na konci zápasu dostala Technika příležitost vyrovnat díky více než minutu trvající přesilové hře 5 na 3, hosté ale své tenké vedení ubránili a Technika tak sérii vítězství neprodloužila.

Sobotní prohru hodnotil po utkání trenér Techniky, Martin Stloukal: „Našim hráčům asi nemůžu nic vytknout, snad jedině to zakončení. Pokud bychom dnes ty šance proměnili, mohli jsme vyhrát, ve třetí třetině jsme byli určitě lepší. Na druhou stranu Nový Jičín je vynikající mužstvo, je potřeba dát kredit takovému týmu. Pro mě je důležité, že jsme s nimi dokázali držet krok a v některých momentech jsme je přehrávali,“ řekl lodivod brněnského celku v rozhovoru pro klubový web.

Technika Hockey Brno - HK Nový Jičín 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. T. Handl (Pospíšil, P. Vašíček), 14. M. Dufek – 20. Olesz (Tarnoczy, Zdeněk), 23. Konečný (Květoň), 30. Flok (Zdeněk, Gebauer). Rozhodčí: Šico – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 4:8, navíc Dudáš (NJI) 10 min. OT nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 438. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Šurý (Hnízdil) – Kubica, Kališ, Úlehla, Fornál, Dufek, Vašíček, Fajmon – Pospíšil (A), Harmim, Pigl, Bartes, Handl, Masař, Vach, Martinec, Tomaník, Benýšek (C), Račický, Picka.