Zveřejněno 13.10.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HK Nový Jičín
7., sobota 14.10.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HK Nový Jičín ZNS - NJI
Po dvou zápasech na ledě soupeřů se Plameny představí zase domácím fanouškům na Bouchalkách, když v sobotu přivítají Ďábly z Nového Jičína. Naváže žďárský celek na úspěch v Brně a získá další tři body do tabulky? Start utkání je naplánován na 17:30!

Z KABINY PLAMENŮ

Plameny ve středu odehrály utkání na ledě Techniky Brno, která do první třetiny vstoupila aktivněji, naštěstí se jí ale nepodařilo využít žádnou z šancí, takže třetina poznamenaná i častým vylučováním zejména na straně Plamenů nakonec branku nepřinesla. Hned na začátku druhé části zásluhou Tomáše Kulhánka žďárští hokejisté využili přesilovou hru a dostali se do vedení, které zejména díky skvělému výkonu brankáře Malečka dokázali udržet. Právě Štěpán Maleček byl v kabině vyhlášen po zásluze hráčem utkání, jelikož byl hlavním strůjcem vítězství Plamenů. „Já si ten zápas moc užíval, šlo na mě dost střel, což mám rád. Byla tam i trocha toho štěstí, ale zápas dopadl dobře a jsem za to moc vděčný,” hodnotil s úsměvem středeční výhru Maleček.

S výkonem svého mužstva ale trenéři příliš spokojeni nebyli, ze strany Plamenů bylo v zápase mnoho nepřesností, Technika byla daleko aktivnějším celkem. „Dneska jsme herně neodehráli dobrý zápas. Bylo tam z naší strany spoustu nepřesností a chyb. Naštěstí nás podržel Štěpán v brance, ten má obrovskou zásluhu na vítězství, protože nebýt jeho, tak si myslím, že bychom měli velký problém vyhrát,” hodnotil výkon Plamenů Vojtěch Šír po utkání.

Plameny se aktuálně nachází na šestém místě tabulky se ziskem 10 bodů za tři výhry a jednu prohru v prodloužení. Od třetího místa, na němž se nachází právě jejich sobotní soupeř, Nový Jičín, je ale dělí pouhé dva body.

POSLEDNÍ ZÁPAS

6. kolo, středa 11. října 2023
Technika Hockey Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Kulhánek (Dušek), 29. Čejka (Wasserbauer, Kadleček), 56. Wasserbauer (Pleva). Rozhodčí: Michael Hranoš - Dominik Kalina, Jakub Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Průběh utkání: 0:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Sláma) - Adam, Kulhánek, Pleva, Ludvík, Grauer, Půža - Štola, Gregar, Maštera, Jícha, Wasserbauer, Kadleček, Dušek, Chlubna, Polodna, Čejka.

HK NOVÝ JIČÍN

Náš sobotní soupeř Nový Jičín má sezonu prozatím rozehranou skvěle. Ze šesti odehraných kol čtyři vyhrál, přičemž tři výhry byly s výrazným rozdílem (s Velkým Meziříčím 7:1, s Opavou 5:1 a s Technikou 6:1). V tabulce se Nový Jičín nachází na třetím místě se ziskem 12 bodů, má tedy pouze o dva body více než Žďár.

V posledním odehraném zápase šestého kola přivítali Ďáblové doma Kopřivnici, proti níž měli skvělý začátek utkání a dostali se do vedení. Po zbytečném vyloučení ale dostali vyrovnávací gól těsně před koncem třetiny, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Kopřivnice zvládla lépe druhou část, když otočila vývoj ve svůj prospěch a v polovině hrací doby se dostala do vedení 3:1. Domácí hokejisté ale dokázali zabrat a čtyřmi góly si vzít vedení zpět. Za stavu 5:3 pro domácí ještě Kopřivnice zkusila odvolat golmana, nakonec se jí ale povedlo pouze snížit na 5:4, což byl taky konečný výsledek, a tak Ďáblové mohli slavit další tři body do tabulky. „Dneska to bylo těžké utkání. V první třetině jsme plnili, co jsme chtěli, dostali jsme se do vedení a tvořili jsme si další šance. Poté jsme se po individuální chybě nechali vyloučit a gól do šatny udělal s hráči hodně. Druhá třetina byla z naší strany katastrofická. Jezdili jsme po ledě jako psi za balónkem. Do třetí části jsme šli s tím, že jsme změnili útočné formace. Snažili jsme se sestavit silnou pětku, která by mohla rozhodnout zápas. A to se nakonec podařilo oběma pětkám, které jsme poskládali,” hodnotil výkon svých svěřenců trenér Nového Jičína David Dostál v rozhovoru pro klubový web.

HK Nový Jičín - HC ISMM Kopřivnice 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Zdeněk, 37. Sluštík J. (Konečný, Dudáš), 50. Květoň (Flok, Konečný), 51. Konečný (Holáň), 54. Zdeněk (Gebauer, Hanák) – 20. Velecký (Bartošák, J. Mach), 21. J. Mach (Suchý, Sluštík O.), 32. Pindel (Pastor, Raška), 59. Hlaváč (Pindel, Marek). Rozhodčí: Held – Gančarčík, Peluha. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 469. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4.

Hořejší (Klimek) – Hladiš, Andrýsek, Báchor, Hanák, Hruška, Holáň, Dudáš – Berka, Flok, Gebauer, Květoň, Hilšer, Zdeněk, Handl, Sluštík J., Konečný, Škarka.