V prvním utkání roku 2024 přivítají Plameny lídra soutěže Havířov

Zveřejněno 05.01.2024 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou AZ Havířov
27., sobota 6.1.2024 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov ZNS - HAV
Ve 27. kole čeká Plameny velmi těžké utkání proti Havířovu, kterému patří se suverénním náskokem první příčka v tabulce. Podaří se jim potrápit velkého favorita? Start utkání je naplánován na 17:30!

Z KABINY PLAMENŮ

Ve vánočním zápase Plameny nepředvedly úplně špatný výkon, ale nedařilo se jim vytvořit si větší tlak do brány, navíc hosté velmi dobře bránili útoky Plamenů a využili svoje šance, což se domácím nepovedlo. Až poslední tři minuty si domácí vytvořili větší tlak a podařilo se jim dostat na rozdíl jediné branky, bohužel na víc už nezbyl čas. „Závěr byl z naší strany dobrý, ale takhle bychom měli hrát celý zápas. Neměli jsme vůbec tlak do brány, opticky jsme hráli asi dobrý hokej, ale prostě ne účelový. Jsme teď v krizi, takže musíme začít dávat takové ty škaredé góly, chodit před tu bránu, kde to prostě bolí, to tam bohužel dneska nebylo a pak už bylo málo času,” řekl k výkonu svých svěřenců hlavní trenér žďárského Áčka Milan Řehoř. Právě větší tlak do branky pak lodivod Plamenů chce od svých svěřenců vidět častěji: „Jak říkám, prostě hezké góly teď dávat nebudeme a musíme to zakončení mít tvrdší, jednoho hráče mít furt před bránou, kde to bolí, ale jiná cesta nevede.”

Plameny spadly v tabulce na 8. místo, které drží o jeden bod před devátým Havlíčkovým Brodem, ten má ale jeden zápas k dobru. Dominik Dušek už se dostal na metu 50 bodů (22+28), což jej řadí na 4. místo produktivity celé druhé ligy. Jiří Půhoný si polepšil už na 49 bodů (21+28). Velmi dobře si stále vede mezi obránci Tomáš Kulhánek, kterému s 21 body (9+12) patří 5. místo mezi obránci druhé ligy.

Sobotním soupeřem Plamenů bude lídr soutěže a velký favorit na postup AZ Havířov, který nás v obou předchozích případech porazil. V prvním utkání na ledě Havířova Plameny začaly dobře a dokonce třikrát vedly, domácí nakonec ale potvrdili roli favorita a otočili na konečných 6:3. Druhý vzájemný duel na Bouchalkách přinesl opět velmi atraktivní hokej, v němž se Plameny dlouho držely ve hře, hosté pak ale potvrdili svoje kvality a odvezli si všechny body za vítězství 1:4.

POSLEDNÍ ZÁPAS

25. kolo, středa 27. prosince 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 57. Dušek (Půhoný), 59. Půhoný - 11. Melenovský (Vaňo, Holomek), 34. Romančík (Sviták, Lukačka), 49. Romančík (Lukačka, Velikovský). Rozhodčí: František Held - Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 432. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) - Kukla, Kulhánek, Adam, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Wasserbauer (A), Kadleček, Kotlík, Dušek, Chlubna, Gregar, Ludvík T., Jícha, Maštera, Půhoný (A), Štola, Rohlík.

AZ HAVÍŘOV

Aktuální lídr soutěže a obrovský favorit na postup do Chance ligy Havířov v dosavadním průběhu sezony ztratil pouze 9 bodů, když prohrál třikrát v prodloužení a jednou v základní hrací době. Se ziskem 66 bodů drží Havířov velký náskok na čele tabulky, 16 bodů na druhý Vyškov. Všechny prohry Havířova přišly na ledě soupeřů, doma AZet neztratil ani bod. Navíc náš sobotní soupeř už před Vánoci přivedl z Nového Jičína posilu, do brankoviště přišel Daniel Šimonů. Z Hodonína navíc vedení AZetu přivedlo velmi šikovného útočníka Jiřího Karafiáta, který byl před odchodem do Havířova se 13 body nejlepším střelcem Baníku a zatím prožívá vydařenou sezonu. V posledním odehraném kole ve čtvrtek proti Novému Jičínu se Karafiát poprvé gólově prosadil také ve svém novém působišti.

Lídrem kanadského bodování AZetu je David Klimša, který doposud zapsal 54 bodů (19+35) a prožívá fantastickou sezonu. Společně s ním je tahounem Havířova také ve Žďáře známé jméno, útočník Tomáš Franek, který je na tom bodově jenom o 1 bod hůře - má 53 bodů (28+25) a je nejlepším střelcem AZetu i celé druhé ligy. Klimša s Frankem navíc vedou tabulku produktivity druhé ligy. AZet má solidní podporu také v brankovišti, kde mají oba brankáři velmi dobrá čísla - David Sachr s průměrem 2,05 gólu na zápas, Martin Šindelka pak 2,30. I nově příchozí posila do brankoviště Šimonů si letos vede velmi dobře. V obranných řadách je velmi produktivní Marcel Kunc, který vede kanadské bodování obránců východní skupiny.

V posledním odehraném kole zavítal AZet netradičně ve čtvrtek 4. ledna na led Nového Jičína. Hostující AZet už v 7. minutě otevřel skóre utkání, před koncem první třetiny ale Ďáblové dokázali zásluhou Konečného vyrovnat. Na začátku druhé části si Havířov vzal své vedení zpět a dokázal jej postupně navýšit už na 1:4 a přestože domácí celek ještě snížil na rozdíl dvou branek, hosté přidali pátý gól a pohlídali si zisk tří bodů. Do branky se v polovině třetí třetiny navíc dostal i Daniel Šimonů, který si tak poprvé zachytal proti svému předchozímu působišti.

S výkonem svých svěřenců byl trenér AZetu Jiří Raszka spokojen: „Dneska jsme odehráli dobrý zápas, který jsme po celou dobu kontrolovali. Ta první třetina sice nebyla z naší strany úplně ideální, nicméně i tak jsme soupeře přestříleli. Padly nám tam dvě šťastné branky, které nám pomohly, a určitě bych také vyzdvihl naše napadání, protože díky němu jsme získali hodně kotoučů,“ hodnotil čtvrteční duel lodivod Havířova pro klubový web.

26. kolo, čtvrtek 4. ledna 2024
HK Nový Jičín - AZ Havířov 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Konečný (Kuboš, Maliník), 43. Maliník (Konečný, Květoň) – 7. Karafiát (Klimša, Ševčík), 24. Apolenář (Tvrdý, Ćmiel), 34. Ševčík (Spratek), 42. Haas (Bednář), 45. Franek (Bednář, Haas). Rozhodčí: Koziol - Bartek, Vojtášek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 438. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Šindelka (50. Šimonů) – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát, Franek, Haas (C), Bednář, Pawliczek, Spratek, Kratochvil, Tvrdý, Ćmiel, Apolenář, Pavlík.