Útok posiluje Jakub Kadlec, naopak Jiří Kališ tým opouští

Zveřejněno 16.11.2018 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Útočník Jakub Kadlec si ještě ve středu střihl utkání proti svému budoucímu týmu. V dresu Pelhřimova to bylo ale jeho poslední vystoupení a již tuto sobotu naskočí do duelu proti Hodonínu v dresu Plamenů. Tedy další klub se kterým má tento šestadvacetiletý hokejista, co dočinění. Naopak s týmem se rozloučil univerzál Jiří Kališ.

Foto: Petr Nedvěd

S TÝMEM NEPOKRAČUJE JIŘÍ KALIŠ

Mladý obránce, ale často využívaný i jako útočník Jiří Kališ naskočil v dresu Plamenů ve druhé lize k třinácti zápasům, stihl vstřelit dvě branky a přidat stejný počet asistencí. Další starty už ale prozatím nepřidá. „Kalda (Jiří Kališ – pozn. redaktora) nehrál vůbec špatně, naopak nás příjemně překvapil, ale bohužel tohle k hokeji patří,“ vysvětluje jeho odchod trenér Michal Konečný, jenž musel řešit přetlak v obraně. „Před sezonou jsme nečekali, že tady budou moci nastupovat Václav Půža a Lukáš Hort tak často. Když není marodka, tak máme v obraně přetlak a nemělo by smysl, aby Jirka jen trénoval a nehrál. Samozřejmě mu děkujeme, protože odváděl dobrou práci,“ přemítá kouč Konečný.

| Bojovník i univerzál Jiří Kališ se prozatím s týmem rozloučil. Foto: Petr Nedvěd

ÚTOK DOSTANE NOVÉ JMÉNO, PŘICHÁZÍ JAKUB KADLEC

Šestadvacetiletý útočník Jakub Kadlec měl pomalu k týmu Plamenů namířeno už během léta. Tehdy z přestupu ale sešlo a vrátil se do rodného Pelhřimova, kde ale svoji štaci symbolicky ukončil na žďárském ledě s dosavadními 11 kanadskými body na kontě. „Byli jsme v kontaktu celou dobu, ale v létě dostal dobré podmínky doma, což jsme samozřejmě respektovali. Časem jsme znovu projevili zájem a Kuba tu chtěl hrát, takže jsem rád, že jsme mohli zvýšit konkurenci v týmu,“ říká Michal Konečný. Jakub Kadlec může naskočit do zápasu již v sobotu proti Hodonínu, kde strávil předchozí dvě sezony a dobře se tak zná s Jakubem Peslarem a Ondřejem Stehlíkem. V dresu Drtičů nastoupil k 92 utkáním a nasbíral 103 kanadských bodů.

| Ve středu se nová posila Jakub Kadlec ukázala ještě v dresu Pelhřimova. Foto: Petr Nedvěd