Také další mládežnické celky zahájily novou sezonu, výhru si připsal dorost a mladší a starší žáci

Zveřejněno 02.10.2023 | Anna Daňsová
Ve sváteční čtvrtek 28. září zahájily také žákovské kategorie a devátá třída novou sezonu, další zápasy pak přidali mladí Plamínci v sobotu 30. září. V nich se dařilo tak napůl, dorostenci zapsali jednu výhru a jednu porážku, stejně tak mladší žáci. Starší žáci dokázali vyhrát a ve druhém utkání remizovat, zatímco devátá třída vyšla z obou zápasů bodově naprázdno.

Dorost

Čtvrtek 28. září 2023 Dorostenci ve sváteční čtvrtek odcestovali k utkání na led Moravských Budějovic, kam kvůli marodce v týmu odjeli pouze s jedenácti hráči. Do zápasu vstoupili dobře, druhá třetina jim ale hrubě nevyšla, a tak po dvou třetinách prohrávali už 1:6. Ve třetí třetině se Plamínkům podařilo vstřelit dvě rychlé branky, což domácí tým rozhodilo a začal zbytečně faulovat, čímž nabídl žďárskému celku několik přesilových her. Ty se jim podařilo využít, potrestat tak velkou nedisciplinovanost domácích a nakonec otočit zápas ve svůj prospěch na konečných 7:6. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme převahu, ale bohužel jsme nebyli produktivní, trefili jsme se jen jednou, zatímco soupeř dokázal využít dva protiútoky. Ve druhé třetině jsme měli nepochopitelný výpadek a zaslouženě jsme dostali 4 branky. Naštěstí se nám ve třetí části povedlo rychlými góly rozhodit soupeře a přesilovky využít. Hokej nic moc, ale kluci dneska ukázali touhu vyhrát, to musím hodnotit pozitivně,” řekl k čtvrtečnímu zápasu trenér dorostenců František Dočekal.

HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou 6:7 (2:1, 4:0, 0:6)
Branky a nahrávky: 4. Holík (Pucher, Neshyba), 12. Neshyba (Veselý, Pucher), 29. Kocáb (Neshyba), 32. Pucher (Neshyba, Veselý), 34. Pospíchal, 37. Neshyba (Pucher, Holíková) - 4. Rasocha (Dočekal), 42. Rasocha (Kytka, Dočekal), 46. Kytka, 46. Rasocha (Tecl), 51. Dočekal (Němec), 53. Tecl (Schneider), 56. Rasocha (Tecl).

Sobota 30. září 2023
Sobotní utkání sehráli dorostenci na ledě Warriors Brno, kde nastoupili pouze v 11 hráčích, přesto ale dokázali hrát s brněnským celkem vyrovnaný zápas. Do třetí třetiny Plamínci vstupovali pouze s jednobrankovou ztrátou, bohužel ale domácí potrestali dvě individuální chyby Plamínků a odskočili do vedení 4:1. „Zápas jsme se ještě pokusili zvrátit, vytvořili jsme si tři samostatné úniky a jednu velkou šanci, ale bohužel se nám nepovedlo nic proměnit. Celkově to ale hodnotím jako dobrý zápas,” komentoval sobotní výkon trenér dorostenců František Dočekal.

HCM Warriors Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Šmédek (Pavliš), 19. Pavliš (Smolka, Procházka), 45. Procházka (Kelbl), 47. Jančík (Procházka), 58. Urbánek (Kurek, Sýkora) - 8. Dočekal (Studený, Malenovský), 60. Schwach (Benc).

9. třída

Čtvrtek 28. září 2023
Devátá třída po odložení prvního mistrovského utkání zahájila novou sezonu druhým kolem proti Znojmu. První třetina vyzněla lépe pro hostující celek, který se ujal vedení 2:0, které ve druhé části navýšil už na 4:0. Plamínkům se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, hosté nakonec ale svoje vedení udrželi a zvítězili poměrem 4:3.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Orli Znojmo-mládež, z.s. 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Vetešník (Lorenc), 40. Lupoměch, 49. Kantorová (Lorenc) - 5. Wald, 13. Pokorný (Wald), 23. Wald (Zíma), 25. Pokorný (Wald).

Také devátá třída sobotní zápas odehrála na ledě soupeře, a to HC Scorpions Brno. Domácí hokejisté hned po začátku první třetiny vstřelili dva rychlé góly, na které sice Plamínci ještě odpověděli kontaktní brankou, ale pak už taktovku převzali zpět domácí, kteří si připsali všechny body do tabulky za výhru 6:1.

HC Scorpions Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Zítka (Mulíček, Homola), 4. Michalčík (Zítka, Regec), 10. Němeček, 21. Zajíček (Pejchal), 28. Zítka (Regec), 30. Konečný Ma. (Zajíček) - 6. Kantorová (Lorenc).

Starší žáci

Starší žáci přivítali ve čtvrtek na Bouchalkách Pelhřimov, který sice vstřelil úvodní branku utkání, na to ale domácí hokejisté velmi rychle odpověděli a otočili skóre, které od té doby pouze navyšovali na konečných 9:2. „Za dnešní výkon bych holky a kluky chtěl pochválit, zejména za první a druhou třetinu. Byla tam z naší strany bojovnost i pěkné akce, myslím si, že dnes to byla opravdu zasloužená výhra, na kterou se nám doufám hned v sobotu podaří navázat,” hodnotil utkání starších žáků jeden z trenérů, Martin Gregar.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lední medvědi Pelhřimov 9:2 (2:1, 1:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 6. Benc (Kratochvíl), 7. Dostál, 21. Kment (Špaček), 42. Mařata (Kment), 43. Špaček (Benc), 51. Stoček (Mařata), 54. Benc (Kratochvíl), 58. Benc (Kratochvíl), 59. Benc (Kratochvíl) - 5. Mareš (David), 25. Mareš (Hypš).

Starší žáci v sobotu odehráli zápas proti Rytířům z Telče, kde jednoznačně ovládli první třetinu, kterou vyhráli 3:0. Ještě do poloviny zápasu své vedení navýšili už na 4:0, přesto ale domácí hokejisté dokázali skóre otočit a dostat se do vedení 5:4. Plamínkům se tři minuty před koncem podařilo ještě alespoň vyrovnat na 5:5, přesto ale po průběhu první poloviny zápasu nemohou být se ziskem bodu spokojeni. „Nedokážu si vysvětlit, co se s námi stalo, náš výkon od poloviny zápasu nebyl vůbec dobrý a soupeř díky tomu otočil. Naštěstí jsme ještě srovnali, ale z vedení 4:0 si to takto zkomplikovat a nakonec dělit body, s tím spokojení být nemůžeme. Takový zkrat se nám nemůže stávat, doufám, že se z toho poučíme do následujících zápasů,” komentoval výkon svých svěřenců trenér David Pazourek.

Rytíři z Telče - SKLH Žďár nad Sázavou 5:5 (0:3, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 33. Kotlář (Hos), 34. Hos, 38. Barták (Hos), 46. Kotlář, 54. Barták - 6. Kratochvíl, 10. Dostál T. (Dostál J.), 17. Bukáček, 29. Bukáček (Studený), 58. Stoček (Bukáček).

Mladší žáci

Také v utkání mladších žáků s Pelhřimovem se jako první prosadili hosté už ve 3. minutě, i mladší žáci však dokázali ihned zareagovat a stav zápasu otočit na svoji stranu. Hosté se pak ještě dvakrát dostali na rozdíl jednoho gólu, nicméně Plamínkům se nakonec podařilo díky třem rychlým brankám během tří minut soupeři odskočit a vedení si už pohlídat. „Ve třetí třetině jsme měli malý výpadek, při němž jsme zbytečně dostali dva rychlé góly, ale naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a zápas dovedli úspěšně do konce,” hodnotí jeden z trenérů Lukáš Jícha a dodává: “Samozřejmě jsem rád, že jsme zápas zvládli, u kluků bylo konečně vidět pořádné nasazení a chuť vyhrát, to mě na zápase bavilo nejvíc, takže až na ten drobný výpadek dnešní zápas určitě hodnotím pozitivně.”

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lední medvědi Pelhřimov 10:5 (3:2, 3:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 4. Řehoř (Buchta), 6. Řehoř, 13. Řehoř, 32. Dítě, 34. Štefáček, 35. Vomela, 46. Dítě, 55. Říčan (Pejchl), 57. Buchta, 60. Říčan - 3. Med Pe., 12. Venkrbec (Samek), 30. Med Pe. (Venkrbec), 51. Venkrbec (Hanzal), 52. Hanzal (Doskočil).

Také mladší žáci se představili na ledě Rytířů z Telče, kde je nečekal vůbec jednoduchý zápas, což se potvrdilo hned od jeho začátku. Plamínci hráli v rámci svých možností, přesto nedokázali zastavit sílu soupeře, kterého vedl zejména skvělý Jan Abramovič, a tak si nakonec odvezli domů vysokou porážku 3:13. „Hráli jsme v možnostech našich sil, ale soupeř byl o třídu lepší. Troufnu si říct, že nás prakticky porazil jeden hráč - Abramovič. Telč nám dnes ukázala, že máme před sebou ještě hodně tvrdé práce,” hodnotil sobotní zápas trenér David Pazourek.

Rytíři z Telče - SKLH Žďár nad Sázavou 13:3 (6:1, 3:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Svoboda M. (Barták), 3. Abramovič, 8. Barták (Abramovič), 11. Abramovič, 13. Abramovič (Tarasová B.), 19. Barták, 21. Abramovič, 32. Abramovič (Hauzar), 35. Abramovič (Barták), 49. Svoboda Š. (Hauzar), 51. Svoboda M. (Tarasová B., Hauzar), 51. Svoboda M. (Hauzar), 54. Abramovič - 18. Šustr (Vomela), 36. Matoušek (Buchta), 40. Buchta (Štěpanovič).