Zveřejněno 03.10.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod
4., středa 4.10.2023 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod ZNS - HBR
Z vyrovnaného sobotního duelu proti Valašskému Meziříčí Plameny nakonec získaly pouze bod, a tak ve středu mají další šanci spravit si chuť a vrátit se na vítěznou vlnu, když odehrají první ostré derby letošní sezony proti Havlíčkovu Brodu. Start utkání je naplánován na 18:00!

Z KABINY PLAMENŮ

Sobotní utkání Plameny neodehrály vůbec špatně, na Bouchalkách byl k vidění vyrovnaný hokej, přestože si ale domácí vytvořili hodně šancí, nedokázali jich víc proměnit, a tak zápas došel až do prodloužení, kde měli více štěstí hosté. Co žďárský celek trápí jsou rychle inkasované branky po vstupu do třetiny - jak ve druhé, tak ve třetí části Bobři vstřelili gól hned v první minutě. „První třetina nebyla z naší strany nic moc, ve druhé třetině jsme se určitě zvedli, otočili jsme skóre a vypadalo to líp. Bohužel ve třetí třetině zase první střídání a inkasujeme gól. Ale dnes jsme měli spoustu šancí, bohužel to se tak někdy stává,” hodnotil utkání trenér Plamenů Milan Řehoř.

Plameny tak mají po 3 odehraných mistrovských zápasech na kontě 4 body a nachází se na 7. místě tabulky. Ve středu přivítají Havlíčkův Brod v derby, které vždy mívá jiný náboj. „Při derby se vždycky moc těším na fanoušky v hledišti, v tom jsou tyto zápasy pro mě speciální, že chodí hodně lidí a je skvělá atmosféra,” říká o derby s Bruslaři třicetiletý útočník Plamenů Jak Wasserbauer.

POSLEDNÍ ZÁPAS

3. kolo, 30. září 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3p (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Čejka (Wasserbauer, Kadleček), 38. Čejka (Kadleček, Kukla) - 21. Romančík (Kozubík, Andris), 41. Velikovský (Romančík), 62. Andris. Rozhodčí: Maťašovský — Tichý, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Vít (Sláma) - Kukla, Kulhánek, Adam, Pleva, Ludvík J., Grauer, Půža - Jícha, Wasserbauer, Kadleček, Dušek, Chlubna, Rohlík, Půhoný, Ludvík T., Maštera, Gregar, Čejka.

BK HAVLÍČKŮV BROD

Soupeřem Plamenů ve čtvrtém mistrovském utkání bude Havlíčkův Brod, který do nového ročníku druhé ligy nevstoupil nejlépe, když prohrál první dva zápasy. Nejprve těsně podlehl Slezanu Opava 1:2, následně na domácím ledě nestačil na Hodonín 1:4. Až třetí kolo bylo pro Bruslaře úspěšné, když v Kotlině porazili Šumperk 5:1. Začátek první třetiny sice patřil hostujícímu celku, ale Čeněk Novák v brance domácí podržel. Od poloviny první třetiny se pak havlíčkobrodští zvedli a nakonec Šumperk jednoznačně porazili, přestože ten si ještě ve třetí třetině tlak vytvořil a byl aktivnějším celkem.

Na sobotní výhře se dvěma góly podílel i bývalý hráč Žďáru, Lukáš Bureš. „Jsem rád, že jsem mohl týmu těmi góly pomoct, že to pomohlo k výhře. Protože ty tři body, co máme, jsou daleko důležitější než ty moje dva góly,” řekl šikovný útočník Bruslařů k sobotnímu utkání pro klubový web. Havlíčkův Brod se aktuálně nachází na 8. místě tabulky hned za Plameny, když zapsal ze tří utkání 3 body za jednu výhru.

3. kolo, sobota 30. září 2023
BK Havlíčkův Brod - Draci Pars Šumperk 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Bureš (Čermák, Voříšek), 19. Košťál (Kerber), 23. Bureš (Košťál), 29. Tecl (J. Novák, Valášek), 37. Tecl (Čermák, Valášek) – 37. Müller (Jaroš, Vachutka). Rozhodčí: Maršálek - Gregar, Kalina. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Novák Č. (Nedvěd) – Novák J., Kerber, Kutlvašr, Čermák, Vacík, Benák – Tecl, Valášek, Kopic, Košťál, Pártl, Bureš, Holenda, Křehlík, Voříšek, Pavelec, Dymák.

VSTUPNÉ

VSTUPENKY (ZÁKLADNÍ ČÁST)
Dospělí:90,-
Děti (do 120 cm):zdarma
ZTP/ZTP+P:zdarma

PERMAMENTKY V PRODEJI

Prodej permanentních vstupenek na utkání A-týmu žďárských Plamenů byl zahájen v pátek 4. srpna 2023. Koupit si jej můžete osobně v Klubové prodejně a fanshopu (vedle vchodu do zimního stadionu).

AKČNÍ PERMANETNKA
Dospělí:1650,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ AKČNÍ PERMANENTKY?
  • Finanční úspora oproti nákupu vstupenky
  • 200 Kč kupon na nákup v klubovém fanshopu
  • Zdarma klubová šála (v hodnotě 199 Kč)
  • Žádné fronty u pokladen

Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. září 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu a šály.

PERMANENTKA PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY
Dospělí:1320,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ PERMANENTKY PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY?

Zde je podmínka předložení platné fanouškovské karty. Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. 9. 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu.