Zveřejněno 27.02.2020 | Redakce
HC Bobři Valašské Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
44., sobota 29.2.2020 17:00 Stadion Valašské Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VAL - ZNS
Již tuto sobotu čeká Plameny poslední venkovní výjezd letošní sezony, když v rámci 44. kola zavítají k Bobrům do Valašského Meziříčí. Domácím v tomto utkání jde o hodně, jelikož mají ještě teoretickou šanci dostat se i na druhé místo v tabulce, které zaručuje přímý postup do play-off. Zato Plamenům jde pouze o to, dohrát se ctí poslední dvě utkání sezony a pokusit se poprvé vyhrát na ledě týmu z Valašska. Utkání startuje v 17:00.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Po zklamání, které žďárským hokejistům přineslo minulé kolo, se dnes na Bouchalkách postavili moravskobudějovickým Žihadlům. O výsledku utkání rozhodla prakticky už první třetina. Po úvodní zahřívací desetiminutovce se domácí prosadili hned čtyřikrát a do šaten šli s komfortním čtyřbrankovým náskokem. Vstup do druhé třetiny měli sice svěřenci trenéra Hamana opět trochu vlažnější, ale v druhé polovině druhé třetiny vsítili další tři góly a o vítězi utkání už bylo úplně jasno. Třetí třetina se pak dohrávala již jen z povinnosti a změnu skóre nepřinesla. „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas z hlediska psychiky. Je obtížné hledat motivaci po zklamání z nepostupu do play-off. Přesto hráči přistoupili k zápasu s odhodláním vyhrát pro fanoušky a také pro sebe. Výhra pak byla naprosto zasloužená,“ uvedl po utkání trenér žďárského celku Radek Haman.

43. kolo, středa 26. 2. 2020
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 2019 7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Bureš (Heinrich, Kališ), 16. Pleva (Gregar, Wasserbauer), 17. Heinrich (Bureš, Kovářů), 18. Wasserbauer, 33. Bureš (Kovářů, Kališ), 37. Jícha (Kunstmüller, Prokš), 40. Kovářů (Černohorský, Bureš). Rozhodčí: Čuňočka – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 265. Průběh utkání: 7:0.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Sláma) – Spálovský, Pleva (C), Černohorský, Kališ, Rašín, Jenáček – Jícha, Bureš, Kunstmüller, Adam, Kovářů, Prokš, Wasserbauer, Gregar, Heinrich.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Do sestavy by se měl vrátit obránce Martin Lojek a nastoupit by měl i útočník Tomáš Chlubna, který vynechal středeční duel se Žihadly kvůli poraněnému kolenu. Naopak vyloučen je start Slavomíra Kadlečka, který léčí poraněný kotník z utkání s Opavou, a zranění nepustí do hry také útočníka Davida Čermáka.

Do branky by se měl po jednozápasové pauze vrátit zkušený Jiří Sláma, jenž nahradí Jana Čápa, který proti Moravským Budějovicím vychytal vůbec své první čisté konto mezi muži.

V minulém utkání proti Moravským Budějovicím vychytal své první čisté konto Jan Čáp foto: Petr Nedvěd

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Počátky hokeje: 1931
Stadion: Stadion Valašské Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Trenér: Josef Doboš

INFORMACE O KÁDRU

Těsně před uzávěrkou přestupu přivítali Bobři novou posilu, a to přerovského útočníka Jonáše Kočicu, který má vyřízené nově střídavé starty. „Jedná se o důrazného útočníka s dobrým pohybem, který dohrává každý souboj a udělá cokoliv pro úspěch mužstva,“ říká na klubovém webu sportovní manažer Petr Dvořák. Kočica letos nastoupil za Přerov k sedmnácti zápasům (1+1).

S posledním přestupovým dnem dotáhli Bobři také příchod obránce Jakuba Kleinera. Jedná se o poslední posilu letošní sezony, která se připojí k A-týmu před závěrečnou částí sezony a následným play-off. Mladý bek přichází na střídavé starty z Přerova, kde hájil barvy tamní juniorky. Valašské Meziříčí má zaroveň k dispozici konečnou soupisku A-týmu.

„Jakub je mladý obránce, který u nás určitě dostane šanci. Bude to dobré i pro konkurenci v našich obranných řadách,“ komentuje posílení defenzivy sportovní manažer Petr Dvořák. Jakub Kleiner je odchovancem Přerova a zkušenosti sbíral i na opačném konci republiky v Chomutově.

„Nepodařilo se nám přivést hráče, které jsme chtěli, přestože jsem to měl u některých klubů dopředu domluvené. Sezonu dohrajeme s aktuální soupiskou. Budeme bojovat až do posledního kola o co nejlepší umístění. Všude řádí marodky a celý den jsem bojoval. Nakonec nám pomůžou dva nadějní kluci z Přerova. Současnému týmu věříme, že nechá na ledě všechno,“ dodává ke složení mužstva Dvořák.

Dlouho to s Valašským Meziříčím nevypadalo dobře, nakonec však svěřenci trenérů Doboše a Plška vytěžili z minima maximum. Valaši ještě 4 minuty před koncem prohrávali se Slezanem rozdílem jedné branky, nakonec však utkání dotáhli do prodloužení díky trefě Radka Pořízka, přičemž ten samý hráč rozhodl i přesným zásahem v prodloužení. „Dnes jsme vyhráli, i když jsme s výkonem nebyli moc spokojeni, ale to je holt hokej. Minulý zápas jsme si s favoritem ze Šumperka aspoň bod za výkon zasloužili a neměli jsme nic. Dnes nám prostě nejely nohy, ale vůlí jsme to nakonec zlomili na svou stranu. Ve výsledku jsme se dvěma body spokojení,“ řekl po utkání asistent trenéra Bobrů Lukáš Plšek.

HC Slezan Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4p (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Wolf (Černý), 24. Peterka (Pawliczek, Hendrych), 53. Herman (Wolf, Pawliczek) - 22. Ďurkáč, 52. Seidler (Vaněk, Běhal), 57. Pořízek, 63. Pořízek. Rozhodčí: Škrobák - Rychlý, Bartoň. Vyloučení: 7:8, navíc Šindelář (OPA) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Sestava z minulého utkání: Slovák (Sachr) - Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka - Pořízek, Vaněk (A), Kočica, Andris, Vávra, Slovák, Kuchařík, Seidler (A), Klímek, Daněk (C), Romančík, Paťava.