Poslední lednový víkend mládeži příliš nevyšel, dařilo se pouze deváté třídě

Zveřejněno 31.01.2023 | Anna Daňsová
Poslední víkend v lednu navázali na dobré výkony pouze “deváťáci”, kteří porazili Třebechovice, naopak dorostu, áčku ani béčku starších žáků se zvítězit nepodařilo. Zápas mladších žáků byl kvůli marodce žďárského celku zrušen.

Dorost

Neděle 29. ledna 2023
Dorostenci odcestovali v neděli k zápasu proti Kutné Hoře, kterou se jim doma podařilo porazit. Přestože zvládli vstřelit první branku a první třetinu odehrát nerozhodně, domácí celek si další dvě třetiny pohlídal a v utkání zvítězil, a tak se dorostenci vraceli do Žďáru s prázdnou.

SK Sršni Kutná Hora - SKLH Žďár nad Sázavou 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Hruboš (Klouček), 27. Dvořák (Hruboš, Knížek), 34. Hruboš (Dvořák), 60. Knížek - 11. Dočekal (Klíma).

9. třída

Pátek 27. ledna 2023
“Deváťáci” byli poslední lednový víkend jedinou kategorií, které se podařilo urvat výhru, když na ledě Třebechovic po prohrané první třetině ovládli čtyřmi góly třetinu druhou a otočili stav utkání na svoji stranu. Domácímu celku se ve 47. minutě sice ještě podařilo snížit stav utkání na rozdíl jediné branky, Plamínci ale tento rozdíl ubránili až do konce a odvezli si domů další cenné vítězství.

SK Třebechovice p.O. - SKLH Žďár nad Sázavou 5:6 (3:2, 1:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Mottl (Šeda), 7. Zeman (Šeda, Vymetálek), 12. Zeman (Šeda), 39. Tošner (Tomek), 47. Šeda (Orság) - 8. Teml M., 18. Řehoř (Teml M.), 22. Klíma (Teml M.), 24. Malenovský (Schneider), 32. Teml M. (Benc, Klíma), 37. Řehoř (Klíma).

Starší žáci A

Sobota 28. ledna 2023
Áčko starších žáků v sobotu přivítalo na Bouchalkách Orli Znojmo, s nimiž hrálo po celý zápas relativně vyrovnaně. Po druhé třetině se zásluhou tří rychlých gólů v rozmezí 5 minut šlo do kabin za stavu 4:3 pro domácí, nicméně ve třetí třetině už skórovali pouze hosté, dvěma góly otočili vývoj utkání a všechny body si tak odvezli do Znojma.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Orli Znojmo mládež, z.s. 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Kment (Řehoř), 23. Řehoř (Teml M., Lorenc), 27. Lorenc (Teml M.), 28. Teml M. (Řehoř) - 16. Teleki, 27. Protivinský, 34. Pitour (Irmann), 54. Pitour (Hlávková), 59. Pitour.

Starší žáci B

Sobotní utkání na ledě Moravských Budějovic odehrálo béčko starších žáků pouze v malém počtu hráčů, z nichž navíc velká část byla z kategorie žáků mladších, a tento rozdíl byl na ledě velmi patrný. Plamíci hráli statečně, na soupeře to však nestačilo. „Hráli jsme, na co jsme měli, bohužel ten rozdíl mladších kluků je ve starších žácích hodně znát. Ale musím před mladšími kluky smeknout, jak bojovali,” řekl po zápase trenér David Pazourek.

HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Horký (Večeřa), 7. Kabelka (John), 14. Horký (Večeřa, Ramach), 21. Obrdlík (Kabelka, Gemidžiev), 27. Kabelka (Horký), 33. Kabelka, 35. Horký (Večeřa), 40. Gemidžiev (John, Kabelka), 47. Večeřa, 51. Pospíchal (Vandas).

Hned v neděli se béčko starších žáků představilo na domácím ledě proti Velkému Meziříčí, s nímž dvě třetiny drželo stav utkání nerozhodný. Bohužel však přišla absolutně nepovedená třetí třetina, v níž Plamínci dostali 5 branek a zápas prohráli. Velké Meziříčí domácí celek přehrál zejména velmi dobrým týmovým výkonem a velkou bojovností, která na straně domácích po celé utkání chyběla, Plamínci ale zaostávali víceméně ve všech směrech a hosté zaslouženě vyhráli.

SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí 5:10 (2:2, 3:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 3. Řehoř, 20. Řehoř, 23. Řehoř (Plachý), 24. Bukáček (Plachý, Marek), 30. Plachý (Marek) - 14. Bednář, 16. Martinec (Černý), 22. Černý (Hrnčíř), 28. Večeřa, 29. Večeřa (Černý), 42. Večeřa (Martinec), 43. Valík (Šafránek), 43. Hrnčíř (Valík), 58. Šantora (Janík, Antalíková), 60. Večeřa (Černý, Martinec).

Mladší žáci

Utkání mladších žáků proti Žihadlům z Moravských Budějovic, které se mělo uskutečnit v sobotu 28. ledna, bylo zrušeno kvůli marodce a zraněním v týmu SKLH Žďár nad Sázavou.