Zveřejněno 18.02.2020 | Redakce
BK Havlíčkův Brod SKLH Žďár nad Sázavou
41., středa 19.2.2020 18:00 Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou HBR - ZNS
Již v pořadí páté letošní derby přinese 41. kolo druhé ligy skupiny Východ. V něm sedmé Plameny vyzvou v brodské Kotlině domácí Bruslaře, kteří vyhráli všechna čtyři vzájemná střetnutí v právě probíhající sezoně. Podaří se svěřencům Radka Hamana prolomit tuto nelichotivou sérii a připíší si do tabulky důležité tři body, které jim udrží naději na postup do vyřazovacích bojů? Utkání startuje ve středu v 18:00.

S FANKLUBEM DO BRODU

Fanklub Šakal Patriots pořádá autobusový výjezd na středeční derby do Havlíčkova Brodu. Hlásit se můžete SMS na čísle 732 574 667 nebo do zpráv na facebookovém profilu Šakal Patriots. Tak neváhejte a pojeďte podpořit Plameny za dalším bodovým ziskem!

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

V rámci 40. kola druhé ligy skupiny Východ hostily Plameny na domácím ledě moravskoslezskou Kopřivnici. Po bezbrankové první části začali naši hokejisté v té druhé přebírat otěže zápasu do svých rukou a díky brankám Medka a Kadlečka šli do poslední části s dvoubrankovým náskokem. Mírná komplikace přišla v 51. minutě, kdy hosté dokázali snížit, ale reakce Plamenů byla blesková. Ihned za dvě minuty vstřelil třetí branku Čermák a definitivní pojistku přidal v přesilové hře Lukáš Bureš. Plameny si tak připsaly důležité tři body a živí naději na play-off. „V dnešním zápase jsme navázali na velmi dobrý výkon v Hodoníně a potvrdili tím ohromnou vůli a snahu zabojovat o play-off,“ uvedl po utkání trenér Radek Haman.

40. kolo, sobota 15. 2. 2020
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Medek (Jícha, Kunstmüller), 30. Kadleček (Prokš), 53. Čermák (Lojek, Jenáček), 59. Bureš (Kališ, Heinrich) – 51. Gola (Suchý, Bail). Rozhodčí: Filip Čech – Marek Čelechovský, Henrich Kráľ. Vyloučení: 6:6 navíc Lojek (ZNS) 10 zásah do oblasti hlavy a krku, Prokš (ZNS) 5+20 hrubost, Chlubna (ZNS) 5+20 hrubost, Gregar (ZNS) 5+20 hrubost – Suchý (KOP) 10 nesp. chování, Gebauer (KOP) 5+20 hrubost, Daron (KOP) 5+20 hrubost, Sluštík (KOP) 5+20 hrubost. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 524.

Sestava z minulého utkání: Sláma – Spálovský, Pleva (C), Lojek, Černohorský, Kališ, Jenáček – Jícha, Bureš, Medek, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Wasserbauer, Čermák, Gregar, Chlubna, Heinrich

BK HAVLÍČKŮV BROD

Počátky hokeje: 1928
Stadion: Zimní stadion Kotlina (kapacita 4 000 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Trenéři: Richard Cachnín, Pavel Zmrhal

INFORMACE O KÁDRU

Mezi třemi tyčemi spoléhají Havlíčkobrodští především na Martina Holíka. Poslední vzájemné utkání proti Plamenům odchytal výborně i Ondřej Chaloupek, který u Bruslařů působí také formou střídavých startů z jihlavské Dukly.

V defenzivě se trenér Richard Cachnín může spolehnout na stálici Tomáše Semráda, který každý rok sbírá v průměru přes bod na zápas a nejinak je tomu i letos, když si v dosavadním průběhu připsal již jedenatřicet kanadských bodů, což by mu stačilo na první místo v kanadském bodování mezi všemi hráči Plamenů.

No a pak je tu druhý nejlepší útok naší skupiny. Tam patří kromě ostříleného kapitána Miroslava Třetiny (na fotce) i další zkušený mazák Luboš Voříšek, který je nejproduktivnějším a zároveň i nejlepším střelcem Bruslařů. Zapomenout nesmíme ani na dalšího střelce Patrika Přidala, který v tomto ročníku rozvlnil síť za soupeřovými brankáři již třináctkrát. Dalším zajímavým jménem je i syn trenéra Havlíčkova Brodu Richard Cachnín. Ten v devatenácti letech dokázal posbírat již devětadvacet kanadských bodů a patří k nejproduktivnějším hráčům druhého celku tabulky.

Mezi nejproduktivnější hráče Bruslařů patří i junior Richard Cachnín ml. foto: Luboš Vácha

Havlíčkobrodští hokejisté ve 40. kole přivítali na domácím ledě vedoucí tým skupiny Východ – Draci Pars Šumperk. Utkání bylo vyrovnané a nabídlo krásnou hokejovou podívanou, když byl stav po čtyřiceti minutách vyrovnaný 2:2. Nakonec o osudu duelu rozhodla třetí část, kterou ovládli hosté v poměru 4:1. „Zápas měl všechno: náboj, tempo a především se hrálo nahoru, dolů. Utkání mělo slušnou návštěvu a výsledek je pro nás krutý. Hokej je hra chyb a my jsme je udělali během dvou minut třetí třetiny. Tak kvalitní soupeř jako je Šumperk, to potrestá. Jsem rád, že mužstvo po tajmu nabralo síly a chtěli jsme zápas zdramatizovat. Za stavu 5:3 jsme tam měli dvě tři gólovky a utkání mohlo jít do prodloužení. Nezklamali jsme herně, ale výsledkově,“ řekl trenér havlíčkobrodského celku Richard Cachnín. Stejný názor měla i opora zadních řad Bruslařů Tomáš Semrád. „Myslím si, že náš herní projev nebyl špatný. Šumperku jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel, výsledkově to nedopadlo tak, jak jsme chtěli. Aspoň bod jsme měli určitě urvat,“ měl jasno v rozhovoru pro web www.bkhb.cz.

BK Havlíčkův Brod - Draci Pars Šumperk 3:6 (1:2, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 17. Voříšek (Kulhánek, Vala), 38. Třetina (Pospíchal, Semrád), 46. Semrád (Kadlec) – 15. Vachutka (Jaroš, Milfait), 20. Scheuter (Spratek, Kofroň), 42. Spratek (Kofroň, Kabelka), 43. Spratek (Hroch), 44. Milfait (Vachutka, Drtil), 59. Milfait (Vachutka, Kabelka). Rozhodčí: Michal Maršálek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 2:7, navíc Müller (SUP) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 612. Střely na branku: 33:38 (9:14, 12:14, 12:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.

Sestava z minulého utkání: Holík (44. Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala (A), Pospíchal, Vála, Benák, Dvořák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Kuchta – Čermák

32., středa 15.1.2020

Poslední vzájemná utkání dopadla jednoznačně ve prospěch Bruslařů foto: Petr Nedvěd