Pondělní akci POJĎ HRÁT HOKEJ navštívilo 34 nových nadějí

Zveřejněno 25.01.2022 | Redakce, foto: Aleš Koželuh
V pondělí 24. ledna 2022 uspořádal SKLH Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Českým hokejem další náborovou akci po názvem Pojď hrát hokej, konanou v rámci celostátní kampaně Týden hokeje. Celkově se sešlo čtyřiatřicet dětí, které udělaly své první hokejové krůčky.
Této akci předcházela poměrně rozsáhlá informační akce na stránkách klubu, světelné tabuli města, v autobusech a v regionálním televizním kanále. Bylo vylepeno 50 plakátu a rozdáno 300 propagačních letáčků do školek, 1. a 2. tříd ZŠ a na dopoledních hodinách bruslení, které klub pořádá ve spolupráci se školami.

Přihlášku nakonec vyplnilo celkem 34 dětí ve věku 4-8 let. A jaký byl program? V 16.30 začala aktivita pro děti mimo led, kterou měli na starost trenéři Václav Marek a Zdeněk Řehoř, a během ní si mohly děti vyzkoušet slalom s hokejkou a míčkem s následnou střelbou na branku. Ledovou plochu, v průběhu registrace, trenéři rozdělili na 5 sektorů, které byly zaměřeny výhradně na hry. Ke konci předvedli malí Plamínci krátkou ukázku toho, co se v dosavadní kariéře naučili.

O hladký průběh celé akce se staralo 10 trenéru mládeže a 3 pomocnice z řad maminek od již registrovaných malých plamínků, které měly na starost registraci příchozích dětí. Prezentace pro rodiče z důvodu covidových opatření bude zaslána rodičům na email, který uvedli na registračním formuláři. Namísto ní byl rodičům k dispozici hlavní trenér náboru, který zodpověděl veškeré dotazy týkající se začátků trénování v klubu.

Celá akce byla zpestřena maskotem Českého hokeje, který absolvoval celý program mimo led i na něm. Děti při registraci byly dostaly také věcnými dary, které daroval Český hokej a klub SKLH Žďár nad Sázavou. Do všech her a chodu akce se zapojili i současní hráči A týmu SKLH Žďár nad Sázavou, Martin Gregar a Lukáš Jícha.

Vzácným hostem akce byl bývalý jihlavský obránce a nynější manažer jihlavského klubu Bedřich Ščerban. „Já tyto akce vnímám hodně pozitivně, o to víc v této postcovidové době. Jak je veřejným tajemstvím, děti přestaly sportovat, obecně nám začaly tloustnout a jejich pohybová aktivita je velmi nízká,“ říká bývalý hokejový reprezentant a člen Síně slávy českého hokeje.

Spokojenost s dalším dílem této náborové akce vyjádřil také šéftrenér mládeže Vojtěch Šír. „Tato akce je od svazu opravdu velice povedená a ukazuje se to každým rokem, kdy přiláká spoustu nových dětí. Navíc naši trenéři odvádí vždy skvělou práci, za což bych jim chtěl tímto moc poděkovat,“ uvedl po skončení akce pro klubový web.

VIDEOREPORTÁŽ