Pokladník mi to teprve spočítá, tuší mladík Hron

Zveřejněno 09.02.2012 | jb
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Starty sbírá poskrovnu, ale na tenhle zápas jen tak nezapomene. Jednadvacetiletý útočník Josef Hron se tři zápasy před koncem základní části dočkal premiérové trefy ve žďárském áčku. Tak trošku za to mohla brusle obránce Petra Beneše. Kvůli jejímu poškození nemohl bek dohrát zápas, na jeho místo putoval ze třetího útoku univerzál Roman Sobotka, kterého nahradil právě Hron. A hned při prvním střídání ve 44. minutě, i když se ani pořádně nestačil rozcvičit, uklidil puk za břeclavského gólmana! I tenhle gól studenta aplikované informatiky pomohl Plamenům k výhře 4:1 na ledě Lvů a jistotě play-off.

Kde podle tebe byly klíčové momenty a co rozhodlo o vítězství Plamenů?
Podle mě to byl gól Jirky Mana, který padl minutu před koncem druhé třetiny a také přesilovkový gól Michala Kuby, který padl na začátku třetí třetiny jen asi dvacet vteřin poté, co hlavní rozhodčí neuznal branku Pavlu Staňkovi kvůli údajnému postavení hráče v brankovišti. A hodně nám pomohl Linhy, který se vrátil v perfektní formě a nebýt toho brejku při naší přesilovce, tak mohl mít i nulu.

Naskočil jsi jako náhradník až do třetí třetiny, takže třetí gól z tvojí hokejky musel přijít z prvního či druhého střídání!
No bylo to úplně první střídání, co jsem vlezl na led od rozbruslení. Byl jsem hrozně zmrzlej, protože to, že jdu na led, jsem se dozvěděl až po začátku třetiny. Na led jsem šel místo Romana Sobotky, který se posunul místo Benyho do třetí obrany. Soupeř nás chvilku motal v naší třetině, ale pak se Máňovi podařilo chytit nahození od soupeřova beka a hodil to o prkna Pláškovi do brejku. Bek, co byl na mé straně upadl, takže jsme jeli dva na gólmana. Těsně před bránou mi to perfektně nahrál a já už sem to jenom zametl do brány.

Už ti premiérovou trefu v A-týmu spočítal podle týmového sazebníku pokladník?
Zatím mi to nikdo nespočítal, ale to se bude řešit asi až v pátek na tréninku, takže mě to asi přece jen něco bude stát.

Jak vůbec vnímáš svoji roli v týmu? Starty sbíráš po troškách a na šanci čekáš od začátku sezóny...
Moje role v týmu je taková všelijaká ... Ale beru to s rezervou, v áčku jsem první rok a je tu hodně starších a zkušenějších hráčů, takže když někdo vypadne, tak se musím snažit přesvědčit trenéra, že sedím ve "druhé řadě" neprávem.

Na střídavé starty jezdíš hrát krajský přebor. Je to dobrá soutěž na přechod z juniorů do II. ligy mužů?
Na začátku sezóny jsem byl ve Světlé nad Sázavou, kam mě dostal bývalý kouč žďárského áčka Jaroslav Benc. Trénoval mě už v dorostu, takže mě dobře zná, ale po neshodách s tamním vedením, jsem se rozhodl si hledat jiné angažmá. Nakonec jsem zakotvil ve Skutči, kam jezdí hrát i Honza Šimon a Míra Jan. Krajská soutěž je pomalejší a hraje se tam víc nečistě, ale jinak se od druhé ligy až tolik neliší. Hlavní rozdíl je ve vyrovnanosti pětek. V kraji dělá mančaft jedna lajna a ty další jsou spíš takové do počtu, kdežto ve druhé lize jsou lajny mnohem víc vyrovnané. V přeboru mluvím tak o prvních šesti týmech, pak už to nemusí být úplně pravda. Podle mě to ale určitě mladým klukům pomůže navyknout si na hokej, který se hraje ve druhé lize.

Vítězství v Břeclavi vám dalo jistotu play-off. Osobně by sis radši zahrál proti Hodonínu, nebo Technice?
Zatím jediný soupeř proti, kterému jsem vždy nastoupil, byl Hodonín, tak bych si proti němu klidně zahrál i v play-off.